Locītavu USG, mīksto audu sonogrāfija, muskuļu USG un cīpslu USG

Pieteikties

Apraksts

Muskuloskeletālā ultrasonogrāfija (USG) mīkstajiem audiem, locītavām, cīpslām, saitēm, muskuļiem

Muskuloskeletālā ultrasonogrāfija ir  neinvazīva diagnostikas metode, kas ļauj veikt dažādu audu un struktūru izmeklējumus, izmantojot ultraskaņu. Tas ir izmeklējums, kura laikā iespējams izvērtēt locītavas, skrimšļus, saites, cīpslas, muskuļus, arī tuvumā esošos nervus.

Muskuloskeletālā ultrasonogrāfija ietver arī mīksto audu sonogrāfijas izmeklējumus – iespējams izvērtēt gan labdabīgus, gan ļaundabīgus veidojumus mīkstajos audos.

Muskuloskeletālā ultrasonogrāfija jāveic, ja ir bijusi kāda trauma vai jūtamas sāpes locītavās, tuvumā esošajās cīpslās, muskuļos. Tā var būt akūta trauma, bet arī jau ilgstošas sāpes kādā no locītavām, kas ir hroniski pārslogtas, pacients var just iztilpumu, pilnumu locītavā, var būt zudušas kustības, tad ar ultrasonogrāfiju var izvērtēt, vai ir ir kāds akūts vai hronisks bojājums, iespējams, šķidrums locītavā, vai nav locītavas iekaisums.

Locītavu ultrasonogrāfija ir svarīgs posms gan reimatoloģisku slimību diagnostikā, gan sniedz būtisku informāciju par procesiem mīkstajos audos, kā arī ļauj agrīni konstatēt locītavu nodilumu, destrukciju.

Locītavu USG izmeklējumu indikācijas:

 • entezopātija – slimību grupa, kas saistās ar patoloģiskiem procesiem, skarot muskuļu saites piestiprināšanās vietā pie kaula vai locītavas somiņas;
 • spondiloartrīts;
 • reimatoīdais artrīts;
 • podagra;
 • peritendinīts - akūts vai hronisks membrānas, kura apņem cīpslu, iekaisums;
 • sinovīts – sinoviālā jeb locītavas iekšējā apvalka iekaisums;
 • tendinīts – cīpslas iekaisums;
 • tendovaginīts - cīpslas maksts iekaisums, galvenokārt apakšdelma un pēdas apvidū;
 • locītavu pietūkums u.c.


Locītavu ultrasonogrāfija ir specifisks izmeklējums un tā veikšanai nepieciešamas atbilstošas jaunākās paaudzes sonogrāfijas iekārtas un to aprīkojums, kā arī pieredzējuši speciālisti, kuri var prasmīgi šo izmeklējumu veikt. Tādēļ aicinām tam pievērst uzmanību, un, ja esat no Jelgavas, Liepājas, Madonas, Preiļiem vai jebkuras citas vietas Latvijā, iespējams, ir vērts doties uz Rīgu, lai veiktu kvalitatīvus locītavu USG izmeklējumus.

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs'' pieejami arī sevišķi detalizēti mazo locītavu izmeklējumi ar miniatūro, īpaši jutīgo 17LH7 Hockey Stick izmeklējumu zondi. Pateicoties nelielajam ultraskaņas sensora laukumam (8mm), 17LH7 Hockey Stick nodrošina vieglu manevrētspēju, saglabājot izcilu attēla kvalitāti.
Šādi izmeklējumi ir īpaši svarīgi pacientiem ar reimatoloģiskām slimībām, traumu gadījumos, izvērtējot pat vismazākās izmeklējamās struktūras (īpaši pēdu un plaukstu locītavas).

''Veselības centrs 4'' tiek veikta arī gūžu locītavu sonogrāfija zīdaiņiem

 • Zīdaiņu gūžu locītavu ultrasonogrāfija ir informatīva metode un tiek plaši izmantota locītavu attīstības diagnostikā. Tā ir nesāpīga un nekaitīga. 
 • Ar šo izmeklēšanas metodi zīdainim nosaka iegurņa kaula locītavu attīstību un augšstilba kaula galviņas novietojumu.
 • Vislabāk šo izmeklējumu veikt 2-3 mēnešu vecumā, tad tas ir visinformatīvākais. Laikus diagnosticējot un izmeklējot novirzes, ir iespējams nozīmēt vispareizāko un visefektīvāko ārstēšanu.

Locītavu iedobītes attīstības displāzija smagākajos gadījumos var novest pie gūžas locītavas iedzimta izmežģījuma. Riska grupā ir jaundzimušie bērni, kuriem mātes grūtniecības laikā ir konstatēta nepareiza augļa guļa, samazināts augļūdeņu daudzums, daudzaugļu grūtniecība, kā arī zīdaiņi, kuru vecākiem ir bijusi minētā patoloģija.

Locītavu USG izmeklējums ilgst apmēram 15-20 minūtes.  Īpaša sagatavošanās tam nav nepieciešama.

Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD), apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

NVD apmaksāti muskuloskeletālie USG izmeklējumi pieejami tikai  ''Veselības centrs 4'' K. Barona ielā 117. Tad pacientam ir jāpiedalās ar līdzmaksājumu 4 EUR.

Muskuloskeletālo USG izmeklējumu maksas pakalpojumu cenas atradīsiet ''Veselības centrs 4'' cenrādī >>

Pieteikties