Bioimpedances metode (Impedansiometrija)

Pieteikties

Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

Veicot  bioimpedanci jeb  impedansiometriju, tiek mērīta ķermeņa mīksto audu biopretestība elektriskās strāvas impulsiem.

Izmeklējuma laikā tiek iegūti dati par:

  • esošo un vēlamo taukaudu masu organismā (masa un procentuālais sastāvs),
  • esošo un vēlamo muskuļaudu masu organismā (masa un procentuālais sastāvs),
  • šķidruma daudzumu organismā (masa un procentuālais sastāvs),
  • šķidruma daudzumu šūnās un ārpus šūnām,
  • ķermeņa šūnu masu,
  • vielmaiņu miera stāvoklī,
  • vēlamo ķermeņa svaru,
  • u.c. rādītāji.

Iespējams atsevišķi nomērīt zemādas un iekšējo tauku daudzumu (īpaši svarīgi tiem, kas slimo vai kam pastāv risks slimot ar sirds asinsvadu sistēmas slimībām).

Tāpat var mērīt atsevišķas ķermeņa daļas, piemēram, augšdelma uzbūvi.

Šī metode ir ļoti nozīmīga ķermeņa uzbūves izvērtēšanai, jo tikai augums un svars vēl neliecina par aptaukošanos. Svarīgi, cik liela ir muskuļu masa, cik daudz šķidruma ir organismā.

Piemēram, sportistiem būs augsts ķermeņa masas indekss uz palielinātas muskuļu masas rēķina.

Arī slimiem cilvēkiem mainās šie rādītāji. Ja ir šķidruma aizture organismā, var būt normāls ķermeņa masas indekss, bet samazināta muskuļu masa.

Pirms plastiskās ķirurģijas manipulācijām svarīgi zināt, cik daudz tauku ir zemādā, jo tieši tie tiek evakuēti.

Klients uzreiz pēc izmeklējuma saņem datorizētu izdruku par ķermeņa masu veidojošām struktūrām un to attiecībām organismā gan diagnostikas brīdī, gan vēlamajos rezultātos.

Pēc impedansiometrijas diagnostikas ķermeņa estētikas speciālists izstrādā individuālu terapijas programmu (ķermeņa kopšanas procedūras) vēlamo rezultātu iegūšanai, kuru sasniegšanā iesaistās arī ārsts dietologs (uzturterapija) un fizioterapeits ( fiziskās aktivitātes ).

Ļoti būtiski ir atkārtot šo metodi un izvērtēt ķermeņa uzbūvi dinamikā uztura terapijas laikā, kad mainās ķermeņa svars un formas.

Norādījumi pacientam: 1) neēst un nedzert 4 stundas pirms izmeklēšanas; 2) izslēgt fiziskas aktivitātes 12 stundas pirms izmeklēšanas; 3) Nedrīkst urinēt 30 minūtes pirms izmeklēšanas; 4) Nelietot alkoholu 48 stundas pirms izmeklēšanas; 5) nelietot urīndzenošos līdzekļus 7 dienas pirms izmeklējuma; 6) neveikt izmeklējumu menstruāciju laikā.

 

Pieejami maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties