Apraksts

Plastikas ķirurga konsutācijas un operācijas pieejamas ''Dermatoloģijas klīnika''.

� ķirurģija ir pieejama jebkuram. Plastiskās ķirurģijas manipulācijas un operācijas vairs neprasa ilgu atveseļošanos un faktiski neatstāj nekādas pamanāmas rētas.

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Dermatoloģijas klīnika'', kur tiek veiktas plastiskās operācijas, pieejamās tehnoloģijas ir veselību saudzējošas un atbilst augstākajiem pasaules kvalitātes standartiem. Nesamierinieties! Konsultējieties pie mūsu speciālistiem, rodiet sev finansiāli un laika ziņā piemērotāko risinājumu un celiet savu pašapziņu! Ikviens ir pelnījis dzīvot, nekautrējoties par savu izskatu un mīlot sevi savā ķermenī!

Sejas plastika

Acu plakstiņu korekcija (blefaroplastika)

Tiek likvidēts plakstiņu liekās ādas noslīdējums (ptoze), ka arī maisiņi zem acīm un tauku trūces.

Operācijas mērķis: uzlabot acu plakstiņu formu un simetriju. Operācija tiek veikta lokālā vai vispārējā anestēzijā, operācijas ilgums 1 – 1,5h.

Blefaroplastikas veidi:

1. augšējo plakstiņu plastika;
2. apakšējo plakstiņu plastika;
3. augšējo un apakšējo plakstiņu plastika.

Ausu formas korekcija (Otoplastika)

Pakalpojums ietver ausu formas korekciju, likvidējot iedzimtas un iegūtas ausu deformācijas – atstāvošas ausis.

Operācijas mērķis: uzlabot auss gliemežnīcas formu un simetriju.

Operācija tiek veikta lokālā un/vai vispārējā anestēzijā. Tās ilgums 1-1,5h

Deguna formas korekcija (Rinoplastika)

Pakalpojums ietver deguna formas un tā funkcionālā stāvokļa uzlabošanu.

Operācijas mērķis: uzlabot deguna estētisko un funkcionālo stāvokli.

Operācija tiek veikta vispārējā anestēzijā. Tās ilgums 2-3h

Sejas plastika jeb sejas liftings (Ritidektomija)

Pakalpojums ietver sejas un kakla dziļāko audu slāņa pacelšanu un nostiepšanu, liekās ādas likvidāciju, kā rezultātā seja atgūst jauneklīgāku, tvirtāku ārējo izskatu.

Operācijas mērķis: likvidēt sejas un kakla novecošanās pazīmes.

Operācija notiek vispārējā anestēzijā un ilgst 2,5 – 3 h

 

Ķermeņa operācijas

Tauku atsūkšana (Liposkulptūra)

''Dermatoloģijas klīnika'' pielieto jaunāko 3D tauku atsūkšanas metodi- ķermeņa un sejas korekcijas metodi – tauku atsūkšanu ar pasaulē jaunāko 3D liposakcijas beļģu kompānijas EUROMI tehnoloģiju EVA sp® 6, kas taukaudos izdala infraskaņu. Šī sistēma ļauj veikt ne tikai kvantitatīvu svārstību infraskaņas atsūkšanu, bet arī svārstību infraskaņas lipomodelēšanu.

Jaunajai iekārtai, salīdzinot ar vecās paaudzes iekārtām, ir daudzas priekšrocības, taču pats galvenais- metode ir drošāka, mazinvazīvāka un mazsāpīgāka pacientam. Turklāt var atsūkt līdz pat 5 l tauku, nekaitējot veselībai.

Zinātnieki ir radījuši inovatīvu tehnoloģiju: vakuuma iekārtai pievienotās caurulītes spēj veikt trīsdimensiju kustības. Tās vienlaikus strādā trīs virzienos – veic rotējošas kustības, uz augšu, uz leju un uz priekšu. Process notiek ar lielu frekvenci, bet ar minimālu amplitūdu. Tas nodrošina minimālu apkārtējo audu un asinsvadu traumēšanu, praktiski novērš jebkādu tauku emboliju, tūskas un asinsizplūdumu risku, kā arī ādas elastīguma pasliktināšanos. Virzuļu sistēma nodrošina viendabīgu jebkāda veida tauku, pat fibrozo, atsūkšanu ar konstantu spiedienu. Tauku šķelšanu papildina zemas frekvences infraskaņa. Salīdzinot ar klasisko atsūkšanas metodi ķirurga fiziskā slodze ir krietni mazāka, kas dod maksimālu viņa darbību precizitāti un garantē lielisku rezultātu arī apjomīgu operāciju gadījumā.

Operācija norit datorizēti - kvantitatīvā atsūkšanas sistēma ļauj kontrolēt atsūkto daudzumu dažādās zonās, pastāvīgi kontrolēt kopējo atsūkto apjomu un atkārtoti apskatīt jebkuru atsūkto zonu. Uz augšstilbiem var strādāt ar lielāku jaudu, bet pazodē – ar mazāku.

Tauku atsūkšana norit lokālā anestēzijā- atsāpina tikai tās vietas ādā, kur veic 3 – 4 mm iegriezumu, lai ievadītu caurulītes. Narkoze nav vajadzīga, tās vietā izmanto tuminescences anestēziju – audus cieši pieblīvē ar fizioloģisko šķīdumu, kam pievienots adrenalīns un lidokaīns. Līdz ar to operāciju var veikt cilvēkiem, kam kaut kāda iemesla dēļ narkoze ir kontrindicēta. Pēc operācijas pacientam uzvelk speciālu kompresijas apģērbu, ko jānēsā divas nedēļas dienu un nakti. Viņš tūdaļ var celties un doties mājās, jo nav nepieciešams uzturēties stacionārā.

Šo metodi efektīvi var izmantot jebkurā ķermeņa zonā, kur nepieciešams likvidēt tauku polsterus, – uz vēdera un sāniem, ar to var izlīdzināt tauku krunkas uz muguras gan augšdaļā uz pleciem un skausta, gan vidukļa zonā, noapaļot skaistas sēžamvietas kontūras, kājām likvidēt lieko tauku slāni uz augšstilbiem, galifē zonā, polsterus ap ceļgaliem, slaidināt apakšstilbus un potītes. Tā palīdz likvidēt nokarenos maisiņus virs krūtīm, kas veidojas pie padusēm, kā arī samazināt krūšu aptaukošanos vīriešiem. Agrāk tauku atsūkšanu sejā – vaigu zonā, pazodē un uz kakla – uzskatīja par riskantu. Pielietojot šo metodi, vienas operācijas laikā atsūktos taukus var ievadīt arī citās ķermeņa vai sejas daļās un veikt konturēšanu.

Operācijas mērķis: ļauj atbrīvoties no no nevēlāmiem tauku polsterīšiem


Lipofilings

Dermatoloģijas klīnika papildina plastiskās ķirurģijas procedūru klāstu ar lipofilinga metodi! Lipofilinga procedūra parasti tiek izmantota tajās zonās, kurās tauki trūkst, piemēram, lai koriģētu sejas ovālu pie sejas zemādas tauku satura atrofijas vai tiem klientiem, kuriem zudis sejas apaļīgums. Ar lipofilinga metodi iespējams piepildīt krunciņas, kas ir alternatīva metode filleru ievadīšanai. Tāpat iespējams koriģēt ievilktas rētas.

Tauku piepildīšana vēlamajās zonās

Lipofilinga procedūra tiek izmantota jau sen, bet tikai pēdējā laikā tiek piedāvātas arvien vairāk metodes tauku apstrādei - attīrīšanai, kā rezultātā metode kļūst arvien pieprasītāka un efektīvāka.

Lipofilinga procedūra parasti tiek izmantota tajās zonās, kurās tauki trūkst, piemēram, lai koriģētu sejas ovālu pie sejas zemādas tauku satura atrofijas vai tiem klientiem, kuriem zudis sejas apaļīgums. Ar lipofilinga metodi iespējams piepildīt krunciņas, kas ir alternatīva metode filleru ievadīšanai. Tāpat iespējams koriģēt ievilktas rētas. Mazu zonu aizpildīšana tiek dēvēta par mikrofilingu.

Makrofilings - liela apjoma zonu aizpildīšana, piemēram, sēžas vietas palielināšana/ korekcija, krūšu palielināšana/ korekcija.

Kā notiek procedūra?

Sākumā tauki tiek atsūkti - tiek veikta liposakcija (tauku atsūkšana) no tām zonām, kurās ir daudz tauku. Iegūtie tauki tiek speciāli apstrādāti, notiek 3x apstrāde, lai taukus atdalītu no liekajām šūnām un liekā šķidruma. Pēc tam sagatavotie tauki tiek iepildīti mazās šļircītēs un tiek veikta lipofilinga procedūra jeb tauku piepildīšana.

Liposakcija var notikt vietējā anestēzijā vai intravenozajā anestēzijā, atkarībā no apstrādājamās zonas. Tauku pēcapstrāde aizņem apmēram 30 minūtes. Pēc tam atkarībā no zonas, kur tauki tiek sapildīti, tiek lemts par anastēzijas nepieciešamību.

Makrofilinga procedūras tiek veiktas vispārējā vai spinālajā narkozē, atkarībā no koriģējamās zonas. Būtiski, ka pēc procedūras pacientam nav jāpaliek stacionārā pa nakti, jo dažas stundas pēc procedūras pacients vēl paliek ārsta kontrolē, bet pēc ārsta apskates, pacients var doties mājās.

Procedūras plusi - iespējams risināt dažāda veida estētiskās problēmas

Sejai:

Krunciņu, rētu piepildīšana, sejas ovāla uzlabošana.
Sejas ovāla korekcijai nepieciešami apmēram 100 ml tauku katrai sejas pusei.

Ķermenim:

Sēžas zonas, krūšu korekcija, rētu piepildīšana.
Lipofilingu var kombinēt arī ar krūšu dziedzeru palielināšanas operāciju, kad tiek ievietoti implanti, lai nepieciešamības gadījumā zonā starp implantiem un ādu injicētu taukus, tādejādi uzlabojot vizuālo efektu, ja plānas ādas gadījumā implanta kontūras ir pamanāmas zem ādas.
Krūšu un sēžas zonas korekcijai nepieciešams apmēram 1 litrs tauku.

Aspekti, kas jāņem vērā

Noteikts tauku šūnu daudzums uzsūcas organismā (lizējas) jeb aiziet bojā. Rezultāts, kas būs novērojams 2-3 nedēļas pēc operācijas nav uzskatāms par gala rezultātu. Tādēļ zonā parasti tiek iepildīts mazliet lielāks daudzums tauku, nekā nepieciešams, jo daļa tauku šūnu tāpat uzsūksies. Tauku uzsūkšanās procesā būtiski arī ģenētiskie faktori.
Ja pacients ir kalsns, nav daudz tauku, makrofilinga procedūra nevar tikt nodrošināta.
Tauki, kurus plānots pārstādīt, tiek atsūkti manuāli, nekad netiek izmantotas automātiskās ierīces, lai tauku šūnas netiktu traumatizētas un bojātas
Pēc procedūras tajās zonās, kurās tika veikta liposakcija, iespējami zilumi, pietūkums. 3-5 dienas, pēc liposakcijas būs jūtams diskomforts.
Pēc mikrofilinga procedūras mājās būtu jāpavada apmēram viena nedēļa. Svarīgi nemasēt, neaiztikt piepildītās zonas, lai ļautu taukiem iedzīvoties.
Pēc sēžas zonas lipofilinga pacientam nevajadzētu atrasties sēdus pozīcijā apmēram 2 nedēļas.
Ja ar lipofilinga procedūru tiek piepildītas krūtis, var veidoties kalcināti, ko var sajaukt ar veidojumiem, tādēļ pirms krūšu izmeklēšanas vienmēr vajadzētu ārstu brīdināt par veikto lipofilinga procedūru.

Krūšu palielināšana (Augmentācija)

Operāciju veic gadījumos, kad sieviete vēlas palielināt krūts dziedzeru apjomu, uzlabot tās formu vai arī atjaunot to kuplumu kāds tas bija pirms grūtniecības vai svara zuduma.

Operācijas mērķis: ar implantu palīdzību krūtis tiek palielinātas un iegūta vēlamā forma

Operācija notiek vispārējā anestēzijā un ilgst 1,5 – 2 h


Krūšu samazināšana ( Redukcija)

Šī operācija ir krūts dziedzera apjoma samazināšana proporcionāli augumam un formas uzlabošana. To veic gadījumos, kad krūts dziedzeri ir palielināti apjomā, kā rezultātā tās noslīd un rada sievietei gan funkcionālu, gan emocionālu diskomfortu.

Operācijas mērķis: krūts dziedzera izmēra samazināšana proporcionāli augumam un to formas uzlabošana.

Operācija notiek vispārējā anestēzijā un ilgst 2,5 – 3 h


Krūšu pacelšana (Mastopeksija)

Šīs operācijas laikā tiek likvidēts krūts dziedzeru noslīdējums, oreola tiek pārvietota.

Operācijas mērķis: krūts dziedzera pacelšana proporcionāli augumam un to formas uzlabošana.

Operācija notiek vispārējā anestēzijā un ilgst 2,5 – 3 h


Palielinātu vīriešu krūts dziedzeru korekcija (Ginekomastija)

Tiek atjaunota vīrieša krūts kontūra un koriģēta krūts, krūts gala un areolas deformācija. Šīs operācijas laikā tiek samazināti dziedzeraudi.

Operācijas mērķis: Samazināt krūts dziedzeraudus

Operācija notiek vispārējā anestēzijā un ilgst 1-1.5 h

Vēdera ādas nostiepšana (Abdominoplastika)

Tiek nostiprināta vēdera priekšējās sienas muskulatūra un likvidēts liekās ādas un zemādas tauku slānis no sānu un lejas daļas.

Operācijas mērķis: uzlabot un nostiprināt vēdera priekšējās sienas formu.

Operācija tiek veikta vispārējā narkozē. Tās ilgums 2-3h


Augšdelma iekšējas virsmas ādas nostiepšana (Brahioplastika)

Tiek likvidēta noslīdējusi ādas, tiek izgriezti tauki un liekā āda augšdelmos.

Operācijas mērķis: uzlabot un nostiprināt augšdelma formu

Operācija tiek veikta vispārējā narkozē un ilgums 1-1.5h


Augšstilba iekšējas virsmas ādas nostiepšana (Kruroplastika)

Tiek likvidēta noslīdējusi ādas, tiek izgriezti tauki un liekā āda augšstilbos.

Operācijas mērķis: uzlabot un nostiprināt augšstilba formu

Operācija tiek veikta vispārējā narkozē un ilgums 1-1.5h


Mazo kaunuma lūpu korekcija (Labiumplastika)

Tiek veikta mazo kaunuma lūpu izmēra vai garuma samazināšana.

Operācijas mērķis: likvidēt radīto diskomfortu ikdienas aktivitāšu laikā.

Operācija notiek vispārējā vai spinālajā anestēzijā un ilgst 1 st

Pārāk lielas vai neproporcionālas mazās kaunuma lūpas dzīves kvalitāti bojā ļoti daudzām sievietēm. Ja mazās kaunuma lūpas ir palielinātas un atrodas ārpus lielajām kaunuma lūpām, tās var traucēt īstenot vairākus hobijus, ierobežot sporta aktivitātes, tās var viegli tikt traumētas, noberztas, nemaz nerunājot par sievietes emocionālajiem pārdzīvojumiem un diskomfortu intīmajā dzīvē. Estētiskā ķirurģija piedāvā labu iespēju sievietēm novērst šo defektu un uzlabot labsajūtu un komfortu.

