Elptests helikobaktērijas noteikšanai

Pieteikties

Apraksts

Elptests helikobaktērijas noteikšanai ir specifisks un drošs tests – pasaulē to uzskata par vienu no labākajiem helikobaktērijas (Helicobacter pylori) diagnostikas veidiem gan pirmreizējai, gan kontroles diagnostikai pēc eradikācijas terapijas (kombinēta medikamentoza terapija, lai atbrīvotos no helikobaktērijas). Ar  elptestu nosaka helikobaktērijas atrašanos kuņģī. 

Helikobaktērija kuņģī var izraisīt dažādu veidu patoloģijas, piemēram, gastrītu un kuņģa čūlu. 1-2% inficēto personu var attīstīties kuņģa vēzis. Līdz ar to ir būtiski zināt, vai pacientam ar specifiskām sūdzībām par gremošanas trakta darbību ir šī infekcija.

Kā notiek elptests?

  • Ierobežojums  -  antibiotiku un protona sūkņu inhibitoru (omeprazols un citi skābes izdalīšanās bloķējošie medikamenti) terapijas lietošana pēdējā mēneša laikā.
  • Lai veiktu testu, vienu stundu pirms tā pacients nedrīkst ēst, dzert, smēķēt un košļāt košļājamo gumiju.
  • Izmeklējuma laikā pacientam lūgs iemalkot īpaši sagatavotu šķīdumu un pēc aptuveni 15 minūtēm veikt izelpu diagnostikas ierīcē caur īpašu kanili jeb caurulīti.
  • Izmeklējums ir pilnībā nesāpīgs, tas nesagādā diskomfortu, tam nav risku un komplikāciju.
  • Pēc testa veikšanas rekomendējama gastroenterologa konsultācija, lai noteiktu tālāko izmeklēšanas vai terapijas taktiku.

Elptests helikobaktērijas noteikšanai ir rekomendējams arī pacientiem pēc eradikācijas terapijas, lai pārbaudītu, vai baktērija ir veiksmīgi izārstēta. 

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties