news-img

Publicēšanas datums: 07.06.2024.

JAUNUMS! Otolaringologa (LOR) pakalpojumi tagad pieejami arī filiālē ''Valdlauči''

Labas ziņas Ķekavas novada un apkārtnes iedzīvotājiem – ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Valdlauči'' no šī gada jūnija darbojas mūsdienīgi aprīkots otolaringoloģijas kabinets, kurā augsti kvalificēti un pieredzējuši speciālisti sniedz konsultācijas un veic ārstēšanu gan pieaugušajiem, gan bērniem no zīdaiņa vecuma.

Visbiežāk otolaringologa palīdzība nepieciešama akūtu vai hronisku ausu, kakla, deguna blakusdobumu sāpju un iekaisumu gadījumos, iesnu, mandeļu iekaisuma gadījumos, kā arī dzirdes traucējumu gadījumos.

Otolaringologs (LOR)
ir ārsts, kas ārstē ausu, deguna un rīkles (kakla) slimības, kā arī palīdz uzlabot dzīves kvalitāti, ja ir traucējumi šā anatomiskā reģiona funkcijās.

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Valdlauči'' pacientus pieņem:

         - Otolaringologs Karīna Rapša >>        
         - Otolaringologs Nadežda Starinska >>        
         - Otolaringologs Arturs Barščevskis >>


Konsultācijas laikā otolaringologs ievāc anamnēzi, objektīvi jeb ''fizikāli'' izmeklē, veicot deguna, mutes dobuma un rīkles, aizdegunes, balsenes un ausu apskati, tam izmantojot speciālus LOR instrumentus. Vizītes laikā var tikt veikti specifiski izmeklējumi, kas ietver dzirdes, vestibulārās funkcijas, deguna elpošanas, balss un citas pārbaudes. Nepieciešamības gadījumos tiek veikta timpanometrija, audiometrija u.c.

Ja nepieciešams, ārsts nosūta uz citiem LOR izmeklējumiem, laboratorijas, attēlu diagnostiskajiem izmeklējumiem vai arī pie citas specialitātes ārsta papildu izmeklējumu veikšanai. Piemēram, nereti kakla sāpes saistītas ar kuņģa darbības traucējumiem vai ilgstošas iesnas var liecināt par alerģiju. Otolaringoloģijā diagnostikas noteikšanai bieži izmanto attēlu diagnostiskos izmeklējumus (biežāk lietotie: rentgenogramma, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse, ultraskaņas izmeklēšana). Katrs izmeklējums satur būtisku un atšķirīgu diagnostisko informāciju un var būt vispiemērotākais, lai palīdzētu novērtēt situāciju un izvēlēties ārstēšanas plānu.

Kā ārstē otolaringologs (LORs)?

Lai gan anatomiskais reģions it kā ir neliels, slimību loks ir ļoti plašs. Dažādo problēmu risināšanai lieto medikamentus, dažādas tehniskas palīgierīces (dzirdes aparāts u. c.), atsevišķos gadījumos ir vajadzīga arī operācija – dzīves kvalitātes uzlabošanai vai iekaisuma procesa apturēšanai. Specialitāte attīstās, un ārstēšanas metodes kļuvušas mazāk agresīvas. Ja pacientam tiek piedāvāta operācija, no tās nevajadzētu tik ļoti baidīties. Operāciju filozofija un metodes strauji mainās mazinvazīvāku manipulāciju virzienā. Turklāt anestezioloģijas attīstība ļauj novērst sāpes un uztraukumu operācijas laikā un nodrošina pietiekamu atsāpināšanu pēcoperācijas periodā. Pieredze rāda, ka aizvien vairāk otolaringologa praksē esošās situācijas iespējams ārstēt ārpus slimnīcas. Pašlaik tie jau ir vairāk nekā 90% visu gadījumu.

