Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 24.05.2024.

Foto: Kristaps Kalns | Dienas Mediji

''Veselības centrs 4'' valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds pasniedz Rūdolfa Skaidrā balvu

Šī gada 21. maijā jau vienpadsmito gadu svinīgā ceremonijā tika godināti akcijas ''Meklējam labu ģimenes ārstu'' laureāti. Labākie ģimenes ārsti un ģimenes ārstu māsas pulcējās Rīgā, Melngalvju namā, kur viņus sveica Valsts prezidents, kā arī akcijas organizatori un sadarbības partneri.

Akciju ''Meklējam labu ģimenes ārstu'' rīko izdevniecības ''Dienas Žurnāli'' izdevums ''Veselība'' sadarbībā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju un ''Veselības centrs 4'', to atbalsta Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, savukārt Rūdolfa Skaidrā prēmiju vienam no Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas (LLĢĀA) izvirzītajiem jaunajiem ģimenes ārstiem, kuri savas prakses atvēruši kādā no Latvijas reģioniem, piešķir ''Veselības centrs 4''.

Akcijas laikā Latvijas iedzīvotāji tika aicināti balsot un iesūtīt vēstules, atklāt savus pieredzes stāstus par ģimenes ārstiem, kuri savu darbu dara profesionāli, ir pašaizliedzīgi, iejūtīgi un atsaucīgi, tika aicināts balsot arī par ģimenes ārstu māsām, tā uzsverot māsu nozīmīgo ieguldījumu un rūpes par pacientu labsajūtu un sniegto atbalstu ģimenes ārstiem. Akcija norisinājās šā gada martā un aprīlī. Nobalsot par ģimenes ārstu un māsu bija iespējams, aizpildot žurnāla ''Veselība'' elektronisko anketu vai sūtot vēstules uz žurnāla ''Veselība'' redakciju.

Akcijā ''Meklējam labu ģimenes ārstu'' tiek izraudzīti profesionālākie veselības aprūpes speciālisti, savukārt ''Veselības centrs 4'' jaunajiem ģimenes ārstiem, kas izvēlējušies strādāt lauku vidē, piešķir Rūdolfa Skaidrā prēmiju.


Māris Rēvalds, ''Veselības centrs 4'' valdes priekšsēdētājs

''Ģimenes medicīna ir visas veselības aprūpes sistēmas pamats. Ja ģimenes ārsta institūcija darbojas labi un pilda savu sistēmisko funkciju, tā noņem lielu daļu slodzes no pārējiem veselības aprūpes sistēmas posmiem. Pacientiem nevajag tik bieži saukt neatliekamo palīdzību, viņiem nevajag stāvēt garās rindās uz dažādiem pakalpojumiem, kuri diemžēl ne vienmēr ir viegli pieejami citos veselības aprūpes līmeņos. Atzinīgi novērtēju jauno ģimenes ārstu uzņēmību, darbojoties lauku vidē - vēl pirms 10 gadiem nozarē bija izteikti jūtams jaunu speciālistu trūkums un arī tāds ģimenes ārsts skaitījās jauns, kuram vēl nebija 50 gadu, taču nu varam arī Latvijas reģionos atrast lieliskus ģimenes ārstus, kuri ir ļoti labi apmācīti, motivēti, īsti darbarūķi un kuriem mirdz acis par savu profesiju.''

Šogad Rūdolfa Skaidrā prēmijai LLĢĀA bija nominējusi trīs ģimenes ārstes: Līgu Virziņu Gulbenē, Ievu Zvirbuli Ogrē un Elīnu Kapteini Balvos. Visām nominantēm raksturīgi lieliski rādītāji prevencijā – gan skrīnigu, gan vakcinācijas aptverē –, turklāt praksēs ir daudz bērnu. Ievas Zvirbules praksē no 1600 reģistrētajiem pacientiem 1400 ir tieši mazie pacienti.

Veselības centrs 4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds pasniedz R. Skaidrā balvu Līgai Virziņai

Rūdolfa Skaidrā prēmiju saņēma Līga Virziņa.

Arī viņas mamma ir ģimenes ārste un praktizē Gulbenē, un arī jaunā ārste pēc studiju beigām ir atgriezusies dzimtajā pusē. ''Visa mana karjera ir izveidojusies, pateicoties mammai, kura jau kopš bērnības mani ir virzījusi šajā profesijā. Ģimenes ārsta amats nav tikai darbs, tas ir dzīvesveids, hobijs, un arī mana prakse man ir gluži kā ģimene,'' teica L. Virziņa.

Ģimenes ārstus sveica arī uzņēmuma My Skin vadītājs Uldis Veits, īpaši godinot dakteri Jolantu Adītāju un dakteres māsiņu Annu Voiskoviču, kā arī medicīnas sabiedrības ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons, kurš pasniedza balvu ģimenes ārstei Santai Zaļmežai.

Vairāk par akciju ''Meklējam labu ģimenes ārstu'' un laureātu godināšanas pasākumu lasiet portālā diena.lv >>

Saistītas ziņas

news-img
07.06.2024.

JAUNUMS! Otolaringologa (LOR) pakalpojumi tagad pieejami arī filiālē ''Valdlauči''

news-img
31.05.2024.

Konference ''Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība''

news-img
28.05.2024.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' Jūrmalā atklāj ''Magnētiskās rezonanses centru''

news-img
23.05.2024.

Kolposkopija ar ''DEKA'' ColpoScan: augsta precizitāte, ātrums, drošs pielietojums

news-img
23.05.2024.

Melanomas piesardzība – profilaktiskajām pārbaudēm ir liela nozīme!

news-img
21.05.2024.

Kā bērniem ar autiskā spektra traucējumiem var palīdzēt mākslas terapija?

news-img
20.05.2024.

Sāpes nav jācieš! Uzziniet, kā jums var palīdzēt algologs un citi speciālisti

news-img
15.05.2024.

Rūpes par bērnu attīstību, fizisko un psihoemocionālo veselību

news-img
14.05.2024.

Konference ''Sāpju multiprofesionāla ārstēšana'' - vērtīga informācija ārstiem

news-img
03.05.2024.

''Veselības centrs 4'' ārstes saņem Ministru kabineta un Veselības ministrijas Atzinības rakstus

Visas ziņas