Apraksts

Kas ir ehokardiogrāfija?

Ehokardiogrāfija (EHO KG) ir sirds izmeklējums ar ultraskaņu (USG). Pēdējā laikā šī diagnostikas metode ir strauji attīstījusies – pieejamas arvien labākas tehnoloģijas, kas ievērojami atvieglo sirds patoloģiju diagnostiku. Tagad bez ehokardiogrāfijas izmeklējuma vairs faktiski nav iedomājama sirds veselības diagnostika. Svarīgi ir tikai, ar kādām iekārtām tā tiek veikta un cik prasmīgs speciālists to dara.

Lai veiktu ehokardiogrāfiju, nepieciešamas speciālas ultraskaņas iekārtas – ehokardiogrāfi ar atbilstošu programmu nodrošinājumu un atbilstošām sektorālām zondēm. Veicot ehokardiogrāfiju, iespējams novērtēt sirds un lielo asinsvadu anatomiju, morfoloģiju, sirds dobumu izmērus un tilpumus, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību (piemēram, pēc sirds infarkta), kontraktilitāti, kreisā kambara sistolisko un diastolisko funkciju, kreisā kambara masu, labā kambara funkciju, sirds vārstuļu morfoloģiju un funkciju, ka arī perikardu.

Ko diagnosticē ar ehokardiogrāfiju?

Ar šo izmeklēšanas metodi diagnosticē sirds nepietiekamības pakāpi, iegūtas un iedzimtas sirdskaites, nosaka sirds sistolisko un diastolisko funkciju, novērtē sirds vārstuļu stāvokli, kā arī atklāj paaugstināta asinsspiediena cēloni. Ehokardiogrāfija ir indicēta visiem pacientiem ar aizdomām par iespējamu kardioloģisku patoloģiju.

Kāda nozīmē ir ehokardiogrāfijas iekārtām?

Ar jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas iekārtām sirdi iespējams izmeklēt arī četrdimensionāli. SIA ''Veselības centrs 4'' nepārtraukti seko līdzi jauno tehnoloģiju attīstībai, un bieži vien iekārtas, kas tikai nesen bijušas prezentētas Starptautiskajās medicīnas tehnoloģiju izstādēs, pēc dažiem mēnešiem jau tiek iegādātas ''Veselības centrs 4'' vajadzībām. Līdz ar to pacientiem pieejami viskvalitatīvākie izmeklējumi.

Tāda iekārta ir, piemēram, medicīnas tehnoloģiju ražotāja ''General Electric'' premium līmeņa iekārta ''Vivid E95 Ultra Edition''. Iekārta izcilu attēlu kvalitāti nodrošina arī klientiem ar lielu ķermeņa masas indeksu un atsevišķām plaušu slimībām (HOPS, emfizēma), kas citkārt liedz tik precīzi noteikt izmaiņas sirdī un asinsvados.

''Vivid E95 Ultra Edition'' ir premium līmeņa ultrasonogrāfijas iekārta ar izcilu 2D un 4D attēlu kvalitāti - jaunākais medicīnas tehnoloģiju ražotāja ''General Electric'' sasniegums ar mākslīgā intelekta atbalstu, integrētu uzlabotu attēlu apstrādes sistēmu cSound un jauno XDclear Matrix zondi ar 4D TEE apjoma opciju un uzlabotām 4D izmeklējumu iespējām. Iekārta izcilu attēlu kvalitāti nodrošina arī klientiem ar lielu ķermeņa masas indeksu un atsevišķām plaušu slimībām (HOPS, emfizēma), kas citkārt liedz tik precīzi noteikt izmaiņas sirdī un asinsvados.

Līdz ar to izmeklējumu rezultāti un uz tiem balstītā ārstēšana ir maksimāli precīzi. Atšķirībā no iepriekšējiem modeļiem, ''Vivid E95'' apvieno specifiski sirds un asinsvadu izmeklējumiem pielāgotu sistēmu un mākslīgā intelekta risinājumus automātiskai izmeklējuma gaitas pielāgošanai. Šāda tehnoloģiju sintēze speciālistam ļauj paātrināt izmeklējuma procesu un novērtēt situāciju, precīzi interpretēt iegūtos datus, kā arī pievērst nedalītu uzmanību pacientam un smalkākajām izmeklējuma detaļām.

Ar šo iekārtu iespējams veikt miokarda (sirds muskuļa) longitudinālās funkcijas izvērtēšanu (GLS - global longitudinal strain), kas ir iespējams tikai ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām. Tā palīdz agrīnai sirds muskuļa patoloģijas diagnostikai, kā arī ir īpaši nozīmīga onkoloģiskiem pacientiem, kuri lieto kardiotoksisku terapiju.

Slēdziena saņemšanas forma:

  • uzreiz pēc izmeklējuma;
  • rakstisks slēdziens.
Slēdziena saņemšanas laiks:
  • uzreiz pēc izmeklējuma.


Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD) apmaksāti, apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Noskatieties video par labākajām  ''Veselības centrs 4'' tehnoloģiskajām iespējām, to vidū arī sirds izmeklējumu ar ultraskaņu (USG) jeb ehokardiogrāfiju!

Kvalitatīvi premium klases ehokardiogrāfijas izmeklējumi pieejami ne tikai Rīgas iedzīvotājiem - ja esat no Jelgavas, Kuldīgas, Valmieras, Tukuma, Ķekavas, Saulkrastiem vai jebkuras citas pilsētas Latvijā - ir vērts atbraukt uz ''Veselības centrs 4'' klīnikām, lai saņemtu precīzāko diagnostiku un labāko ārstēšanu.

Pieteikties