Trauksmes signāli, kad jādodas pie otolaringologa

  • Uz sākotnēji mierīgi noritošas saaukstēšanās/iesnu vai auss slimības fona parādījušās sūdzības, kas liecina par veselības pasliktināšanos: paaugstināta temperatūra, pašsajūtas pasliktināšanās, spēcīgas galvassāpes, nepatika pret gaismu, slikta dūša un/vai reibonis – iespējams, sākušies nopietni sarežģījumi (meningīts u. c.).
  • Balss aizsmakums, kas nepāriet trīs četras nedēļas un ilgāk.
  • Jebkurš pēkšņi attīstījies dzirdes pasliktinājums vai zudums.
  • Asiņaini izdalījumi no elpceļiem.
  • Ilgstoši noritošs auss iekaisums ar ''spītīgu'' gaitu, smakojošiem izdalījumiem no auss.
  • Biežas angīnas, kam pievienojies sastrutojums ap mandelēm, locītavu, nieru vai sirds vārstuļu iekaisums. (Šajā gadījumā vajadzīga steidzama mandeļu operācija – tonsilektomija.)


Bērnu otolaringologs

Bērnu otolaringologa (LOR) pakalpojumi ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Valdlauči'' pieejami bērniem no dzimšanas brīža, zīdaiņa vecuma.

Atcerieties!

  • Bērna vecākiem pēc ārstniecības personas lūguma jāuzrāda pase vai eID.
  • Vecāku statusu attiecībā pret bērnu apliecina ieraksts pasē vai bērna dzimšanas apliecība ar norādītiem vecāku vārdiem.
  • Citām personām (vecvecākiem, brāļiem, māsām u.c.) bērna interešu pārstāvēšanai ārstniecības iestādē nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara.

Uzziniet vairāk par to, kas jāņem vērā, ja bērnu pie ārsta neved vecāki >

Kā pieteikties pie LORa ''Veselības centrā 4'' filiālē ''Valdlauči''?

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Valdlauči'' pacientus pieņem vairāki otolaringologi, tādēļ Jums būs viegli piemeklēt maksimāli ērtāko laiku vizītei pie LOR ārsta.  Piesakieties, zvanot vai rakstot uz filiāli ''Valdlauči'':

Tālr.: 67896345, 28622336
e-pasts: [email protected]
vai vienoto ''Veselības centrs 4'' zvanu centru:
Tālr.: +371 67847100
e-pasts: [email protected]

Vizītei var pieteikties arī elektroniski, izmantojot pieteikuma formu, kas atrodama šīs vietnes labajā malā.


Uzziniet vairāk un piesakieties!
''Veselības centrs 4'' filiāle ''Valdlauči''
Adrese: Atpūtas iela 5, Valdlauči
Tālr.: 67896345, 28622336
e-pasts: [email protected]

 

Saistītas ziņas

news-img
31.05.2024.

Konference ''Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība''

news-img
29.05.2024.

Vasarā izmaiņas grupu nodarbību grafikā

news-img
28.05.2024.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' Jūrmalā atklāj ''Magnētiskās rezonanses centru''

news-img
24.05.2024.

''Veselības centrs 4'' valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds pasniedz Rūdolfa Skaidrā balvu

news-img
23.05.2024.

Kolposkopija ar ''DEKA'' ColpoScan: augsta precizitāte, ātrums, drošs pielietojums

news-img
23.05.2024.

Melanomas piesardzība – profilaktiskajām pārbaudēm ir liela nozīme!

news-img
21.05.2024.

Kā bērniem ar autiskā spektra traucējumiem var palīdzēt mākslas terapija?

news-img
20.05.2024.

Sāpes nav jācieš! Uzziniet, kā jums var palīdzēt algologs un citi speciālisti

news-img
15.05.2024.

Rūpes par bērnu attīstību, fizisko un psihoemocionālo veselību

news-img
14.05.2024.

Konference ''Sāpju multiprofesionāla ārstēšana'' - vērtīga informācija ārstiem

Visas ziņas