news-img

Autors: Veselības centrs 4

Foto: Shutterstock

Medicīnas tūrisms Latvijā

Medicīnas tūristi ir ārvalstu pacienti, kuri ierodas Latvijā, lai saņemtu medicīnas pakalpojumus, veiktu rehabilitāciju, medicīniskās manipulācijas, operācijas vai profilaktisku veselības uzlabošanu. Mūsdienu medicīnas iespējas, augstas kvalitātes tehniskais nodrošinājums un ārstu profesionalitāte Latvijā ir pelnījusi augstu novērtējumu. To apstiprina arī stabils ārvalstu pacientu pieaugums mūsu valsts klīnikās, medicīnas un rehabilitācijas centros.

Pacientu piesaistīšanā no citām valstīm Latvijā mērķtiecīgi tika uzsākta 2009. gadā. Privātās klīnikas, sadarbojoties ar valsts un pašvaldības iestādēm, nonāca pie kopēja viedokļa – nozares stabilitāti iespējams nodrošināt, piesaistot ārvalstus pacientus. Tika izveidota Latvijas privāto klīniku alianse ''Baltic Care'', kas apvienoja labākos Latvijas speciālistus un akumulēja spējas kvalitatīvi rūpēties par pacientu veselību. Turklāt augstas kvalitātes medicīnas pakalojumu cenas Latvijā ir ievērojami zemākas nekā tās ir Rietumeiropas un Skandināvijas valstīs.

Medicīnas tūrisma ģeogrāfija

Ārvalstu pacientu skaits, kuri izmanto medicīnas pakalpojumus Latvijā, pieaug ar katru gadu. Šī nozare Latvijā ieņem aizvien stabilāku vietu valsts ekonomikā.

Latvija ir pievilcīga ārvalstu pacientiem ne tikai ar moderno medicīnas pakalpojumu līmeni, bet arī ar salīdzinoši zemākām cenām, piemēram, vēnu operācija, kā arī pilna veselības pārbaudes programma salīdzinājumā ar Vāciju atšķiras trīs līdz piecas reizes.

Otra priekšrocība ir iespēja ātri pierakstīties pie speciālistiem un izmeklējumiem. No brīža, kad pacients ir atsūtījis savu lūgumu, līdz konsultācijas un manipulācijas veikšanas brīdim paiet ne vairāk kā divas nedēļas.

Ārvalstu pacientu skaits SIA ''Veselības centrs 4'' ik gadu stabili aug. Vislielākais pieaugums vērojams no Apvienotās Karalistes un Īrijas. Tāpat Latvijā ierodas pacienti no Baltijas valstīm, Vācijas, ASV, Kanādas, kā arī Skandināvijas valstīm – Norvēģijas, Zviedrijas un Dānijas.

Esam Latvijas Veselības tūrisma klastera biedri. 

LMTK logo