Augļa ultrasonogrāfija grūtniecēm

Pieteikties

Apraksts

Augļa ultrasonogrāfija (USG) jeb grūtnieču ultrasonogrāfija ietver mazā iegurņa struktūras novērtēšanu, grūtniecības, dzemdību laika, augļa attīstības, placentas un nabas saites stāvokļa noteikšanu, izmantojot augstas klases ultrasonogrāfijas iekārtas, kā arī augļa telpiskā attēla novērošanu un virspusējo orgānu izvērtēšanu reālajā laikā, izmantojot 2, 3 vai 4 dimensiālo (4D) ultrasonogrāfiju ar krāsu dopleru.

Izmeklējums pieejams jebkuras ginekoloģiskās konsultācijas laikā.

Ginekoloģijā kā pamatizmeklējuma neatņemamu sastāvdaļu pielieto 2D ultrasonogrāfiju. Kopš 60-iem gadiem tās pamatattēlu veido ultraskaņa, izejot cauri dažāda blīvuma, dažāda dziļuma, dažādi apasiņotiem un dažādi novietotiem audiem. Taču modernās tehnoloģijas iespējas tagad ultraskaņas staru ļauj virzīt visdažādākajos virzienos un, datoram apstrādājot iegūtos datus, tiek panākts telpisks attēls, ko šobrīd pazīstam kā 3D ultrasonogrāfiju. Pilnveidojoties tehnoloģijām, kļuva iespējams iegūt telpisko attēlu reālajā laikā, ko apzīmē ar 4D ultrasonogrāfiju.

''Veselības centrs 4'' ir pieejama arī eksperta līmeņa ultrasonogrāfija auglim (FMF protokols), ko veic speciālisti, kas ieguvuši FMF (Fetal Medicine Foundation) sertifikātu un ir ārsti, ultrasonogrāfijas eksperti (Latvijā šobrīd ir salīdzinoši maz ginekologu, dzemdību speciālistu, ultrasonogrāfijas ekspertu, jo ir jāiegūst šis speciālais sertifikāts.)

Slēdziena saņemšanas forma:

  • diagnostikas aparatūras izdruka;
  • rakstisks slēdziens.
Slēdziena saņemšanas laiks:
  • uzreiz pēc izmeklējuma

 

Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD) apmaksāti, apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pieteikties