Vielmaiņas noteikšana ar ''Cosmed'' iekārtu ''Q-NRG''

Pieteikties

Apraksts

Kalorimetrija ir ''zelta'' standarts vielmaiņas diagnostikā, bet līdz šim to veikt bija sarežģīti un neērti.

Izmeklējums tiek veikts ar itāļu medicīnas tehnoloģiju ražotāja ''Cosmed'' vielmaiņas noteikšanas iekārtu ''Q-NRG'' – kalorimetru (enerģijas mērierīce). Tā ir sistēma, kas radīta ciešā sadarbībā ar profesionāļiem dietoloģijā, endokrinoloģijā un intensīvajā terapijā, taiā skaitā parenterālās un enterālās barošanas speciālistiem, balstoties uz 30 gadu pieredzi cilvēka organisma vielmaiņas analīzē. Pasaulē profesionāļu rokās ''Q-NRG'' kalorimetrs nonāca tikai nesen, bet nu jau tas līdz ar vadošo pasaules universitāšu klīnikām (Karolinskas, Šaritē u.c.) ir arī Latvijā un papildinās Anti Aging institūta klīnisko bāzi.

Izmeklējuma laikā klients, 10 minūtes guļot uz kušetes, elpo skābekli caur speciālu, uz sejas uzliekamu caurspīdīgu puskupola masku. Iekārta fiksē patērētā skābekļa daudzumu un izelpoto ogļskābās gāzes daudzumu. Zinot, cik skābekļa nepieciešams mūsu šūnām, lai tās iegūtu bioenerģiju no galvenajiem enerģijas avotiem uzturā (ogļhidrātiem, taukiem), varam noskaidrot enerģijas daudzumu jeb kalorijas, kuras patērē organisms pamatfunkciju veikšanai jeb miera vielmaiņu. Tā parasti veido lielāko daļu no kopējā ikdienas enerģijas patēriņa. Testa rezultātā varam iegūt nekļūdīgu priekšstatu par katra indivīda vielmaiņu.

Kalorimetrija ir ļoti nozīmīga izmeklēšanas metode cilvēkiem, kuri cenšas veselīgi zaudēt vai iegūt svaru un uzlabot savu vielmaiņu. Pacientiem ar virsnieru, vairogdziedzera slimībām, neiromuskulāro, neirodeģeneratīvo slimību pacientiem, kā arī pacientiem ar smagām hroniskām slimībām, kurām raksturīgs liels enerģijas patēriņš, piemēram, cistiskā fibroze, audzēji, AIDS. Mērījumus var veikt pieaugušajiem un bērniem no 10 gadu vecuma.

Priekšrocības:

  • iekārtas tehniskais risinājums nodrošina ātru, ērtu, kā arī precīzu vielmaiņas testa rezultātu, iegūstot nekļūdīgu priekšstatu par katra indivīda vielmaiņu;
  • vienīgā diagnostikas metode, kad tiek mērīts skābekļa patēriņš, radītās ogļskābās gāzes daudzums un visi ar to saistītie vielmaiņas parametri, nosakot pamatvielmaiņu miera stāvoklī;
  • tiek vērtēts organisma enerģijas patēriņš- vielmaiņas ātrums, galveno enerģijas avotu (ogļhidrāti vai tauki) patēriņa attiecības, lai katram klientam individuāli aprēķinātu nepieciešamo pārtikas devu vai piemeklētu uztura terapiju slimības gaitas kontrolēšanai.

Izmeklējumu vēlams veikt no rīta, kā arī:

  • vismaz sešas stundas pirms tā nedrīkst ēst;
  • divas stundas pirms tā nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu;
  • četras stundas pirms tā nedrīkst dzert kafiju;
  • iepriekšējā dienā nedrīkst veikt aerobās aktivitātes un spēka vingrojumus.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties