Apraksts

Nodarbības grupās veselības nostiprināšanai, fiziskās sagatavotības uzturēšanai, kā arī relaksācijai un psihoemocionālās un vispārējās labsajūtas uzlabošanai:

  • Dažādas intensitātes ārstnieciskā vingrošana

Aeroba rakstura zemas, vidējas vai augstas intensitātes vingrošanas nodarbības, izmantojot vingrošanas inventāru - stepa platformas, fitnesa bumbas, hanteles, nūjas, elastīgās gumijas u.c.

  • Nodarbību programma ''Redcord balanss''

Programma paredzēta vidukļa dziļo un perifēro muskuļu aktivizācijai, līdzsvara un koordinācijas uzlabošanai. Nodarbības notiek slinga terapijas zālē ar Redcord iekārtām. Nepieciešamas priekšzināšanas darbā ar slingu.

  • Kustību terapija uz ''AIREX'' līdzsvara paliktņiem

Līdzsvara treniņš, kas stabilizē organisma neiromuskulāro aparātu un sensomotoro sistēmu, tādējādi tiek trenēta smalkā motoriskā un dziļā muskulatūra, kas ikdienā netiek noslogota. Nodarbība garantē vidēju kardio slodzi, jo ietver 30 minūšu horeogrāfijas sadaļu, vienlaikus nodrošinot lielisku emocionālo pašsajūtu (AIREX nodarbībās tiek izmantota īpaša - ¾ taktsmēra mūzika. Šī ir jūsu lieliskā iespēja uzdejot ''veselīgu valsi'' sporta zālē!)

  • Pilates, kustību terapija ar bodyArt un kalanētikas elementiem

Pilates ir Džozefa Pilates (Pilnā vārdā Joseph Hubertus Pilates 1880–1967) izstrādāta vingrošanas sistēma, kas  balstīta uz koncentrēšanos katram vingrojumam ( nodarbības laikā skan klusa un mierīga mūzika) , krūšu elpošanu ( elpošanas ritms saskaņots ar kustību ritmu), ''Centra'' kontroli (''centrs'' šajā gadījumā- ķermeņa nogrieznis starp apakšējām ribām un iegurni), precizitāti (treneris rūpīgi skaidro vingrojumu būtību, sākuma stāvokļus utt., kas jāievēro precīzi), kustību izolāciju un režīmu, kustību nepārtrauktību (nav pārtraukumi starp vingrojumiem, tie plūstoši pāriet cits citā)
Pilates nodarbībā tiek izmantoti jogas, tai – chi un klasiskā streičinga elementi. Katram vingrojumam ir atšķirīgas grūtības pakāpes, tāpēc vingrojumus var izpildīt arī iesācēji. Vingrojumu atkārtojuma skaitu katrs var izvēlēties, atbilstoši fiziskajai sagatavotībai. Pateicoties psihes relaksējošai iedarbībai, Pilates ieteicamas pēc grūtas un saspringtas darba dienas.
Pilates vingrošanas sistēmas ''kodols'' ir nemainīgs, taču katram pedagogam ir sava darba pieredze un kustību arsenāls, tāpēc nodarbības pēc formas un satura var atšķirties.

Pilates īpaši noderēs cilvēkiem ar sēdošu vai stāvošu darba specifiku, muguras problēmu un stājas defektu gadījum. Pilates kombinētie spēka – lokanības vingrojumi un stiepšanās elementi izkopj stāju, attīsta muskulatūru, trenē līdzsvara izjūtu, atslogo mugurkaulu, nomierina un relaksē prātu.

