Aizvērt
Veselības Centra 4 Himna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pieteikties jaunumiem

 

Jaunumi

Sākumlapa > Jaunumi > Jaunumi
RSU piešķirs Goda doktora nosaukumus Mārim Rēvaldam un Egilam Gulbim
(14.12.2017)

 

Piektdien, 15. decembrī, plkst. 15.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aulā notiks svinīga RSU Goda doktoru inaugurācijas ceremonija, kuras laikā Goda doktora nosaukumi tiks piešķirti Mārim Rēvaldam (SIA Veselības centrs 4) un Egilam Gulbim (SIA E. Gulbja laboratorija). Goda doktora (Doctor Honoris Causa) nosaukumu RSU Senāts piešķir kopš 1990. gada par izciliem sasniegumiem un nozīmīgu ieguldījumu RSU un Latvijas attīstībā.

 

 

Māris Rēvalds ir RSU absolvents un ilggadējs mecenāts, kas visu savu darbu ir veltījis veselības aprūpes jomas attīstībai un popularizēšanai, atbalstot esošos un topošos medicīnas studentus un visu nozari kopumā. 2010. gadā Māra Rēvalda vadītais Veselības centrs 4 izveidoja RSU izcilības stipendijas, kas bija pirmās stipendijas, ko dibinājusi RSU Absolventu asociācija, nodrošinot katru gadu atbalstu četriem medicīnas un veselības aprūpes pamatstudiju studentiem un vienreizēju stipendiju RSU docētājiem par ieguldījumu zinātnē un pētniecībā. Stipendija šo gadu laikā ir ļāvusi daudziem topošajiem ārstiem un viņu docētājiem realizēt savus karjeras un izaugsmes sapņus.

 

Turpinot atbalstīt medicīnas izglītības attīstību, 2017. gadā SIA Veselības centrs 4 dāvināja RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centram modernus ultrasonogrāfijas un endoskopijas aparātus, kas ir nepieciešami ārsta ikdienā vajadzīgo prasmju apguvei. Kā nozares līderis, Veselības centrs 4 ir kļuvis arī par daudzu RSU studentu prakšu un absolventu darba vietu.

 

Māra Rēvalda atbalsts un padoms RSU attīstībai bijis neatsverams, piedaloties RSU veselības aprūpes virziena pilotakreditācijā, kā arī iepriekš RSU Padomnieku konventa sastāvā, sniedzot ieteikumus universitātes attīstības jautājumos un studiju programmu pilnveidošanā. M. Rēvalds ar savu ieguldījumu RSU studentu un visas universitātes un medicīnas jomas atbalstā un attīstībā ir bijis un turpina būt izcils paraugs ikvienam RSU topošajam un esošajam studentam un absolventam, kā arī ikvienam sava izvēlētā dzīves ceļa veidotājam.

 

Egils Gulbis ir pazīstams laboratorijas medicīnas eksperts un vadītājs. Savu darbību uzsākot ārpus Latvijas robežām, Beļģijā, Egils Gulbis vienmēr bijis Latvijas patriots. Egils Gulbis ir gan palīdzējis organizēt Vispasaules latviešu ārstu kongresu 1989. gadā un ilggadīgi arī citas ar veselības aprūpi saistītas aktivitātes, gan arī uzsākot savas laboratorijas darbību Latvijā, kļūstot par „E. Gulbja laboratorijas” līdzīpašnieku. Minētā laboratorija šodien, kopš dibināšanas 1993. gadā, kļuvusi par lielāko klīnisko laboratoriju Latvijā, tādējādi nodrošinot karjeras izaugsmi un ikdienas atbalstu klīniskajā darbā daudziem RSU absolventiem.

 

Daudz personiskāks ir Egila Gulbja devums vairākiem desmitiem esošo RSU studentu. Rūpējoties par veselības jomas studentu profesionālo izaugsmi un sociālo labklājību, Egils Gulbis jau vairāk nekā 60 RSU medicīnas un pediatrijas studentiem personiski ir nodrošinājis sociālās stipendijas dzīves apstākļu uzlabošanai, lai viņi varētu mērķtiecīgāk veltīt laiku un uzmanību studijām, piepildot savus nākotnes sapņus. Ņemot vērā lielo studentu pieteikumu skaitu, ar katru nākamo stipendiju ciklu E. Gulbis palielina stipendiju fondu. Egils Gulbis ir ievērojama personība veselības aprūpes jomā Latvijā. Viņš ar savu rīcību – ieguldījumu studentu atbalstā ir paraugs ikvienam RSU topošajam un esošajam studentam un absolventam, kā arī ikvienam Latvijas pilsonim un cilvēkam, rādot, kā ar savu rīcību vairot kopējo cilvēcību un labestību pasaulē.

 

Plašāka informācija par visiem pašreizējiem RSU Goda doktoriem ir pieejama universitātes mājaslapas sadaļā “Vēsture un tradīcijas”: https://www.rsu.lv/goda-doktori