Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

Pēc piedzimšanas dažkārt bērns tikai jānovēro, dažreiz nepieciešams rehabilitācijas kurss. Fizioterapija nepieciešama tādos gadījumos, ja bērnam ir pazemināts tonuss, ja muskulatūras tonuss ir paaugstināts, kas ir īpaši aktuāli pāragri dzimušiem bērniem.

Ar steigu jāmeklē fizioterapeita palīdzība, kad bērnam iestājas pauze motorajā attīstībā. Fizioterapija nepieciešama, ja bērnam ir tādas iedzimtas patoloģijas kā šķībais kakls, gūžas displāzija, greizas pēdas, ka arī pleca nervu (plexus brahialis) pinuma bojājums, dzemdību traumas (salauzts atslēgas kauls utt.).

Fizioterapeits sastāda terapijas plānu, ja tāds nepieciešams, un nodrošina tā īstenošanu.

Bērnu fizioterapeitu ieteicams apmeklēt arī vecākiem vēl pirms mazuļa nākšanas pasaulē. Gaidot bērniņu, fizioterapeits var ieteikt, kā bērnu pareizi aprūpēt, nēsāt, barot, ģērbt, pārvietot un mazgāt.

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Bērnu veselības centrs'' pieejama arī multidisciplināra terapija, kur vienotā komandā strādā audiologopēds un fizioterapeits, tādējādi pēc iespējas maksimālāk sasniedzot vēlamos terapijas mērķus. Abi specālisti izvirza kopīgus mērķus un saskaņo uzdevumus, vadoties pēc izmeklējumu rezultātiem, bērna vecuma, spējām un prasmēm, pēc tam mērķus īstenojot terapijas seansos. Šāda multidisciplināra terapija Latvijā pieejma pirmo reizi. Uzzināt vairāk >>

Pieejami gan Nacionālā veselības dienesta, gan maksas pakalpojumi.

Pieteikties