Elptests helikobaktērijas noteikšanai

Pieteikties

Apraksts

Elptests helikobaktērijas noteikšanai ir specifisks un drošs tests, ar kuru nosaka helikobaktērijas atrašanos kuņģī. Ņemot vērā pieaugošo pacientu skaitu ar dispeptiskām sūdzībām (slikta dūša, diskomforta sajūta kuņga apvidū), kas var būt saistītas ar helikobaktērijas (H. Pylori) infekciju kuņģī, piedāvājam ērtu šīs baktērijas diagnostikas metodi - C13 urea H. pylori elptestu.

Ar C13 urea H. pylori elptestu nosaka īpašas baktērijas - H. pylori atrašanos kuņģī. Elptestu pasaulē uzskata par vienu no labākajiem H. Pylori diagnostikas veidiem gan pirmreizējai, gan kontroles diagnostikai pēc eradikācijas terapijas (kombinēta medikamentoza terapija, lai atbrīvotos no Helicobacter pylori baktērijas).

H. pylori ir baktērija, kas kuņģī var izraisīt dažādu veidu patoloģijas, piemēram, gastrītu un kuņģa čūlu. 1-2% inficēto personu var attīstīties kuņģa vēzis. Līdz ar to ir būtiski zināt, vai pacientam ar specifiskām sūdzībām par gremošanas trakta darbību ir šī infekcija.

Kā notiek elptests?

  • Ierobežojums  -  antibiotiku un protona sūkņu inhibitoru (omeprazols un citi skābes izdalīšanās bloķējošie medikamenti) terapijas lietošana pēdējā mēneša laikā.
  • Lai veiktu testu, četras stundas pirms tā pacients nedrīkst ēst, dzert, smēķēt un košļāt košļājamo gumiju.
  • Izmeklējums ilgst aptuveni 20 minūtes, kura laikā ir jāelpo caur degunu un jāiemalko speciāli sagatavots šķīdums..
  • Izmeklējums ir pilnībā nesāpīgs, tas nesagādā diskomfortu, tam nav risku un komplikāciju.
  • Pēc testa veikšanas rekomendējama gastroenterologa konsultācija, lai noteiktu tālāko izmeklēšanas vai terapijas taktiku.

C13 urea H. pylori elptests ir rekomendējams arī pacientiem pēc H. pylori eradikācijas terapijas, lai pārbaudītu, vai baktērija ir veiksmīgi izārstēta.

Veicot helikobaktērijas diagnostiku ar elptestu, klientiem izpaliek apgrūtinošā fēču analīžu nodošana laboratorijā, kas ir ierastā helikobaktērijas noteikšanas metode.

Pakalpojuma saņemšanai nepieciešams iepriekšējs pieraksts!

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties