Helikobaktērijas diagnostika ar elptestu

Pieteikties

Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

Ar C13 urea H. pylori elptestu nosaka īpašas baktērijas – H. pylori – atrašanos kuņģī. Tas ir specifisks un drošs tests – pasaulē to uzskata par vienu no labākajiem H. pylori diagnostikas veidiem gan pirmreizējai, gan kontroles diagnostikai pēc eradikācijas terapijas (kombinēta medikamentoza terapija, lai atbrīvotos no Helicobacter pylori baktērijas).

H. pylori ir baktērija, kas kuņģī var izraisīt dažāda veida patoloģijas, piemēram - gastrītu un kuņģa čūlu. 1-2% inficēto personu var attīstīties kuņģa vēzis. Līdz ar to ir būtiski zināt, vai pacientam ar specifiskām sūdzībām par gremošanas trakta darbību ir šī infekcija.

Kā notiek tests?

  • Ierobežojums  -  antibiotiku un protona sūkņu inhibitoru (omeprazols un citi skābes izdalīšanās bloķējošie medikamenti) terapijas lietošana pēdējā mēneša laikā.
  • Lai veiktu testu, vienu stundu pirms tā pacients nedrīkst ēst, dzert, smēķēt un košļāt košļājamo gumiju.
  • Izmeklējuma laikā pacientam lūgs iemalkot īpaši sagatavotu šķīdumu un pēc aptuveni 15 minūtēm veikt izelpu diagnostikas ierīcē caur īpašu kanili jeb caurulīti.
  • Izmeklējums ir pilnībā nesāpīgs, tas nesagādā diskomfortu, tam nav risku un komplikāciju.
  • Pēc testa veikšanas rekomendējama gastroenterologa konsultācija, lai noteiktu tālāko izmeklēšanas vai terapijas taktiku.

C13 urea H. pylori elptests ir rekomendējams arī pacientiem pēc H. pylori eradikācijas terapijas, lai pārbaudītu, vai baktērija ir veiksmīgi izārstēta.

 

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties