Tehniskā ortopēda pakalpojumi

Pieteikties

Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

Tehniskais ortopēds ir funkcionālais speciālists, kurš pacientiem novērtē stāju, gaitu, kustību ierobežojumus, ķermeņa locītavu kustību funkcionālos traucējumus un izvērtē ortozes (ortopēdiskās zoles ir pēdas ortozes) vai ortopēdisko apavu nepieciešamību pēdu patoloģiju ārstēšanai, deformācijas korekcijai vai kompensācijai, kā arī spiediena zonu atslodzei.

Pilnvērtīgas diagnozes uzstādīšanai nepieciešams virkne izmeklējumu, kurus SIA ''Veselības centrs 4'' parasti veic vienas konsultācijas laikā.

Speciālists izvērtē nepieciešamību izgatavot vai adaptēt medicīniski tehniskas konstrukcijas (piemēram, protēzes, palīglīdzekļus ekstremitātēm un ķermenim – ortozes, bandāžas u. c.).

Konsultācijas laikā tiek ievākta anamnēze par simptomiem, hroniskām saslimšanām, aroda specifiku, dzīvesveidu un fiziskām aktivitātēm, iedzimtību, kas varētu būt par cēloni pacienta sūdzībām. Pilnvērtīgas diagnozes uzstādīšanai nepieciešams virkne izmeklējumu, kurus augstvērtīgās medicīnas iestādēs parasti veic vienas konsultācijas laikā, vienā atbilstoši aprīkotā kabinetā.

Ārsts veic vispārējo apakšējo un augšējo ekstremitāšu apskati, novērtē ķermeņa simetriju un anatomisko ašu atbilstību, izmantojot podoskopu, un posturometru, novērtē kustību apjomu gūžu, ceļu un apakšējo ekstremitāšu locītavās, tai skaitā veic podometriju – digitāli novērtējot pēdu noslogojumu uz spiedienjūtīgās plāksnes miera stāvoklī un gaitas laikā.

Ja iespējams, tiek veikta gaitas vai skrējiena biomehāniskā video analīze. Ja sūdzības ir saistītas ar agrāk diagnosticētām patoloģijām, tad noteikti vajadzētu paņemt līdzi iepriekš veiktos diagnostiskos izmeklējumus (ieskaitot radioloģiskos un ultrasonogrāfiskos), kā arī citu ārstu slēdzienus par iespējamām saslimšanām.

Ņemot vērā iegūtos datus tiks izvērtēta ortozes, (ortopēdiskās zoles ir pēdas ortozes) vai ortopēdisko apavu nepieciešamībapēdu patoloģiju ārstēšanai, deformācijas korekcijai vai kompensācijai, kā arī spiediena zonu atslodzei.

Tehniskais ortopēds piedāvā jau gatavas vai individuāli piemērotas pēdu ortozes un to izgatavošanu, kā arī konsultē par ārīgi pielietojamām palīgierīcēm un to nepieciešamību.

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pieteikties