Elptests helikobaktērijas noteikšanai

Pieteikties

Apraksts

Elptests helikobaktērijas noteikšanai ir specifisks un drošs tests, ar kuru nosaka helikobaktērijas atrašanos kuņģī. Ņemot vērā pieaugošo pacientu skaitu ar dispeptiskām sūdzībām (slikta dūša, diskomforta sajūta kuņga apvidū), kas var būt saistītas ar helikobaktērijas (H. Pylori) infekciju kuņģī, piedāvājam ērtu šīs baktērijas diagnostikas metodi - C13 urea H. pylori elptestu.

Ar C13 urea H. pylori jeb helikobaktērijas elptestu nosaka īpašas baktērijas - H. pylori atrašanos kuņģī. Helikobaktērijas elptestu pasaulē uzskata par vienu no labākajiem H. Pylori diagnostikas veidiem gan pirmreizējai, gan kontroles diagnostikai pēc eradikācijas terapijas (kombinēta medikamentoza terapija, lai atbrīvotos no Helicobacter pylori baktērijas).

H. pylori ir baktērija, kas kuņģī var izraisīt dažādu veidu patoloģijas, piemēram, gastrītu un kuņģa čūlu. 1-2% inficēto personu var attīstīties kuņģa vēzis. Līdz ar to ir būtiski zināt, vai pacientam ar specifiskām sūdzībām par gremošanas trakta darbību ir šī helikobaktērijas infekcija.

Kā notiek helikobaktērijas tests?

  • Ierobežojums  -  antibiotiku un protona sūkņu inhibitoru (omeprazols un citi skābes izdalīšanās bloķējošie medikamenti) terapijas lietošana pēdējā mēneša laikā.
  • Lai veiktu helikobaktērijas testu, četras stundas pirms tā pacients nedrīkst ēst, dzert, smēķēt un košļāt košļājamo gumiju.
  • Helikobaktērijas tests ilgst aptuveni 20 minūtes, kura laikā ir jāelpo caur degunu un jāiemalko speciāli sagatavots šķīdums.
  • Helikobaktērijas tests ir pilnībā nesāpīgs, tas nesagādā diskomfortu, tam nav risku un komplikāciju.
  • Pēc helikobaktēriajas testa veikšanas rekomendējama gastroenterologa konsultācija, lai noteiktu tālāko izmeklēšanas vai terapijas taktiku - vai nepieciešama helikobaktērijas ārstēšana ar antibiotikām un citiem medikamentiem.

C13 urea H. pylori elptests ir rekomendējams arī pacientiem pēc H. pylori eradikācijas terapijas, lai pārbaudītu, vai baktērija ir veiksmīgi izārstēta.

Veicot helikobaktērijas diagnostiku ar elptestu, klientiem izpaliek apgrūtinošā fēču analīžu nodošana laboratorijā, kas ir ierastā helikobaktērijas noteikšanas metode.

Uzziniet vairāk! >>

Pakalpojuma saņemšanai nepieciešams iepriekšējs pieraksts!
Tālr: 67144031, 67144046, 29296313
E-pasts vizītes pieteikšanai:
[email protected]


Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties