''Veselības centrs 4'' aktualitātes

news-img

Galvenais ir nesalūzt!

Osteoporoze skar aptuveni divas trešdaļas sieviešu pēc piecdesmit gadu vecuma. Bet - jau sen to var ārstēt gana efektīvi! Kaulu masas un blīvuma saglabāšana ir viena no svarīgajām tēmām anti-aging jomā. Un, tāpat kā visi anti-aging pasākumi, efektīvākie tie ir, ja sākti no agras bērnības. Taču - nekad nav par vēlu.

Publikācijas Sievietes veselībai Vīrieša veselībai
news-img

Kakla āda - tava vecuma spogulis

Kakla āda kalpo kā vizuāli izteiksmīgs spogulis vecumam. Viena no zonām, kuru visgrūtāk koriģēt, kur novecošanās procesi atspoguļojas izteiktāk attiecībā pret seju. Galvenais pamatpostulāts, kā uzturēt trauslo zonu tonusā - mitrināšana un vēlreiz mitrināšana.

Atbild speciālists Sievietes veselībai Skaistumkopšana
news-img

Ko man dos atteikšanās no baltajiem miltiem?

Atteikšanās no baltajiem miltiem īpašas pārmaiņas ienes to cilvēku dzīvē, kuriem ir mazkustīgs dzīvesveids, liekais svars un aptaukošanās, kā arī slimības, piemēram, cukura diabēts, taukainā hepatoze, ekzēmas vai citas ādas problēmas.

Atbild speciālists Noderīgi padomi Sievietes veselībai Vīrieša veselībai
news-img

Paslēpes ar artrītu

Ir tāda Izlaušanās spēle, kad dalībnieki tiek ieslēgti kādā istabā vai namā un viņiem stundas laikā jāatrod un jāatmin norādes izkļūšanai laukā... Bet – tikt skaidrībā, kāpēc sāp locītavas, dažkārt ir vēl sarežģītāk un noteikti daudz būtiskāk. Intervija ar ''Veselības centrs 4'' reimatoloģi Dr.med. Andu Kadišu.

Atbild speciālists Publikācijas Sievietes veselībai Vīrieša veselībai
news-img

Dzeramais kolagēns – līme ādas jaunībai?

Mūžīgās jaunības eliksīra meklējumos par modīgu aktualitāti pasaulē kļuvis dzeramais kolagēns. Vai iekšķīgi lietojamais kolagēns patiešām spēj uzlabot ādas izskatu un veselību? Žurnālā ''Ieva'' lasiet rakstu ar mūsu speciālistu - dermatoloģes dr. Laumas Valeines un internistes (speciallizējas gastroenteroloģijā) Vitas Skujas skaidrojumu.

Atbild speciālists Publikācijas
news-img

Mērķtiecīga terapija bērniem multidisciplinārā komandā: audiologopēda un fizioterapeita komandas darbs

Šādas komandas mērķis ir apvienot dažādu specialitāšu profesionāļus, kuri spēj sniegt dažādu atbalstu pacientam un komandas sastāvā izvirzīt mērķus, veikt mērķtiecīgu terapiju. pašlaik Latvijā ir pieejams tāds terapijas modelis, kur nodarbības laikā ar pacientu vienlaikus strādā divi funkcionālie speciālisti - fizioterapeits un audiologopēds. Žurnālā ''Ārsts.lv'' lasiet ''Bērnu veselības centrs'' audiologopēdes Sabīnes Mackevičas un fizioterapeites Janas Gutkinas rakstu.

''Veselības centrs 4'' aktualitātes Atbild speciālists Publikācijas
news-img

Veselīgs uzturs pietiekamam vitamīnu un minerālvielu daudzumam!

Ko der zināt par uztura bagātinātājiem un veselīgu uzturu pietiekamam vitamīnu un minerālvielu daudzumam?! Konsultē ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Anti-Aging Institute'', estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' ķermeņa estētikas un uztura speciāliste Guna Havensone.

Atbild speciālists Noderīgi padomi Publikācijas
news-img

Preventīvā medicīna

Viena no 21. gadsimta iezīmēm ir sabiedrības novecošanās – pieaugot vecāka gadagājuma cilvēku skaitam, palielinās arī vidējais iedzīvotāju vecums. Šī tendence ir radusies, pateicoties straujai zinātnes, medicīnas un vispārējās labklājības attīstībai. Nepilna gadsimta laikā mainījusies arī pati izpratne par novecošanu - pakāpeniski pieaug motivācija nevis skaitīt pagājušos un atlikušos gadus, bet gan izbaudīt dzīvi tās vērtīgākajā nozīmē.

Klientu ievērībai! Nozares jaunumi
news-img

Piens! Vai kaitīgs?

Arvien biežāk sabiedrības vidū tiek sastapti veselīga uztura atbalstītāji, kuri apgalvo: cilvēkam piens nemaz nav nepieciešams, tas pat var kaitēt veselībai. Vai tiešām piens ir bīstams un kādu skādi šis nevainīgais baltais šķidrums var nodarīt (ja vispār var)? 

Publikācijas
news-img

Mēle- veselības spogulis!

Mēle tiek uzskatīta par veselības spoguli. Pēc tās izskata, izmaiņām un aplikuma var noteikt, vai cilvēks saskaras ar kādu veselības problēmu. Konsultē ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Valdlauči'' un grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' ģimenes ārste Olga Zubova.

Atbild speciālists Noderīgi padomi
news-img

Enteropātijas

Pūšas un sāp vēders, ir šķidra vēdera izeja, dzelzs, vitamīnu un minerālvielu trūkums, nevaram pārtikā lietot piena produktus vai glutēnu? Iespējams, vainojamas ir tievo zarnu slimības - enteropātijas. Lasiet rakstu žurnālā ''Ārsts.lv'' ar dr. Vitas Skujas/interniste, specializējas gastroenteroloģijā/ skaidrojumu.

Atbild speciālists Publikācijas
news-img

Jaunums ''Veselības centrs 4'' laboratorijā – jonizētā kalcija noteikšana

''Veselības centrs 4'' laboratorijā tagad iespējams veikt arī jonizētā kalcija analīzes - tā noteikšanu asinīs. Parasti, laboratorijā nosakot kalcija līmeni asinīs, iegūst datus par kopējā kalcija koncentrāciju. Aptuveni 50% kalcija serumā cirkulē brīvā formā (jonizētais kalcijs) un 50% kalcija saistīts ar olbaltumu (albumīnu, globulīniem) un fosfāta, citrāta sāļiem. Fizioloģiski aktīvs ir jonizētais kalcijs.

''Veselības centrs 4'' aktualitātes
news-img

Asa plaukstu āda

Plaukstu ādai nav zemādas tauku slāņa, tāpēc agresīvu tīrīšanas līdzekļu un apkārtējās vides ietekmē bez īpašas kopšanas tā kļūst sausa, raupja un plaisā, un nespēj aizsargāties pret kaitīgo ietekmi. Žurnālā ''100 Labi Padomi'' lasiet ''Veselības centrs 4'' dermatoloģes Sandras Vizules ieteikumus, kā kopt plaukstu ādu.

Atbild speciālists Publikācijas
news-img

Varu būt gan dispečers, gan darīt savām rokām

''Emocionāli nejūtu atšķirību, pieņemot pacientus kā neiroloģe vai strādājot kā osteorefleksoterapeite. Varbūt reizēm ir lielāka iedvesma, ja redzu, ka šis ir gadījums, kur es kā osteorefleksoterapeite varu |oti labi palīdzēt. Tad arī gandarījums par paveikto ir daudz lielāks. Taču gan kā neiroloģe, gan osteorefleksoterapeite vienmēr priecājos, ja pacients atgriežas pēc diviem, pieciem vai septiņiem gadiem, sakot - dakter, jūs toreiz man tik labi palīdzējāt.''

Publikācijas
news-img

Dermatoloģe un pretnovecošanas speciāliste Jana Janovska

Mūsdienās vārds iedvesmojošs ir stipri devalvēts. Taču, pieturoties pie šī vārda labākajām tradīcijām, gribas teikt, ka dermatoloģe un preventīvās medicīnas speciāliste JANA JANOVSKA iedvesmo. Ārste ir pārliecināta, ka vecumdienas nebūt nenozīmē augstu asinsspiedienu, diabētu un zāļu kaudzes. Tas skan kā atvieglojums. Un vai tad tas nav iedvesmojoši?! Žurnālā ''Ievas Veselība'' lasiet žurnālista Ralfa Dravnieka interviju ar ''Veselības centrs 4'' ārsti Janu Janovsku.

Publikācijas
news-img

Ķermenis kā zem lupas

Ar modernajiem osteodensitometriem var gan osteoporozi noteikt (pārbauda muguras jostas skriemeļu un augšstilba kaula kakliņa blīvumu), gan ar papildu aprīkojumu noteikt un analizēt visa ķermeņa (Whole Body) masu un struktūru.

Noderīgi padomi Nozares jaunumi Publikācijas
news-img

Kas ir sausās acs sindroms un kā tas var ietekmēt tavu ikdienas dzīvi?

Mūsu acis un redze ik dienas ir pakļautas kolosālai slodzei, un šo slodzi vēl vairāk pastiprina mūsdienu gudro ''gadžetu'' pārbagātība. Ja arī profesionālā sfēra saistīta ar regulāru datora lietošanu, turklāt biroja telpās, kur nereti ir sauss, kondicionēts gaiss, tad risks saskarties ar tādiem nepatīkamiem simptomiem kā asarošana, graušanas sajūta acīs un redzes miglošanās ir vēl augstāks.

Atbild speciālists Noderīgi padomi
news-img

Ko darīt, ja svētkos ir gadījies pārēsties?

Seno latviešu ziemas saulgriežu svētku tradīcijas vēsta, ka uz galda jābūt vismaz deviņiem ēdieniem, lai nākamais gads būtu pārticīgs un bagāts.Ja vairākas dienas pēc kārtas tomēr ir ēsts vairāk nekā ikdienā, tad nākamajās dienās vēlams atslogot kuņģa un zarnu traktu.

Atbild speciālists Noderīgi padomi Publikācijas