Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

Doplerehokardiogrāfija ir sirds izmeklējums ar ultraskaņu. Pēdējā laikā šī diagnostikas metode ir strauji attīstījusies – pieejamas arvien labākas tehnoloģijas, kas ievērojami atvieglo sirds patoloģiju diagnostiku.

Lai veiktu ehokardiogrāfiju, nepieciešamas speciālas ultraskaņas iekārtas – ehokardiogrāfi ar atbilstošu programmu nodrošinājumu un atbilstošām sektorālām zondēm. Veicot ehokardiogrāfiju, iespējams novērtēt sirds un lielo asinsvadu anatomiju, morfoloģiju, sirds dobumu izmērus un tilpumus, sirds sieniņu biezumu, rētu vai trombu esamību (piemēram, pēc sirds infarkta), kontraktilitāti, kreisā kambara sistolisko un diastolisko funkciju, kreisā kambara masu, labā kambara funkciju, sirds vārstuļu morfoloģiju un funkciju, ka arī perikardu.

Ar šo izmeklēšanas metodi diagnosticē sirds nepietiekamības pakāpi, iegūtas un iedzimtas sirdskaites, nosaka sirds sistolisko un diastolisko funkciju, novērtē sirds vārstuļu stāvokli, kā arī atklāj paaugstināta asinsspiediena cēloni. Ehokardiogrāfija ir indicēta visiem pacientiem ar aizdomām par iespējamu kardioloģisku patoloģiju.

Ar jaunākās paaudzes ultrasonogrāfijas iekārtām sirdi iespējams izmeklēt arī četrdimensionāli. SIA ''Veselības centrs 4'' nepārtraukti seko līdzi jauno tehnoloģiju attīstībai, un bieži vien iekārtas, kas tikai nesen bijušas prezentētas Starptautiskajās medicīnas tehnoloģiju izstādēs, pēc dažiem mēnešiem jau tiek iegādātas ''Veselības centrs 4'' vajadzībām. Līdz ar to pacientiem pieejami viskvalitatīvākie izmeklējumi.

Tāda iekārta ir, piemēram, medicīnas tehnoloģiju ražotāja General Electric premium līmeņa iekārta Vivid E95. Iekārta izcilu attēlu kvalitāti nodrošina arī klientiem ar lielu ķermeņa masas indeksu un atsevišķām plaušu slimībām (HOPS, emfizēma), kas citkārt liedz tik precīzi noteikt izmaiņas sirdī un asinsvados.

Ar šo iekārtu iespējams veikt miokarda (sirds muskuļa) longitudinālās funkcijas izvērtēšanu (GLS - global longitudinal strain), kas ir iespējams tikai ar jaunākās paaudzes tehnoloģijām. Tā palīdz agrīnai sirds muskuļa patoloģijas diagnostikai, kā arī ir īpaši nozīmīga onkoloģiskiem pacientiem, kuri lieto kardiotoksisku terapiju.

Slēdziena saņemšanas forma:

  • uzreiz pēc izmeklējuma;
  • rakstisks slēdziens.
Slēdziena saņemšanas laiks:
  • uzreiz pēc izmeklējuma.

 Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD) apmaksāti, apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pieteikties