news-img

Publicēšanas datums: 15.09.2021.

Zināmas un nezināmas galvassāpes – notiks pirmais migrēnas forums Latvijā

Vai kādreiz esi saskāries ar neizskaidrojamām galvassāpēm, kuras padara Tevi jūtīgu pret gaismu un skaņu vai pat izraisa vemšanu? Iespējams, tā ir migrēna. Starptautiskā sāpju mēneša ietvaros, no 20. – 23. septembrim, Latvijas Galvassāpju pacientu biedrība rīkos Latvijā pirmo tiešsaistes migrēnas forumu ''Zināmās un nezināmās galvassāpes''. Forumā piedalīsies vadošie Latvijas veselības aprūpes speciālisti, četru dienu laikā atbildot uz jautājumiem – kādēļ mēdzam ciest no neizskaidrojamām galvassāpēm, kas ir migrēna, kā šo slimību iespējams ārstēt, kā to ietekmē mūsu ikdienas paradumi un kā šī saslimšana izpaužas bērniem un pusaudžiem. Tiešsaisti vadīs Gustavs Terzens.

Migrēna ir izplatītākā galvas smadzeņu slimība pasaulē, ar kuru visbiežāk slimo cilvēki darbspējīgā vecumā. Latvijā tā skar teju desmito daļu jeb 11,4% no iedzīvotājiem. Šogad no 20. līdz 23. septembrim, katru vakaru laikā no plkst. 16.00 – 17.30, Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības Facebook lapā (https://www.facebook.com/galvai.lv), Latvijas vadošie ārsti tiešsaistē skaidros, kā sadzīvot ar dzīvi paralizējošām galvassāpēm. Pacientiem būs unikāla iespēja ārstiem uzdot savus jautājumus gan visas tiešraides laikā, gan pirms tās. ''Mūsdienās galvassāpes tiek uzskatītas par saspringtās ikdienas neatņemamu sastāvdaļu. Tādēļ liela daļa cilvēku nevēršas pie speciālistiem, turpinot ciest klusībā un lietojot pretsāpju ierastos medikamentus, kas nepalīdz. Visnotaļ bieži šīs neizskaidrojamās galvassāpes ir migrēna. Bet šo diagnozi savas dzīves laikā neuzzina vismaz 50% no visiem pacientiem. Ar šo forumu, vēlamies padarīt migrēnu sabiedrībā redzamu, ne tikai iemācot to atpazīt un lūgt pēc palīdzības, bet ar tiešsaistē iesaistīto ārstu palīdzību palīdzēt atvieglot migrēnas slogu pacientiem, kas jau apzināti sadzīvo ar šo diagnozi,'' informē Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības vadītāja Līga Alberliņa.

Migrēnas foruma ''Zināmās un nezināmās galvassāpes'' programma:

  1. septembris, 16.00 – 17.30: ''Zināmās un nezināmās galvassāpes''. Kādēļ sāp galva, kas ir migrēna un vai to var ārstēt?
  2. septembris, 16.00 – 16.45: ''Migrēnu var ārstēt''. Kādas ir migrēnas ārstēšanas metodes un kas ir medikamentu atkarīgas galvassāpes?
  3. septembris, 16.45 – 17.30: ''Migrēna un hormoni''. Kādēļ migrēna trīsreiz biežāk skar sievietes, kā tā attīstās dažādos sievietes dzīves posmos un kā ar to sadzīvot grūtniecības laikā?
  4. septembris, 16.00 – 16.45: ''Migrēna un uzturs''. Ēšanas ieradumu un liekā svara ietekme uz migrēnu, kā arī migrēnas pacientu ideālā ēdienkarte.
  5. septembris, 16.45 – 17.30: ''Migrēna bērniem un pusaudžiem''. No kura vecuma var sākties migrēna, kā to ārstēt un kā palīdzēt bērnam pieņemt šo saslimšanu.
  6. septembris, 16.00 – 17.00: ''Sadzīvot, nevis izdzīvot''. Kādu finanšu slogu migrēna nes valstij un pacientiem un kad Latvijā tiks kompensēti migrēnas medikamenti?

Detalizētāka pasākuma programma meklējama šeit: https://www.galvai.lv/lv/jaunumi/zinamas-un-nezinamas-galvassapes-%E2%80%93-notiks-pirmais-migrenas-forums-latvija.html

Pirms foruma sākuma, kā arī tā laikā, ikviens interesents aicināts iesūtīt sev aktuālos jautājumus uz info@galvai.lv.

Līga Alberliņa norāda, ka šobrīd nemainīgi aktuāla ir arī Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības iniciatīva par migrēnas iekļaušanu kompensējamo diagnožu sarakstā: ''Mums ir liels prieks, ka biedrības veidotā iniciatīvā, kas portālā manabalss.lv savāca 10 tūkstoši iedzīvotāju parakstu, šobrīd ir nodota izskatīšanai Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā. Migrēna ir nopietna slimība, kas sagrauj cilvēku ikdienu un šie paraksti simbolizē tikai nelielu daļu Latvijas iedzīvotāju, kuriem medikamentu kompensācija palīdzētu nemocīties neciešamās sāpēs''.

Migrēnas forums norisināsies četru dienu garumā no 20. līdz 23. septembrim no plkst. 16.00 līdz 17.30. Tiešsaistē to varēs skatīties Latvijas Galvassāpju pacientu biedrības Facebook lapā https://www.facebook.com/galvai.lv

 

 

 

 

 

 

Saistītas ziņas

news-img
05.08.2022.

''Vizuālā diagnostika'' atver filiāli Gulbenē - ''Medicīnas centrs''

news-img
01.08.2022.

Ieplānojiet ginekologa apmeklējumu vismaz reizi gadā!

news-img
21.07.2022.

Filiālē ''Juglas klīnika'' pacientus pieņem urologs Georgijs Kirakozovs

news-img
19.07.2022.

Skābekļa koncentratoru noma filiālē ''Diagnostikas centrs''

news-img
18.07.2022.

ReOxy elpošanas terapija – plaušām, sirdij, spēkam un veselīgam svaram

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
07.07.2022.

Ehoterapija ar Sonovein tehnoloģiju - unikāla vēnu operācija

news-img
04.07.2022.

Klientu ievērībai!

news-img
01.07.2022.

Estētiskās injekcijas: kas par tām jāzina?

Visas ziņas