Apraksts

Autors: Latvijas Avīze / Veselības centrs 4

IMG 2126

Tehniskais ortopēds ir funkcionālais speciālists, kurš pacientiem novērtē stāju, gaitu, kustību ierobežojumus, novērtē ķermeņa locītavu kustību funkcionālos traucējumus. Pacientiem ar kustību-balsta sistēmas nepietiekamību nosaka ārstēšanas iespējas, izmantojot ārīgi pielietojamās palīgierīces.

Speciālists izvērtē nepieciešamību izgatavot vai adaptēt medicīniski tehniskas konstrukcijas (piemēram, protēzes, palīglīdzekļus ekstremitātēm un ķermenim – ortozes, bandāžas u. c.). 

Konsultācijas laikā tiek ievākta anamnēze par simptomiem, hroniskām slimībām, aroda specifiku, dzīvesveidu un fiziskajām aktivitātēm, iedzimtību, kas varētu būt par cēloni pacienta sūdzībām. Pilnvērtīgas diagnozes noteikšanai nepieciešama virkne izmeklējumu, kurus augstvērtīgās medicīnas iestādēs parasti veic vienas konsultācijas laikā vienā atbilstoši aprīkotā kabinetā.

IMG 2056

Ārsts veic vispārējo apakšējo un augšējo ekstremitāšu apskati,  novērtē ķermeņa simetriju un anatomisko ašu atbilstību, izmantojot podoskopu,  un posturometru, novērtē kustību apjomu gūžu, ceļu un apakšējo ekstremitāšu locītavās, tai skaitā veic podometriju – digitāli novērtējot pēdu noslogojumu uz spiedienjūtīgās plāksnes miera stāvoklī un gaitas laikā.

Ja iespējams, tiek veikta gaitas vai skrējiena biomehāniskā video analīze. Ja sūdzības ir saistītas ar agrāk diagnosticētām patoloģijām, tad noteikti vajadzētu paņemt līdzi iepriekš veiktos diagnostiskos izmeklējumus (ieskaitot radioloģiskos un ultrasonogrāfiskos), kā arī citu ārstu slēdzienus par iespējamām slimībām.

Ņemot vērā iegūtos datus tiks izvērtēta ortozes, (ortopēdiskās zoles ir pēdas ortozes)  vai ortopēdisko apavu nepieciešamībapēdu patoloģiju ārstēšanai, deformācijas korekcijai vai kompensācijai, kā arī spiediena zonu atslodzei.

Tehniskais ortopēds piedāvā jau gatavas vai individuāli piemērotas pēdu ortozes un to izgatavošanu, kā arī konsultē par ārīgi pielietojamām palīgierīcēm un to nepieciešamību.

IMG 2285

SIA ''Veselības centrs 4'' piedāvā pilnu pēdu problēmu diagnostikas, ārstniecības, kopšanas un rehabilitācijas pakalpojumu spektru:

  • augstvērtīga statiskā, dinamiskā pēdu noslodzes datordiagnostika jeb podometrija, stabilometrija, podoskopija, posturometrija, gaitas video analīze (veic tehniskais ortopēds);
  • papildus diagnostikas iespējas: digitālā rentgenogrāfija, ultrasonoskopija (locītavām, cīpslām un asinsvadiem), laboratorijas diagnostika, miogrāfija, datortomogrāfija, magnētiskā rezonanse u.c.;
  • medikamentoza un ķirurģiska ārstēšana (veic traumatologs - ortopēds);
  • individuāli modelētu zolīšu izgatavošana (veic tehniskais ortopēds);
  • dermatoloģiskā un estētiskā pēdu un nagu problēmu risināšana (veic dermatologs, podologs);
  • lāzerterapija nagu sēnīšu ārstēšanai (veic dermatologs, podologi);
  • Podofix – ieaugušu nagu ārstēšana ar stieplītēm (veic podologs);
  • apavu un zeķu dezinfekcija, pielietojot iekārtu KLENZ (veic podologs);
  • pēctraumu un pēcoperāciju rehabilitācija (veic fizioterapeits).

 

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

 

Pieteikties