Aizvērt
Veselības Centra 4 Himna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pieteikties jaunumiem

 

Raksti par medicīnu

Sākumlapa > Jaunumi > Raksti par medicīnu
04.04.2018 - Skrējēj, sāc ar pēdām!
Vai esi kādreiz domājis, cik lielu darbu veic tavas pēdas? Tās ne tikai ir galvenais balsts visam ķermenim, bet arī amortizē katru tavu soli. Skriešanas laikā pēdas savu darbu veic pastiprināti, tāpēc jānodrošina tām piemēroti darba apstākļi!
21.03.2018 - Smagākā hroniskas vēnu mazspējas izpausme - venoza trofiska čūla
Hroniska vēnu mazspēja nav tikai kosmētiska problēma, bet gan viena no biežākajām slimībām, ar to sirgst ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju. Tā ietekmē dzīves kvalitāti, tāpat kā citas hroniskas slimības, un neārstēta nepiekāpīgi turpina progresēt, izraisot ādas krāsas pārmaiņas un bojājumus. Hroniskas vēnu mazspējas smagākā izpausme ir venoza trofiska čūla, par to plašāk lasi žurnāla Ārsts.lv jaunākajā numurā.
06.02.2018 - Ja ziemā svīsti
Skaidro Dermatoloģijas klīnikas ādas ārste Linda Kapteine-Veita.
06.02.2018 - Skaņas un signāli
Bieži vien dzirdam ieteikumu -ieklausies savā ķermenī! Lielākoties tas domāts pārnestā nozīmē, ar domu, lai cenšamies izjust sevi, izprast, kāpēc kaut kas sāp vai kāpēc nomāc slikts garastāvoklis. Šoreiz gan aicinām ieklausīties ķermenī burtiskā nozīmē, jo dažādas skaņas un signāli, ko tas raida, ir ne mazāk svarīgi par sajūtām un domām. Svilpo, krakšķ, krāc, čīkst, burkšķ, griež, zvana... Ko ar to visu organisms cenšas pavēstīt, un vai vienmēr skaņas liecina par to, ka kaut kas nav kārtībā?
06.02.2018 - Probiotikas mūs vēl pārsteigs!
Probiotikas ir tā sauktās labās baktērijas, kuras ir vēlamas un nepieciešamas ikviena cilvēka zarnu traktā, lai tas fizioloģiski normāli funkcionētu. Lai gan to pozitīvā iedarbība ir pierādīta, ir vēl daudz kā tāda, ko mēs par tām nezinām, tādēļ aktīvi norisinās pētniecība. Kāpēc mums vajag šīs labās baktērijas, un kādos ēdienos tās atrodamas?
06.02.2018 - Aukstumpumpa. Saderināti uz mūžu
Februāris ir viens no tiem ziemas mēnešiem, kad ir vislielākā iespēja saķert kādu slimību,-daudziem ir novājināta imūnsistēma, bet vīrusi un baktērijas teju virmo gaisā. Starp šīm kaitēm ir arī kaitinošās aukstum pumpas, kas ziemā un pavasarī nav nekāds retums.
10.01.2018 - Nē varžu actiņām!
”Veselības centrs 4” podoloģe, pēdu aprūpes speciāliste Inita Seļicka žurnālam “Ievas Veselība” konsultē, ko darīt, ja nomoka varžacis, kādēļ tās nepazūd, un vai sieviešu forumos atrodamie ieteikumi patiešām strādā!
03.01.2018 - Nelūgtie viesi – hemoroīdi!
Palielināti hemoroidālie mezgli ir viena no izplatītākajām proktoloģiskām slimībām. Katru gadu ar šo slimību saskaras arvien vairāk iedzīvotāju, un tiek lēsts, ka drīz problēmas ar hemoroīdiem varētu piemeklēt katru otro cilvēku. Kas tad īsti ir hemoroīdi, un kā tos mūsdienīgi ārstēt? Stāsta Veselības centra 4 Baltijas vēnu klīnikas asinsvadu ķirurgs, ķirurgs ar specializāciju proktoloģijā, Veselības centra 4 Ķirurģijas nodaļas vadītājs Pēteris Gerke.
03.01.2018 - Mūsu smadzenes – mūsu bagātība, jeb vēlreiz par insultu
Lai arī smadzeņu masa veido tikai 2–3% no ķermeņa kopējās masas, tās patērē piekto daļu no organisma uzņemtā skābekļa daudzuma, ceturto daļu no uzņemtās glikozes daudzuma. Smadzenes, īpaši to garozas daļa, ir ļoti jutīgas pret skābekļa un glikozes trūkumu. Nesaņemot skābekli un glikozi, smadzeņu šūnas mirst! Mirstot smadzeņu šūnām, izzūd vai ievērojami samazinās kāda no smadzeņu funkcijām, radot jušanas traucējumus un nespēju kustēties – paralīzi, koordinācijas, runas un saprašanas traucējumus.
03.01.2018 - Nefrotiskais sindroms bērniem
Nieres ir pupas formas orgāni, kas darbojas kā organisma filtrs. Nieres regulē arī bērna asinsspiedienu, veicina sarkano asinsšūnu ražošanu, regulē kalcija uzsūkšanos. Lielākā daļa nieru slimību var izraisīt nieru nespēju veikt savus uzdevumus. Viena no tādām slimībām ir nefrotiskais sindroms.
02.01.2018 - Latvijas Republikas veselības aprūpe un oktobra revolūcijas 100 gadu svinības
“Mikroķirurģijas centrs” izpilddirektors Jānis Bendiks: “Es tiešām ceru, ka veselības aprūpes sistēma reformu rezultātā nonāks pie pareizākā risinājuma: valsts apmaksātie pakalpojumi pacientam būs pieejami tur, kur strādā labākie ārsti un ir pacientam ērtākā un labākā vide!”
14.12.2017 - Nesaslimt jāgatavojas savlaicīgi
Viss kas Tev ir jāzina par gripu- kā šis vīruss izplatās, vai vakcīna var palīdzēt izvairīties un saslimšanas, un galu galā- ar ko jārēķinās, ja slimība Tevi pievarējusi! Laikrakstam “Diena” konsultē Veselības centrs 4 ģimenes ārste Karīna Vernere