Apraksts

Autors: Veselības centrs 4

SIA ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs'' darbojas inovatīvi aprīkots Endoskopijas dienas stacionārs, kurā iespējams veikt gan gastroskopijas izmeklējumus, gan kolonoskopijas izmeklējumus, kā arī kolorektālo polipu noņemšanu  - vai nu kolonoskopijas izmeklējuma laikā, vai atsevišķas manipulācijas laikā. Par Endoskopijas dienas stacionāru uzziniet vairāk šeit >>

Kolonoskopija ir precīza un informatīva izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var diagnosticēt resnās un taisnās zarnas slimības. Diagnozes precizēšanai no zarnas gļotādas var paņemt audu paraugu (biopsiju), ko tālāk izmeklē mikroskopiski.

Diagnostikas laikā nepieciešamības gadījumā var veikt dažādu polipu un audzēju izņemšanu. Procedūras veikšanai ir nepieciešama speciāla sagatavošanās un to veic pilnā narkozē anesteziologa uzraudzībā.

Slēdziena saņemšana: uzreiz pēc izmeklējuma.

NBI ar spilgtu gaismu uzlabo attēla kvalitāti

NBI (Narrow Band Imaging) digitālo hromendoskopijas paveidu lieto gan augšējo, gan apakšējo endoskopiju laikā papildus pēdējās paaudzes augstas izšķirtspējas endoskopiem. Kuņģa - zarnu trakta gļotāda tiek apskatīta speciāli uzlabotā gaismas filtru režīmā, kas, dodot spilgtāku gaismu, palielina spektra attēla kvalitāti, virsmas un krāsu toņu izšķirtspēju. Tādējādi ir iespēja uzskatāmi izvērtēt kapilāru tīklojumu un jau pašā slimības sākumā atšķirt patoloģiskus audus no normāliem. Šādi vizuāli nosakot pirmsvēža stāvokli kuņģī, iespējams veikt specifiskas biopsijas. Resnajā zarnā šo apgaismes veidu izmanto plakanu polipu konstatēšanai, kā arī lielu polipu robežu noteikšanai.

Irigācijas iekārta zarnu vizualizācijai pilnā apjomā

Irigācijas jeb ūdens padeves iekārta kalpo kā palīgierīce gan augšējo, gan apakšējo endoskopiju veikšanai.  Tā ir neatņemama kvalitatīvas kolonoskopijas veikšanas sastāvdaļa, lai noskalotu gļotādu no nevēlamiem aplikumiem un vizualizētu zarnu pilnā apjomā. Tādā veidā tiek atrasti polipi, it īpaši plakanie un zobainie polipi, kas nepilnīgi iztīrītas zarnas gadījumā, var maskēties zem fēču aplikuma. Irigācijas iekārtu izmanto gadījumos, ja gļotāda aplikta ar putām, gļotām vai fēču paliekām, lai veiksmīgāk vizualizētu gļotādas patoloģijas gan kuņģī, gan zarnā, precīzāk noteiktu bojājuma vietu un biopsiju veikšana būtu maksimāli mērķēta un precīza. Svarīga indikācija ūdens pumpja lietošanai ir arī gremošanas trakta asiņošana, kad ir nepieciešama ļoti precīza asiņošanas avota noteikšana, lai veiktu mērķētus un efektīvus hemostāzes jeb asiņošanas apturēšanas pasākumus. Ņemot vērā, ka ūdens zarnas lumenā nonāk uzsildīts ķermenim komfortablā temperatūrā, ir praktiski pilnībā izslēgta zarnas spazmatiska saraušanās, kas varētu apgrūtināt procedūru.

Resnās zarnas insuflēšana ar CO2 palīdz ieraudzīt vairāk

Lai kolonoskopijas laikā pilnā apjomā izvērtētu resnās zarnas gļotādu, zarnas lumens ir jāuzpilda ar gāzi. Līdz šim tas tika darīts ar gaisu, taču nereti tieši šī uzpūšana pacientiem radīja nepatīkamas sajūtas. Daži pacienti sūdzējās par piepūsta vēdera sajūtu un līdz ar to diskomfortu, reizēm pat sāpēm, kas saistītas ar zarnu sieniņas iespriegumu, piepūšot tās ar gaisu. Lai izvairītos no šīm nepatīkamajām sajūtām, pasaules vadošajās klīnikās un tagad arī VC4 izmanto zarnas insuflēšanu ar CO2 jeb ogļskābo gāzi, kas zarnu uzpūš lēnāk, saudzīgāk, līdz ar to mazinot pēcprocedūras nepatīkamās sajūtas. CO2 absorbējas 150 reižu ātrāk par gaisu un tiek pilnībā izvadīts caur plaušām. Turklāt, insuflējot zarnu ar CO2, resnās zarnas kupols tiek sasniegts ātrāk.

Pieejami apdrošināšanas kompāniju apmaksāti un maksas pakalpojumi.

Pakalpojums pieejams šādās filiālēs

Pieteikties