Apraksts

Tetovējumi un permanentais grims mūsdienās ir kļuvuši par ierastu ķermeņa un sejas izdaiļošanas veidu. Diemžēl ne visi tetovējumi iztur laika, stila un kvalitātes pārbaudi – nākas domāt par jēdziena ''uz mūžu'' izaicināšanu un tetovējuma likvidēšanu.

Visefektīvākā tetovējumu noņemšanas metode ir lāzerterapija. Lāzertehnoloģijām un estētiskās medicīnas nozarei attīstoties, tetovējumu noņemšana kļūst arvien ātrāka, mazsāpīgāka un efektīvāka. Mūsdienu lāzeri spēj veiksmīgi dzēst ne tikai melnos, bet arī krāsainos pigmentus, kas iepriekš tetovējumu likvidēšanu padarīja sarežģītāku.

Kā notiek tetovējumu likvidēšana ar lāzeru?

Tetovējumu un permanentā grima likvidēšana notiek dermatologa kabinetā, izmantojot lāzertehnoloģijas – visbiežāk lāzerplatformas ar dažādu viļņu garumiem, kas nepieciešami krāsainu tetovējumu noņemšanai.  

Tetovējumu likvidēšanas pamatā ir lāzera termiskā iedarbība uz tetovējumā esošo pigmentu – pigments absorbē lāzera enerģiju un tiek sašķelts ļoti smalkās daļiņās. Organisma imūnsistēmas šūnas – makrofāgi šīs daļiņas absorbē un pārstrādā, pakāpeniski izvadot pigmentu no organisma šūnu vielmaiņas ceļā.

Ar kādu lāzeru notiek tetovējumu noņemšana?

Dermatologu praksē tetovējumu likvidēšanai tiek izmantoti Q-switch, aleksandrīta un Nd:YAG tipa lāzeri. Šie ''zelta standarta'' risinājumi pieejami arī ''Veselības centrs 4'' klīnikās un tiek izmantoti atkarībā no tetovējuma veida, vecuma, intensitātes un citiem faktoriem.

Kur noņemt tetovējumu?

''Veselības centrs 4'' filiālēs ''4.Dimensija'' un ''Dermatoloģijas klīnika'' pieejams plašs lāzerrisinājumu klāsts tetovējumu noņemšanai. Lāzers tiek izvēlēts atkarībā no konkrētā tetovējuma stāvokļa, klienta vēlmēm un iespējām.

 • Alma-Q lāzerplatforma ar Nd: YAG, LP, QLP un Q-switched režīmiem – tetovējumu noņemšana, sīko asinsvadu likvidēšana, procedūras ādas atjaunošanai un skaistumam;
 • DEKA Q Switch lāzers – īpaši iemērots melno, pelēko, violeto un zilo tetovējuma toņu likvidēšanai;
 • DEKA Q-Switched Nd:YAG lāzers - efektīvi likvidē ne tikai melnus, bet arī krāsainus tetovējumus, maksimāli samazināts rētu veidošanās risks;
 • ALMA Lasers Harmony®XL lāzers - ipixelQSW lāzerterapija dažādu tetovējumu likvidēšanai visos ādas līmeņos, lāzerpīlings, lāzerterapija problemātiskas ādas stāvokļa uzlabošanai;
 • Jaunums! Tetovējumu noņemšana ar SmartPICO lāzeru.

Šogad ''Veselības centrs 4'' lāzertehnoloģiju parku papildinājis Baltijā pirmais pikosekunžu lāzers SmartPICO (''DEKA'', Itālija), kurš tetovējumu likvidēšanu un cīņu ar nevēlamu pigmentāciju padara vēl efektīvāku un ātrāku. Lāzerimpulsa garumu atkarībā no tetovējuma specifikas iespējams pielāgot pico vai nano sekundēs. SmartPICO tetovējuma pigmentu sašķeļ ievērojami smalkākās daļiņās, nekā citi lāzeri, kas ļauj likvidēt tetovējumus, kurus nebija iespējams noņemt ar citām lāzertehnoloģijām. Turklāt SmartPICO lāzers iedarbojas ne tikai uz tetovējuma pigmentu, bet arī uz neveiksmīgas tetovēšanas vai iepriekš likvidētu tetovējumu rētiņām, tās mīkstinot un padarot gludākas.

Cik ilgs laiks paiet, lai likvidētu tetovējumu?

Tetovējuma likvidēšana ir relatīvi ilgs process un notiek kursa veidā. Atkarībā no izmantotā lāzera, tetovējuma pigmentiem, dziļuma un vecuma pilnvērtīgai tetovējuma likvidēšanai nepieciešamas vidēji 10 lāzerterapijas sesijas ar procedūru starplaiku 6-8 nedēļas.

Lielākais riska faktors, veicot tetovējuma noņemšanu, ir hiperpigmentācija, kas var rasties, pakļaujot apstrādāto zonu saules stariem. Tāpēc speciālisti iesaka tetovējumus likvidēt gada tumšajos mēnešos un neatkarīgi no gadalaika lietot saules aizsargkrēmu.

Tetovējuma likvidēšanas process:

 • apstrādājamo zonu nedrīkst sauļot pirms tetovējuma likvidēšanas ar lāzeru un procedūru kursa laikā;
 • tetovējumu likvidēšana ar lāzeru var sagādāt zināmu diskomfortu, tāpēc pirms procedūras apstrādes zonai tiek uzklāts anestezējošs gels;
 • procedūras laikā gan dermatologs, gan klients valkā speciālas aizsargbrilles;
 • sesiju laikā lāzera jauda tiek pielāgota atbilstoši pigmenta atlikumam.

 

Pēc tetovējumu likvidēšanas procedūras:

 • uzreiz pēc procedūras apstrādātājam tetovējumam dermatologs uzklāj dziedējošu krēmu un uzliek plāksteri;
 • pēc lāzerprodedūrām apstrādes zonā var veidoties īslaicīga tūska, apsārtums, retos gadījumos – sīki pūslīši;
 • apstrādātā zona dzīst divas nedēļas, krevele pazudīs pusotras nedēļas laikā pēc procedūras;
 • sašķeltais pigments no organisma tiek izvadītas 6-8 nedēļu laikā;
 • tetovējuma likvidēšanas kursa laikā jāizvairās no karstuma procedūrām (pirtis, saunas), baseina apmeklējuma un mērcēšanās vannā;
 • pēc tetovējuma likvidēšanas āda apstrādātajā zonā var būt gaišāka nekā citur. Ādas tonis pakāpeniski izlīdzināsies pusgada līdz gada laikā.
 • pēc tetovējuma likvidēšanas apstrādātajā zonā var veidot jaunus tetovējumus.
Pieteikties