  • Grūtnieču vingrošana

Specifiskas vingrošanas nodarbības sievietēm grūtniecības laikā, sākot ar 27. grūtniecības nedēļu. Tā ir nelielas slodzes relaksējoša dzemdību sagatavošanas kustību stunda, kas ietver muskuļu, kas piedalās dzemdībās, stiprinošus vingrojumus. Tas palīdz novērst muguras sāpes, varikozas vēnas, nepatīkamas sajūtas iegurnī; elpošanas vingrinājumus (diafragmālo, krūšu elpošanu); relaksācijas paņēmienus; dzemdību pozas un pašmasāžu. Kustību stunda sagatavo dzemdībām gan fiziski, gan psiholoģiski, palīdz justies veselai un drošai, uzlabo pašsajūtu, pašapziņu, rodas ticība saviem spēkiem. Vingrojumi palīdz veidot labu stāju, kas pozitīvi ietekmē elpošanu, uzlabo augļa apgādi ar skābekli. Vingrošana palīdzēs Jums labāk justies grūtniecības laikā, pie tam, vingrošana pirms dzemdībām palīdz ātrāk atgūt formu pēc dzemdībām. Nodarbības notiek nelielās grupās, patīkamā un relaksējošā vidē. Jums būs iespēja satikties un iegūt jaunas draudzenes, savstarpēji dalīties pieredzē un izmantot laiku lietderīgi, kopā izbaudot skaisto bērniņa gaidīšanas laiku! Pirms nodarbību uzsākšanas ieteicams konsultēties ar ārstu vai vecmāti.

  • Fiziskās aktivitātes grūtniecēm: savienot ķermeni un prātu

Šī ir ideāla iespēja grūtniecēm apvienot fiziskās aktivitātes ar prātu nomierinošām praksēm, lai atrastu līdzsvaru starp ķermeni un prātu un lai sagatavotos dzemdībām un jaunās māmiņas lomai. Sertificēta vecmāte un apzinātības trenere nodarbībās piedāvās fizisko aktivitāšu un meditatīvo prakšu kombināciju, kas palīdz sagatavoties dzemdībām un ātrākai atlabšanai pēcdzemdību periodā. Katra nodarbība iekļauj arī atvērtu sarunu par aktuālām tēmām saistībā ar dzemdībām un pēcdzemdību periodu. Fiziskās aktivitātes piemērotas topošajām māmiņām, sākot no 18. grūtniecības nedēļas.

  • Vingrošana māmiņām kopā ar zīdaiņiem

Mazuļa pirmajā dzīves gadā (sākot no dažu nedēļu vecuma) t.i. adaptācijas periodā, kad veidojas mātes un bērna savstarpējās attiecības, dienas režīms un noris aktīva krūts barošana - laikā, kad lielākai daļai māmiņu nav iespēju kādam uzticēt savu atvasīti, lai atrastu laiku sev - Rehabilitācijas nodaļa aicina māmiņas ņemt mazuļus līdzi, lai vingrotu tiem blakus kopā ar citām tādām pašām māmiņām. Vingrošanas zālē ir radīti mazuļiem labvēlīgi apstākļi - labi vēdināta telpa, klusināta mūzika, vidējs apgaismojums, zāle aprīkota ar grūtnieču granulu spilveniem, zīdaiņu ''pakaviņiem'' un ''banānveida spilveniem'', kā arī rotaļlietām.

  • Kustību terapija senioriem

Senioru nodarbība apvieno domubiedrus, kas grupas ietvaros drīz vien kļūst par draugiem, cilvēkiem, kas viens otrā atrod atbalstu un iedvesmu veselīga un aktīva dzīvesveida turpināšanai, neskatoties uz savu cienījamo vecumu.

Rehabilitācijas nodaļas grupu nodarbību grafiku skatiet šeit >>  

Uzmanību! Lai nodrošinātu un ievērotu visus nepieciešamos drošības pasākumus, kā arī lai vingrotāju skaits zālē nepārsniegtu noteiktās normas un Rehabilitācijas nodaļa spētu nodrošināt distancētu pārģērbšanos garderobēs, grupu nodarbības notiks tikai pēc iepriekšēja pieraksta. Iepriekšējs pieraksts, zvanot uz tālr.nr.: +371 28376970 vai +371 67847108.

Pieteikties