Asinsvadu dupleksultrasonogrāfija

Pieteikties

Apraksts

Asinsvadu doplerogrāfija palīdz diagnosticēt dažādas iedzimtas un iegūtas asinsvadu sistēmas anomālijas, proti, asinsvadu sašaurinājumus un artēriju nosprostojumus, kā arī netipiskus izliekumus, aterosklerozes skartās artērijas, varikozās vēnas, venozo asiņu atteces traucējumus, vēnu trombozes utt.

Asinsvadu doplerogrāfijā attēla iegūšanai tiek pielietota augstfrekvences skaņu viļņi – ultraskaņa. Taču aparatūra rāda ne tikai izmeklējamo struktūru anatomiskos attēlus, bet reģistrē arī asins plūsmas virzienu un ātrumu, ļaujot spriest par slimību izraisītām pārmaiņām asinsvados un to funkcionālo stāvokli.

Iespējams veikt šādus doplerogrāfijas izmeklējumus:

  • galvas smadzeņu, kakla asinsvadu (brahiocefālo) USG;

  • roku un kāju artēriju un vēnu USG.


Dupleksultrasonogrāfija brahiocefāliem un galvas smadzeņu asinsvadiem
, artērijām un vēnām

Veic, lai noskaidrotu kakla un galvas artēriju anatomiju, konstatētu iespējamās aterosklerotiskās izmaiņas artēriju sieniņās, asins plūsmas izmaiņas. Aterosklerotiskās izmaiņas kakla artēriju sieniņās ir prognostisks rādītājs sirds vainagartēriju aterosklerotiskām izmaiņām. Ņemot vērā vieglo piekļuvi kakla artērijām, DupleksUS ir ļoti svarīga un viegli veicama metode visiem pacientiem, kuriem ir aizdomas par sirds asinsvadu aterosklerotiskām izmaiņām.

Ateroskleroze ir saslimšana, ko raksturo artēriju sieniņu sabiezēšanās un elastības zudums, kuras pamatā ir lipīdu (tauku) izgulsnēšanās artērijas iekšējā sieniņā, veidojoties pangai (aterosklerotiski sašaurinātais rajons), kas sastāv no taukiem (galvenokārt holesterīns), gludās muskulatūras šūnām un saistaudiem. Tā rezultātā asinsvads sašaurinās un asins apgāde ir traucēta. Izmeklējumā vizualizējami arī kakla un galvas vēnu anatomija, iespējami venozās atteces traucējumi.


Dupleksultrasonogrāfija kāju artērijām un vēnām

Veic pacientiem ar aizdomām par kāju vēnu venozu mazspēju. Tās laikā diagnosticē arī iespējamus aterosklerotiskus sašaurinājumus kāju artērijās.

Īpaši raksturīgi kāju artēriju sašaurinājumi ir pacientiem, kuri smēķē. Subjektīvi pacienti sūdzās par sāpēm ikru muskuļos fiziskas slodzes laikā, ko sauc par mijklibošanu. Diemžēl smēķētāji bieži cieš arī no erektilās disfunkcijas – potences traucējumiem.

Slēdziena saņemšanas forma:

  • diagnostikas aparatūras izdruka,
  • rakstisks slēdziens.

Slēdziena saņemšanas laiks: uzreiz pēc izmeklējuma.


Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pieteikties