Apraksts

Fizikālā medicīna ir viena no klīniskās medicīnas nozarēm, kas ieņem nozīmīgu vietu daudzu slimību ārstēšanā, medicīniskajā rehabilitācijā un slimību profilaksē.

Fizikālajā medicīnā izmanto gan pārveidotos (elektrība, gaisma, ultraskaņa u.c.), gan nepārveidotos (ūdens, dūņas, saule u.c.) dabas līdzekļus. Mūsdienīgas iekārtas nodrošina ne tikai spēcīgāku iedrbību, bet arī kombinētu fizikālo faktoru iedarbību dažādu slimību ārstēšanā. Domājot par klienta ātrāku atveseļošanos, fizikālās medicīnas procedūras var daudzveidīgi kombinēt, kā arī pielietot vairākas vienā apmeklējuma reizē.

Fizikālās terapijas metožu klāsts katru gadu tiek papildināts un atjaunots. Piemēram, sāpju mazināšanai tiek piedāvātas daudzas unikālas un neinvazīvas terapijas metodes bez negatīvām blakusparādībām, piemēram:

  • magnētterapija, pielietojot BTL superinduktīvo sistēmu (SIS);
  • augstas intensitātes lāzerterapija (HILT);
  • triecienviļņu terapija (TVT).  


Tomēr fizikālās terapijas iekārtu darbības spektrs balstās ne tikai uz sāpju samazināšanu un iekaisuma ārstēšanu, bet arī uz veselību veicinošu profilaksi daudzu slimību gadījumos. Mūsdienu fizikālās medicīnas metodes ir nekaitīgas organismam, stimulē organisma pretestību un spēju izstrādāt imunitāti pret slimības izraisītājiem.

Kādos gadījumos vēlama fizikālā terapija?

  • Fizikālās terapijas procedūras ir rezultatīvas gan kā daļa no kopējā ārstēšanas plāna, t.i. paralēli citām ārstēšanas metodēm, gan kā vienīgās ārstēšanas metodes daudzu organisma slimību gadījumos.
  • Fizikālās medicīnas procedūras ļoti labi iekļaujas daudzu slimību (mugurkaula, locītavu, elpošanas sistēmas) sākumstadijas ārstēšanā. Šajos gadījumos pacientiem jau ir nozīmēta medikamentozā terapija, ārstnieciskā vingrošana un fizikālās medicīnas procedūras. Šāds vispusīgs terapijas plāns vienmēr dos ātrākus un labākus rezultātus jebkuras slimības ārstēšanā.
  • Fizikālās medicīnas procedūras ir nepieciešamas arī pacientiem ar dažādām traumām. Vislabākie rezultāti ir procedūrām, kuras lieto sasitumu, saišu sastiepumu, kaulu lūzumu un izmežģījumu terapijai.
  • Ar ļoti labiem panākumiem fizikālās medicīnas procedūras lieto hronisku slimību ārstēšanā. Visbiežāk tās ir muguras sāpes, kuras izraisa muguras muskulatūras vājums vai diska trūces, locītavu sāpes pie locītavu atrītiem un deformējošām artrozēm.

''Veselības centrs 4'' Fizikālās terapijas nodaļā pieejams plašs metožu klāsts pacientu veselības uzlabošanai. Fizikālās terapijas procedūras tiek veiktas filiāles ''Diagnostikas centrs'' Sāpju kabinetā, kā arī grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' Rehabilitācijas nodaļā.

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pieteikties