Operācijas laikā tiek veikta šī orgāna izmēra un nepieciešamības gadījumā proporciju korekcija. Pēc operācijas jāievēro īpaša higiēna, regulāri jāmazgājas dušā, jālieto viegli antiseptiski līdzekļi un maigi biksīšu ieliktnīši. Operētā vieta 3 - 4 dienas būs jutīga sēžot. Diegi tiks izņemti pēc 10 dienām. Vismaz 2-3 nedēļas jāatturas no sportošanas, peldēšanās, iešanas vannā un pirtī. Apmēram 2-3 nedēļas jāatturas arī no intīmajām attiecībām. Pēc operācijas rētas nepaliek, un jutība netiek ietekmēta.


Veidojumu izņemšana

Tiek veikta veidojuma izņemšana, histoloģija

Operācija notiek lokālajā vai vispārējā anestēzijā un ilgst 30-45min.


Rētu korekcija

Uzlabot rētas izskatu, padarot to mazāk redzamu

Operācija notiek lokālajā vai vispārējā anestēzijā un ilgst līdz 1h

 

Plaukstas ķirurģija

Karpālā kanāla sindroms

Operācijas laikā tiek pārdalīta saite, lai samazinātu spiedienu karpālājā kanālā

Operācijas mērķis: tiek likvidēta roku un pirkstu tirpšana (sevisķi naktī), roku sāpes, muskuļu izdilšana

Operācija notiek lokālajā anestēzijā un ilgst 30 min.

Higromas jeb plaukstas bumbuļi

Operācijas laika tiek izņemts veidojums, histologija

Operācija notiek lokālajā anestēzijā un ilgst 30 min.

Dipitrēna slimība

Operacijas laikā tiek izņemti saistaudi, kas izraisa cietu mezgliņu veidošanos

Operācijas mērķis: tiek likvidēta kontraktūra un izstaisnoti pirksti

Operācija notiek vispārējā vai lokālajā anestēzijā un ilgst 1-1,5h.

Stenozējošais ligamentīts

Operacijas laikā tiek iešķelta saite virs cīpslas

Operācijas mērķis: tiek likvidēta pirksta ''ieklemmēšanās'', sāpes pirkstā

Operācija notiek lokālajā anestēzijā un ilgst 30min

De Kervēna slimība (De Quervain)

Operacijas laikā apakšdelmā tiek iešķelta saite virs cīpslas

Operācijas mērķis: tiek likvidētas sāpes īkšķī, sāpes plaukstā

Operācija notiek lokālajā anestēzijā un ilgst 30min
· Kubitālā tuneļa sindroms

Operācijas laikā tiek pārdalīta saite elkoņa locītavas rajonā, atbrīvots elkoņa nervs

Operācijas mērķis: likvidēt pirkstu tirpšanu, muskuļu izdilšanu

Operācija notiek vispārējā anestēzijā un ilgst 1h

Grozītājmuskuļa sindroms (Pronatorsindroms)

Operācijas laikā tiek pārdalīta saite apakšdelmā, atbrīvots vidus nervs

Operācijas mērķis: tiek likvidēta roku un pirkstu tirpšana (sevisķi naktī), roku sāpes, muskuļu izdilšana

Operācija notiek vispārējā anestēzijā un ilgst 1h

! Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc sīkāku informāciju par operāciju norisi, atveseļošanās ilgumu un pēcoperācijas ierobežojumiem Jūs saņemsiet konsultācijas laikā.

Plastikas ķirurga konsutācijas un operācijas pieejamas ''Dermatoloģijas klīnika''.

Operācijas veic:

Dr. Laura Liepiņa
Dr. Nonna Tomiševa

Katrs gadījums ir individuāls, tāpēc sīkāku informāciju par katras operācijas vai manipulācijas norisi, atveseļošanās ilgumu un pēcoperācijas ierobežojumiem Jūs saņemsiet konsultācijas laikā.

Pieejami maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties