Apraksts

Podologs (ārstnieciskās pēdu aprūpes speciālists) ir pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību. Veic ieauguša nagu korekciju, varžacu, kārpu apstrādi, papēžu plaisu, pēdu hiperkeratozes (ādas sabiezējumu) apstrādi, nagu protezēšanu, sēnīšu skarto nagu/ādas apstrādi, konsultē un sniedz ieteikumus pēdu kopšanā un ārstēšanā.

Podologs/ārstnieciskais pedikīrs Veselības centrs 4 filiālēs

Podologs, pielietojot sterilus instrumentus, veic ārstniecisko pedikīru – higiēnisku procedūru kāju ādas un nagu kopšanai, kas nodrošina arī pēdu ārstēšanu. Ārstnieciskā pedikīra laikā izmanto speciālas podiatrijas iekārtas, kas aprīkotas ar augstu rotācijas ātrumu, sūkšanas, smidzināšanas un gaisa padeves funkciju pēdu ādas un nagu kopšanai.

Ūdens tiek aizvietots ar ādu dezinficējošiem un mīkstinošiem preparātiem, kā arī tiek pielietoti ārstnieciskie pēdu kopšanas līdzekļi. Sausā vide izslēdz iespēju inficēties ar dažādām sēnīšu, kārpu un citām infekcijām.

Kā ārstē podologs?

Pirmās vizītes laikā speciālists novērtē nagu un pēdu stāvokli. Ja nepieciešams, noņem analīzes (mikroskopiju, uzsējumu u.c.) vai pacientu nosūta uz tālākiem izmeklējumiem, piemēram, pie dermotologa, ortopēda, flebologa, endokrinologa.

Svarīgi podologu informēt par ikdienā pielietotajiem pēdu kopšanas un ārstēšanas līdzekļiem, veselības stāvokli, hroniskām saslimšanām utt.. Jāatceras, ka nagu krāsas, struktūras, formas izmaiņas bieži vien ir ne tikai estētiska problēma, kas radusies dažādu traumu vai nepareizas nagu kopšanas higiēnas neievērošanas vai nepiemērotu apavu nēsāšanas rezultātā.

Naga neestētiskais izskats var liecināt arī par kādu infekciju, ādas slimību, iekšējo orgānu patoloģiju (sirds un plaušu saslimšanas, cukura diabēts, vairogdziedzeru funkcijas traucējumi, aknu cirroze utt.), mikroelementu nepietiekamību (cinks, dzelzs), iedzimtu patoloģiju, dažādiem ģenēzes audzējiem vai specifisku reakciju pret medikamentiem. Vizītes laikā iespēju robežās tiek likvidēta problēma (ieaudzis nags, saplaisājusi papēža āda utt.) un veikts ārstnieciskais pedikīrs.

Tāpat arī izstāstīts par pareizu pēdu kopšanu katram individuāli, jo katram mums ir savs pēdas izliekums, nagu forma, pēdas āda. Un nevar būt tā, kas der visiem, derēs arī jums. Katrai pēdu problēmai ir atbilstoša profesionālā pēdu kopšanas līdzekļu sērija un to noteikt palīdzēs podologs.

''Veselības centrs 4'' piedāvā pilnu pēdu problēmu diagnostikas, ārstniecības, kopšanas un rehabilitācijas pakalpojumu spektru:

 • augstvērtīga statiskā, dinamiskā pēdu noslodzes datordiagnostika jeb podometrija, stabilometrija, podoskopija, posturometrija, gaitas video analīze (veic tehniskais ortopēds);
 • papildu diagnostikas iespējas: digitālā rentgenogrāfija, ultrasonoskopija (locītavām, cīpslām un asinsvadiem), laboratorijas diagnostika, miogrāfija, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse u.c.;
 • medikamentoza un ķirurģiska ārstēšana (veic traumatologs - ortopēds);
 • individuāli modelētu zolīšu izgatavošana (veic tehniskais ortopēds);
 • dermatoloģiskā un estētiskā pēdu un nagu problēmu risināšana (veic dermatologs, podologs);
 • lāzerterapija nagu sēnīšu ārstēšanai (veic dermatologs, podologi);
 • nagu korekcija ar stiepļu tehnoloģiju (veic podologs);
 • Podofix – ieaugušu nagu ārstēšana ar stieplītēm (veic podologs);
 • apavu un zeķu dezinfekcija, pielietojot iekārtu KLENZ (veic podologs);
 • pēctraumu un pēcoperāciju rehabilitācija (veic fizioterapeits).


Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Ievērībai!

 • Nacionālā veselības dienesta (NVD) jeb valsts apmaksāti pakalpojumi diabēta pacientiem diabētiskās pēdas aprūpei pieejami tikai filiālē ''Diagnostikas centrs'' (Adrese: Grebenščikova iela 1, Rīga. Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313. E-pasts vizītes pieteikšanai: [email protected])

 • Pārējās filiālēs, kurās tiek sniegti podologa pakalpojumi, diabēta pacientiem ar speciālista norīkojumu par diabētiskās pēdas aprūpi šis pakalpojums ir pieejams par samazinātu maksu: 21-26 EUR (filiāļu sarakstu skatīt zemāk šīs lapas beigās)

Pieteikties