Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

Vecmāte sniedz konsultācijas par grūtniecības norisi, fizioloģiju, dzemdību procesu, elpošanu tehniku, dzemdību pozām, pēcdzemdību periodu, jaundzimušā pareizu aprūpi, par krūts zīdīšanu, kā arī hendlingu - zīdaiņu pareizu turēšanu, celšanu, nešanu u.c. Veic kardiotokogrāfijas izmeklējumu augļa sirdstoņu pārbaudei.

Vecmāte nepieciešamības gadījumos cieši sadarbojas ar citiem speciālistiem – ginekologiem, ģimenes ārstiem un vairākiem citiem speciālistiem, tostarp fizioterapeitiem, psihologiem, uztura speciālistiem.

Vecmāte sniedz nepieciešamo uzraudzību, aprūpi un konsultācijas sievietēm grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā. Sarežģījumu gadījumā vecmāte piesaista nepieciešamo speciālistu. Vecmāte nepārņem ārsta funkcijas, bet veicina sievietes veselību un nodarbojas ar visu veidu profilaksi.

Vecmāte spēj sniegt arī neatliekamo palīdzību grūtniecei, dzemdētājai, nedēļniecei un jaundzimušajam ārsta prombūtnes laikā, ja tas ir nepieciešams.

Vecmāte veic arī augļa 3D/4D foto uzņemšanu ar ultrasonogrāfijas iekārtu. Ieteicamais laiks ir no 26. līdz 32. grūtniecības nedēļai.

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pieteikties