Optiskās koherences tomogrāfija (OCT) ir mūsdienīga medicīniskās attēldiagnostikas metode, ar kuru var veikt acs audu šķērsgriezuma analīzi ar augstu izšķirtspēju, iegūstot tūlītēju tīklenes, redzes nerva, radzenes, priekšējās kameras kakta šķērsgriezuma analīzi, kā arī ir iespējams veikt tīklenes foto dokumentēšanu. Palīdz analizēt tīklenes virsmas īpatnības, tīklenes struktūru, tīklenes nervu šķiedru slāņa biezumu, veic redzes nerva strukturālu analīzi.
Izmeklējums ir nesāpīgs, bez kontakta ar acs virsmu un drošs veselībai.
OCT izmeklējums ir neatsverams reizēs, kad nepieciešams pārbaudīt, vai klientam nav glaukoma – tad būtiski ir veikt tīklenes nervu šķiedru slāņa biezuma mērījumu ap redzes nervu, ko var veikt ar šo unikālo aparatūru. Tas ir būtiski, jo samazināts RNFL (tīklenes nervu šķiedru slāņa biezums) norāda uz agrīnām glaukomatozām izmaiņām.
Tādējādi iespējams diagnosticēt bojājumu daudz ātrāk, nekā to varēja izdarīt bez OCT, jo par zelta standartu pieņemtais datorizētā redzes lauka izmeklējums uzrāda izmaiņas tad, kad jau zudis liels daudzums redzes nerva šķiedru.
OCT izmantojams gan acu slimību diagnostikā gan, lai sekotu slimībai dinamikā, tai progresējot, gan lai novērtētu ārstēšanas efektivitāti.
Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD) un apdrošināšanās kompāniju apmaksāti, kā arī maksas pakalpojumi.