Apraksts

Timpanometrija ir auss bungu dobuma pretestības spiediena un dzirdes kanāliņu kustīguma noteikšana, kā arī refleksu noteikšana iekšējās auss muskuļiem ar impedances mērīšanu, ko veic ar timpanometru. Ar timpanometrijas palīdzību diagnosticē dažādu dzirdes traucējumu raksturu un pakāpi, kā arī veic vidusauss slimību diagnostiku. Ja ir, piemēram, vidusauss iekaisums, ar timpanometrijas palīdzību var viegli noteikt, vai nav sākusies tūska vidusauss dobumā un iekšējā auss ejā.

Tāpat timpanometrija palīdz diagnosticēt dažādas slimības gadījumos, kad ar klasiskajiem LOR instrumentiem neko nekonstatē, piemēram, otosklerozi, šķidrumu un saaugumus bungu dobumā.

Timpanometriju veic visu vecuma grupu pacientiem un visos gadījumos, kad ir sūdzības par dzirdes pazemināšanos. Timpanometrija ir pacientam absolūti nesāpīga un droša metode, tādējādi to viegli var izmantot arī bērniem.

Timpanometrs ir neliela iekārta ar ekrānu, kurā, izdarot mērījumus, grafiskās līknes norāda, kā auss plēvīte atbild uz spiedienu, kā arī parāda to, kā iekšējās auss muskuļi reaģē uz skaņu.

Slēdziena saņemšanas forma:

  • iespēja apskatīt videoendoskopiski;
  • rakstisks slēdziens.

 

Slēdziena saņemšanas laiks:

  • uzreiz pēc izmeklējuma.

 

Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD), apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pieteikties