''Veselības centrs 4'' aktualitātes

news-img

''Veselības centrs 4'' Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam – jauna, ultramoderni aprīkota automašīna

''Veselības centrs 4'' Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta vajadzībām iegādāta un aprīkota jauna, jaudīga ātrās palīdzības automašīna, kas dod iespēju neatliekamo palīdzību dažādos publiskos pasākumos un sporta sacensībās sniegt vēl ātrāk, drošāk, kvalitatīvāk un ērtāk.

''Veselības centrs 4'' aktualitātes Tehnoloģijas
news-img

No taukaudiem iegūst cilmes šūnas

SIA ''Veselības centrs 4'' piedāvā iespēju plastiskās ķirurģijas vai miniliposakcijas laikā (ar mini iegriezumu ādā lokālā anestēzijā) iegūt cilmes šūnas no paša taukaudiem. Šo vērtīgo materiālu, kas nodrošina organisma dabīgu reģenerāciju, turpmāk varēs izmantot ārstniecībā un skaistumkopšanā.

Nozares jaunumi
news-img

Ierastos kases čekus aizstāj e-kvīts

SIA ''Veselības centrs 4'' un tā grupas uzņēmumi ir vieni no pirmajiem Latvijā, kuros tiek ieviestas elektroniskās kvītis. Tādējādi klientiem vairs nebūs jāsaglabā čeki papīra formātā par saņemtajiem medicīnas pakalpojumiem, lai vēlāk iesniegtu VID (Valsts ieņēmumu dienests) iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atgūšanai. Izvēloties e-kvīti, veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējs reizi ceturksnī nosūtīs klienta datus Valsts ieņēmumu dienestam.

Nozares jaunumi
news-img

Osteoporoze: trausli kauli viegli lūzt

Osteoporoze ir viena no mūsdienās biežāk sastopamajām kaulu slimībām. Tā attīstās lēnām un par sevi liek manīt vien dzīves otrajā pusē. Ilgu laiku osteoporoze vairāk tika uzskatīta par sieviešu slimību, tomēr tas ir aplami. Varētu teikt, ka tā attiecas uz ikvienu - gan vīrieti, gan sievieti, gan jaunu, gan vecu, jo tas, cik stipra būs mūsu kaulu sistēma, ir atkarīgs jau no mūsu dzīves pirmās dienas. Žurnāla ''Veselība'' jūlija numurs veltīts šim tematam. Konsultē arī ''Veselības centrs 4'' ģimenes ārste, osteoporozes speciāliste Agita Medne.

Publikācijas
news-img

Vizuāls defekts: Mazsvarīgs vai tomēr klīniski nozīmīgs?

Pacienti vizītē pie ārsta visbiežāk dodas ar sūdzībām, kas ietekmē ikdienas pašsajūtu, retāk uzmanību pievēršot it kā tikai vizuāliem defektiem. Taču zem tiem var slēpties nozīmīgi klīniskie riski. Neārstēta vēnu varikoze, piemēram, var būt iemesls nopietnai vēnu mazspējai un čūlu attīstībai nākotnē, zem aptaukošanās slēpjas tādas problēmas kā paaugstināts asinsspiediens, metaboliski traucējumi, slikts pašvērtējums un depresija. Nekaitīga viena naga sēnīte izplatās un rada arvien lielākus bojājumus citiem nagiem, turklāt viegli ''nododama'' apkārtējiem. Žurnālā ''Doctus'' lasāms raksts, kurā ''Veselības centrs 4'' ģimenes ārste Dana Misiņa aplūko pasaules literatūru par šo tematu.

Publikācijas
news-img

JAUNUMS! Izmeklējumi ar jaunākās paaudzes osteodensitometru''Hologic Horizon W''

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Diagnostikas centrs'' nodrošina izmeklējumus ar jaunākās paaudzes osteodensitometrijas iekārtu Hologic Horizon W, kas ļauj veikt augstvērtīgu diagnostiku ar vēl mazāku starojuma devu, augstāku precizitāti un attēlu izšķirtspēju. No standarta osteodensitometra Horizon W modelis atšķiras ar vairākām papildu funkcijām, kuras aprīkojumu ļauj izmantot plašāka spektra pārbaudēm.

''Veselības centrs 4'' aktualitātes Tehnoloģijas
news-img

Datoru un viedierīču ekrānu izstarotā zilā gaisma veicina novecošanos

Datoru un viedierīču ekrānu izstarotā zilā jeb HEV (High Energy Visible) gaisma kaitē veselībai. Pirmie par to sāka runāt acu ārsti, norādot, ka tā veicina dažādas acu slimības. Nu par to runā arī dermatologi, uzsverot, ka zilais starojums iekļūst dziļi ādā, to neatgriezeniski bojājot un veicinot novecošanos. Lasiet rakstu laikraksta ''Neatkarīgā Rīta Avīze'' 2019. gada 8.jūlija numurā.

Dermatoloģijas jautājumi Publikācijas
news-img

Pil un pil un – iepil...

Kādreiz ir tik mokoši – ja runa ir par nespēju saturēt urīnu...
Žurnāla ''Ievas Veselība'' 2019. gada jūlija numurā lasiet rakstu ar ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' uoloģes dr. Natālijas Bozotovas skaidrojumu par urīna nesarurēšanas iemesliem un labākajām ārstēšanas metodēm.

Noderīgi padomi Publikācijas Sievietes veselībai
news-img

Pirmais Baltijā! Soprano Titanium lāzers – revolūcija lāzerepilācijā!

''Veselības centrs 4'' sniedz iespēju veikt lāzerepilāciju ar Baltijā pirmo un vienīgo Soprano Titanium lāzeru. Pateicoties lāzera novatoriskajiem risinājumiem, procedūru iespējams veikt ātri, mazsāpīgi un jebkuram ādas tipam.

Nozares jaunumi
news-img

Vēnu mazspēja senioru vecumā

Cilvēka vecumu nosaka nevis pases dati, bet viņa asinsvadu stāvoklis. Viena no novecošanās pazīmēm ir saistaudu novājināšanās - asinsvadi paplašinās, to vārstuļi vairs nespēj pilnvērtīgi pildīt savas funkcijas. Sekas, kuras pamanām visbiežāk, bet ne vienmēr laikus risinām, ir vēnu mazspēja un hemoroīdi.Lasiet ''Baltijas Vēnu klīnika'' vadošā speciālista, flebologa dr. Inta Ūdra rakstu žurnālā ''Ārsts.lv''.

Publikācijas
news-img

Eozinofils ezofagīts

80 procentos gadījumu, kad tiek diagnosticēts eozinofilais ezofagīts, ir sūdzības par rīšanas traucējumiem. Līdz 16 procentiem pacientu, kam veic endoskopiskos izmeklējumus disfāgijas dēļ, konstatē eozinofilo ezofagītu. Lasiet ''Diagnostikas centrs'' gastroenterologa, endoskopijas speciālista Hosama Abu Meri rakstu žurnālā ''Ārsts.lv''.

Publikācijas
news-img

Eļļas garšai un veselībai!

Eļļās bagātīgi ir nepiesātinātās taukskābes (omega-3, omega-6 un omega-9), kas labvēlīgi ietekmē sirds un asinsvadu darbību, veicina smadzeņu šūnu darbību, stiprina imūno sistēmu. Eļļās ir arī daudz E vitamīna. Tam piemīt antioksidanta aktivitāte. E vitamīns efektīvi darbojas kopā ar A vitamīnu, pasargājot šūnas no brīvo radikāļu iedarbības. Lasiet ''4. Dimensija'' uztura speciālistes Gunas Havensones rakstu žurnālā ''Ārsts.lv''.

Noderīgi padomi Publikācijas
news-img

Āda un modernais piesārņojums

Pēdējos gados ādas veselības jomā lielākais raižu avots bijis saules ultravioletais starojums, bet tuvākās nākotnes izaicinājums būs zilās gaismas un tā sauktā modernā piesārņojuma ietekme. Pat ja tos neredzi, tava āda jūt! Žurnālā ''Santa'' lasiet rakstu ar ''4. Dimensija'' dermatoloģes Laumas Valeines skaidrojumu.

Publikācijas
news-img

Ķirurgs Jānis Gardovskis: intervija žurnālā ''Ievas Veselība''

Ķirurgs, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Ķirurģijas klīnikas vadītājs. Desmit gadus bija Rīgas Stradiņa universitātes rektors. Tagad – Rīgas Stradiņa universitātes Senāta priekšsēdētājs un joprojām Ķirurģijas katedras vadītājs. Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis. Viņa vadībā veikta pirmā aknu transplantācija Latvijā. Apbalvots ar III šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Ir ķirurgs arī ''Veselības centrs 4''. Žurnālā ''Ievas Veselība'' lasiet interviju ar dr. Gardovski.

Publikācijas
news-img

Pasaules līmeņa vēnu ārstniecība Latvijā

Līgo nedēļā ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Baltijas Vēnu klīnika'' norisinājās meistarklases asinsvadu ķirurģijā, izmantojot ''Biola'' Biolīmes metodi. Meistarklases vadīja viens no asinsvadu un kardioķirurģijas līderiem Ahmet Baris Durukan no Turcijas, kur lielākā daļa vēnu operāciju tiek veikta izmantojot tieši Biolīmes metodi, turklāt šīs operācijas ir valsts apmaksātas.

Nozares jaunumi
news-img

Ne vienmēr vainīgs alkohols! 5 iemesli, kādēļ trīc rokas

Roku trīce apgrūtina ēšanu, parakstīšanos un citas ikdienā veicamas darbības. Tā sagādā arī lielu psiholoģisku diskomfortu. Par ko tā liecina? Vai to iespējams novērst? Portālā ''LA.lv'' skaidro ''Veselības centrs 4'' Parkinsona un citu kustības traucējumu slimību kabineta vadītāja, neroloģe, algoloģe, dr.med. Ligita Smeltere.

Publikācijas
news-img

Hologic Horizon W osteodensitometrs – plaša spektra augstvērtīgai diagnostikai

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs'' norisinājās jaunā Hologic Horizon W osteodensitomerta prezentācija un speciālistu apmācības šīs iekārtas maksimālā potenciāla izmantošanā. No standarta osteodensitometra Horizon W modelis atšķiras ar vairākām papildu funkcijām, kuras aprīkojumu ļauj izmantot plašāka spektra pārbaudēm.

Tehnoloģijas
news-img

Šogad ''Veselības centrs 4'' svin sava stāsta 25. gadadienu!

Aiz katra atpazīstama nosaukuma ir stāsts. Šogad ''Veselības centrs 4'' svin sava stāsta 25. gadadienu. ''Veselības centrs 4'' ir zināms gan nozares profesionāļiem, gan pacientiem, gan tiem, kuri ārstus un medicīnas iestādes apmeklē pavisam reti.

Medicīnas kanāls (video)