Mamogrāfija ar tomosintēzi

Pieteikties

Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā slimība pasaulē, kas ik gadu prasa daudzu sieviešu dzīvības. Taču savlaikus diagnosticējot un šo slimību atklājot ļoti agrīnā stadijā, iespējams to veiksmīgi uzveikt.

Precīzāko krūšu veselības diagnostiku mūsdienās iespējams veikt, pielietojot digitālās mamogrāfijas iekārtas ar tomosintēzi.  Jaunākās iekārtas dod iespēju ne tikai ātrāk, komfortablāk, bet arī padziļinātāk izmeklēt krūtis mamografijas ietvaros.

Viena izmeklējuma laikā tiek veikti divi izmeklējumi – digitālā mamogrāfija un padziļināta izmeklēšana, ko nodrošina tomosintēze. Šī izmeklējuma metode ir ievērojami precīzāka, ar to var agrīnāk atklāt izmaiņas un iespējamo patoloģiju, jo speciālistiem ir iespēja attēlu aplūkot slāni pa slānim, redzēt struktūras katrā slānī atsevišķi un aplūkot kustīgu attēlu no 3 pusēm. Tāpat šis izmeklējums samazina otrreizējas izmeklēšanas nepieciešamību. Iekārta atpazīst un automātiski marķē aizdomīgās struktūras, īpaši brīdinot un pievēršot ārsta uzmanību tām.

Tomosintēzes tehnoloģija tiek uzskatīta par lielāko sasniegumu mamogrāfijas metodes attīstībā pēdējo 40 gadu laikā. Tomosintēze nodrošina īpašas agrīnas diagnostikas priekšrocības pacientēm ar blīvu krūšu struktūru, kas biežāk sastopama gados jaunām sievietēm. Līdzšinējās mammogrāfijas iespējas šādos gadījumos bija diezgan ierobežotas, un sievietēm papildus bija jāveic citi izmeklējumi - ultrasonogrāfija vai magnētiskā rezonanse. Diagnozes precizēšanai gan ārsti arvien biežāk iesaka veikt arī ultrasonogrāfijas izmeklējumu.

Ieguvumi pacientēm:

  • Lielāks komforts izmeklējuma laikā. Sievietei tas ir pilnīgi nesāpīgs, jo izmeklējumu veic ar kustīgu lāpstiņu, kas pielāgojas krūts formai. Lai varētu veiksmīgi veikt izmeklējumu, iekārta pati fiksē spēku, ar kādu ir nepieciešams saspiest iekārtas lāpstiņas, atbilstoši pacientes auguma fizioloģiskajām īpatnībām, kā arī automātiski tiek piemeklēts krūšu izmeklējuma laukums, to pietuvinot krūšu kurvim. Tiek ietverts viss dziedzeris līdz pat krūts galam.
  • Pateicoties īsajam izmeklējuma laikam, ir mazāka apstarojuma deva.
  • Izmeklējuma rezultāts tiek saglabāts pacientu elektroniskā datu bāzē, katru nākamo izmeklējumu var salīdzināt ar iepriekšējo dinamikā.

Šī 3D izmeklējuma laikā var apskatīt un izvērtēt ļoti mazas krūts daļas un krūts rajonus, kas nepārklājas. Līdz ar to var iegūt ievērojami precīzāku diagnostiku drošāk un ātrāk, ko nevarētu uzstādīt 2D attēlā. Tāpat šis izmeklējums samazina otrreizējas izmeklēšanas nepieciešamību. Iekārta atpazīst un automātiski marķē aizdomīgās struktūras, īpaši brīdinot un pievēršot ārsta uzmanību tām.

Izmeklējuma cenas:

  • Sievietēm, kuras ir saņēmušas uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta Valsts skrīninga  programmas ietvaros izmeklējums ir bez maksas.
  • Ar ģimenes vai ārstējoša ārsta norīkojumu – pacienta līdzmaksājums.
  • Ar ģimenes ārsta vai ārstējoša ārsta norīkojumu, kuram nav  līgumattiecību ar  Nacionālo veselības dienestu  - maksas pakalpojums (ap 60 eur abām krūtīm).

Tomosintēze – attēlveidošanas tehnoloģija, ar kuras palīdzību iegūst krūts izmeklējumus trīs  dimensiju attēlos, kuri veidojas  no dažādiem projekcijas leņķiem. Attēla projekcija tiek rekonstruēta, krūti šķērsgriezumā attēlojot ar soli ik pa 1 mm.

SIA ''Veselības centrs 4'' digitālo mamogrāfiju var veikt gan pacientes ar NVD (Nacionālais veselības dienests) uzaicinājuma vēstulēm bez maksas, gan ar ģimenes ārsta nosūtījumu, piedaloties tikai ar valsts noteikto līdzmaksājumu. Veicot digitālo mamogrāfiju, ar tomosintēzi tas būs īpašs ieguvums, jo standarta mamogrāfijas ietvaros tiek veikti divi krūšu izmeklējumi!

Pieejami Nacionālā veselības dienesta (NVD), apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties