Aizvērt
Veselības Centra 4 Himna

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Pieteikties jaunumiem

 

Raksti par medicīnu

Sākumlapa > Jaunumi > Raksti par medicīnu
22.11.2017 - Esi imūns, gaidot gripu!
Drēgns, mitrs, vējains… tas ir laiks, kad gripa visaktīvāk veic savus sirojumus. Gripu izraisa ļoti viltīgs un mainīgs vīruss, kas viesošanos pie cilvēkiem neizlaiž nevienu gadu.Arī šis nebūs izņēmums, un vīruss var skart ikvienu no mums. Tomēr izvairīties no gripas ir iespējams... Par gripu, inficēšanās iespējām, gripas komplikācijām un sekām, kā arī par pareizāko taktiku cīņā pret gripu stāsta veselības centra 4 ģimenes ārste karīna vernere.
22.11.2017 - Kairinātas zarnas sindroms
Gastroenteroloģijas praksē ik dienu sastopu gandrīz 30 procentus slimnieku, kas sūdzas par dažādām sāpēm vēderā, mainīgu vēdera izeju, vēdera pūšanos, kas atkārtojas periodiski. Funkcionālas gremošanas trakta slimības ir ļoti izplatītas. Visvairāk un biežāk šajā jomā ir runāts tieši par kairinātās zarnas sindromu.
22.11.2017 - Par un ap nierakmeņiem
Statistika liecina, ka aptuveni trešdaļa pacientu, kurus ikdienā uzklausa urologs, pie ārsta vērsušies nierakmeņu slimības dēļ. Vienam no 11 cilvēkiem ir nierakmeņI, un saslimstībai ir tendence aizvien pieaugt. Šī slimība, ko zinātniski sauc par nefrolitiāzi, saistīta ar cietu konkrementu jeb akmeņu veidošanos nierēs un cilvēku visbiežāk netraucē līdz brīdim, kad kāds no akmeņiem migrē no nieres un iesprūst urīnceļos, radot spēcīgu sāpju epizodi – nieru koliku. Plašāk par nierakmeņu slimību stāsta paula stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas urologs Ivars Geldners.
22.11.2017 - Vitamīns, kas ietekmē hormonu analīzes
Biotīns ir viens no b grupas vitamīniem. Šis vitamīns piedalās ogļhidrātu, tauku un olbaltumvielu vielmaiņā, palīdzot pārvērst šīs uzturvielas enerģijā. Šī enerģija nodrošina degvielu daudzām ķermeņa funkcijām. Biotīnu dažreiz sauc arī par b7, h vitamīnu vai r koenzīmu. Biotīns veicina labu ādas veselību un palīdz regulēt zema blīvuma (slikto) holesterīnu un cukura līmeni asinīs. Biotīns ir nepieciešams arī, lai veidotos keratīns – proteīns, kas nodrošina veselīgu nagu un matu struktūru.
23.10.2017 - Mūsējie. Viņi iedvesmo citus.
Žurnāla “Patiesā dzīve” oktobra numurā lasi atklātu interviju ar “Veselības centrs 4” asinsvadu ķirurgu, flebologu Žoržu Žabūru. Sarunā uzziniet, kā ārsta ceļi no Libānas atveduši uz Latviju, kā personīgo rakstura iezīmju dēļ izdevies ne tikai iegūt mediķa profesiju, bet arī iemācīties latviešu valodu, ko ķirurgs domā par Latvijas attiecībām ar kaimiņvalstīm, un, protams, par vissvarīgāko- mīlestību pret ģimeni un darbu.
18.10.2017 - Jaunais modelis neko neglābs
Laikraksta “Kurzemnieks” 11.oktobra izdevumā intervija ar “Veselības centrs 4” vadītāju Māri Rēvaldu par šī brīža situāciju veselības aprūpes jomā. Kā norāda M.Rēvalds: „Visi ieguldījumi veselības aprūpē – privātā nauda, pašvaldību, valsts vai Eiropas struktūrfondu finansējums – kļūst bezjēdzīgs, ja nav cilvēku, kuri strādā.” Aicinām iepazīties ar M.Rēvalda viedokli par to, kādēļ šāda situācija radusies un kādi ir iespējami risinājumi nozares uzlabošanā.
16.10.2017 - Kaitinošās žagas
Reizēm pēc maltītes negaidīti parādās žagas. Žagas var ilgt vien dažas sekundes, taču tās var traucēt ilgākā laika posmā. Līdz šim nav izskaidrojuma, kā žagas veiksmīgi un ātri apturēt, taču ir vairākas hipotēzes, kāpēc žagas ir sākušās.
16.10.2017 - Sāpes
Sāpes ir viena no lielākajām veselības aprūpes problēmām, jo tās skar absolūti lielāko iedzīvotāju daļu – vismaz kādā dzīves posmā. Sāpes ir svarīgs veselības saglabāšanas faktors, kas brīdina par iespējamām lielākām briesmām, kas varētu rasties, ja sāpes tiktu ignorētas. Šajā rakstā runāsim par pacientiem mazāk zināmajām lielo locītavu un sejas sāpju ārstēšanas invazīvajām metodēm.
16.10.2017 - Daudzslāņu datortomogrāfijas nozīme un mūsdienīgas diagnostikas iespējas
Datortomogrāfija ir ātri kļuvusi no inovatīvas specializētas tehnoloģijas par plaši lietotu modalitāti jebkuros medicīnas aprūpes apstākļos. Dažādas slimnīcas, sākot no universitāšu klīnikām, līdz mazām lauku slimnīcām un privātām ārstniecības iestādēm, kā arī atsevišķi datortomogrāfijas kabineti izmanto datortomogrāfu pacientu diagnozes noteikšanai un terapijas plānošanai.
16.10.2017 - Skaistumkopšanas metodes sievietes intīmajai veselībai
Sievietes dzimumorgāni ir intīma ķermeņa daļa, kas nav atklāta apkārtējo cilvēku skatieniem, tomēr tai ir liela nozīme sievietes labsajūtā. Klasiskā ginekoloģija risina ļoti dažādas problēmas un slimības, kas var piemeklēt sievieti dažādos dzīves posmos, tomēr dažkārt sievietei var būt sūdzības vai neapmierinātība ar savas intīmās zonas izskatu vai funkciju arī gadījumos, kad pamatā nav ierastā veidā ārstējamas ginekoloģiskas problēmas. Intīmā zona ir iesaistīta arī dzimumdzīves funkcijā, kas traucējumu gadījumos var radīt būtisku negatīvu ietekmi uz sievietes pašsajūtu.
06.10.2017 - Efektīvs sejas liftings
Kas ir HIFU ultraskaņas metode un kā šī procedūra var efektīvi uzlabot Tavas sejas ādu? Žurnāla “Una” oktobra numurā skaidro Dermatoloģijas klīnikas dermatoloģe Anda Apine.
05.10.2017 - Pēc adīšanas naktī sāp un tirpst rokas. Kāpēc?
“Juglas klīnika” ārsts, kas specializējies neiroloģijā un neiroķirurģijā Rihards Ļuļēns žurnāla “100 labi padomi” lasītājiem skaidro, kādēļ pēc adīšanas naktī var tirpt rokas!