Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

SIA ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs'' darbojas inovatīvi aprīkots Endoskopijas dienas stacionārs, kurā iespējams veikt gan gastroskopijas izmeklējumus, gan kolonoskopijas izmeklējumus, kā arī kolorektālo polipu noņemšanu  - vai nu kolonoskopijas izmeklējuma laikā, vai atsevišķas manipulācijas laikā. Par Endoskopijas dienas stacionāru uzziniet vairāk šeit >>

Gastroskopija ir endoskopisks izmeklējums kuņģa un zarnu trakta traucējumu (sāpes, dedzināšanas sajūta kuņģī u.c.), anēmijas un svara zuduma gadījumā. Diagnostikas laikā var konstatēt ezofagītu, gastrītu, čūlas, labdabīgus un ļaundabīgus veidojumus.

Izmeklējumu veic narkozē anesteziologa uzraudzībā.

Slēdziena saņemšana: uzreiz pēc izmeklējuma.

 

NBI ar spilgtu gaismu uzlabo attēla kvalitāti

NBI (Narrow Band Imaging) digitālo hromendoskopijas paveidu lieto gan augšējo, gan apakšējo endoskopiju laikā papildus pēdējās paaudzes augstas izšķirtspējas endoskopiem. Kuņģa - zarnu trakta gļotāda tiek apskatīta speciāli uzlabotā gaismas filtru režīmā, kas, dodot spilgtāku gaismu, palielina spektra attēla kvalitāti, virsmas un krāsu toņu izšķirtspēju. Tādējādi ir iespēja uzskatāmi izvērtēt kapilāru tīklojumu un jau pašā slimības sākumā atšķirt patoloģiskus audus no normāliem. Šādi vizuāli nosakot pirmsvēža stāvokli kuņģī, iespējams veikt specifiskas biopsijas. Resnajā zarnā šo apgaismes veidu izmanto plakanu polipu konstatēšanai, kā arī lielu polipu robežu noteikšanai.

Irigācijas iekārta zarnu vizualizācijai pilnā apjomā

Irigācijas jeb ūdens padeves iekārta kalpo kā palīgierīce gan augšējo, gan apakšējo endoskopiju veikšanai. Tā ir neatņemama kvalitatīvas kolonoskopijas veikšanas sastāvdaļa, lai noskalotu gļotādu no nevēlamiem aplikumiem un vizualizētu zarnu pilnā apjomā. Tādā veidā tiek atrasti polipi, it īpaši plakanie un zobainie polipi, kas nepilnīgi iztīrītas zarnas gadījumā, var maskēties zem fēču aplikuma. Irigācijas iekārtu izmanto gadījumos, ja gļotāda aplikta ar putām, gļotām vai fēču paliekām, lai veiksmīgāk vizualizētu gļotādas patoloģijas gan kuņģī, gan zarnā, precīzāk noteiktu bojājuma vietu un biopsiju veikšana būtu maksimāli mērķēta un precīza. Svarīga indikācija ūdens pumpja lietošanai ir arī gremošanas trakta asiņošana, kad ir nepieciešama ļoti precīza asiņošanas avota noteikšana, lai veiktu mērķētus un efektīvus hemostāzes jeb asiņošanas apturēšanas pasākumus. Ņemot vērā, ka ūdens zarnas lumenā nonāk uzsildīts ķermenim komfortablā temperatūrā, ir praktiski pilnībā izslēgta zarnas spazmatiska saraušanās, kas varētu apgrūtināt procedūru.

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties