Lāzerterapija/operācijas

Pieteikties

Apraksts

Lāzeroperācijas ir viena no pasaulē modernākajām un drošākajām metodēm dažādu slimību ārstēšanā un estētisko problēmu risināšanā. Lāzeroperācijas un lāzerterapiju veic dažādās jomās:

 • fleboloģijā jeb vēnu ārstēšanā;
 • proktoloģijā;
 • ginekoloģijā;
 • dermatoloģijā;
 • podoloģijā u.c.

Fleboloģijā lāzeroperācija ir Eiropā visvairāk un Latvijā visilgāk pielietotā endovenozā metode. Bojātajā vēnas posmā tiek ievadīta lāzerzonde; caur atveri tajā lāzerstars tiek izstarots uz vēnas iekšējo slāni. Starojums ir radiāls, proti, staro nevis taisni uz priekšu, bet gan kā saulstari. Lāzers iztvaicē vēnā esošo ūdeni, vēna slēdzas, un saistaudi pamazām aizaudzē to vietu, kur kādreiz atradusies slimā vēna. Jaunās paaudzes lāzeru iedarbība uz apkārtējiem audiem ir daudz saudzējošāka, pēc operācijas notiek ļoti strauja atveseļošanās. Arī SIA ''Veselības centrs 4'' pieejamais lāzers ar robotizētu atvilcēja mehānismu nodrošina augstāku precizitāti un palielina ārstēšanas efektivitāti. Tā kā ir klīnikas, kur šī metode ir vienīgā un vēl lieto iepriekšējās paaudzes lāzerus, pirms došanās uz operāciju vērts uzzināt, kādas tehnoloģijas ir klīnikas rīcībā. 

Proktoloģijā. Pasaulē ir vairāk nekā 10 hemoroīdu operāciju veidi (LONGO, STARR, HET, HAL-RAR, Liga Sure, THD u.c.), un tie visi ir pieejami ''Veselības centrs 4'' proktoloģijas dienestā. Tagad šo metožu klāstu ir papildinājusi arī lāzerterapija. Pielietojot unikālo lāzersistēmu, mazinvazīvi var ārstēt II, III un IV pakāpes hemoroīdus ar ievilktu vai fiksētu prolapsu. Vienreizlietojamā lāzera zonde ir īpaši izstrādāta hemoroidālās slimības ārstēšanai, jo ir aprīkota ar konusveida smailu silīcija stikla uzgali, tādājādi atvieglojot piekļuvi problēmzonai un nodrošinot precīzu hemoroidālā mezgla koagulāciju un dabisku anatomiskās struktūras atjaunošanu. Lāzerenerģija no uzgaļa tiek izstarota konusveidā 360 grādu leņķī, kas nodrošina vienmērīgāku enerģijas izkliedēšanu hemoroidālo mezglu iekšpusē un netraumē apkārtējos audus, panākot drošāku ablāciju. Lāzeru pielieto ne tikai hemoroidālo mezglu likvidēšanai, bet arī citu proktoloģisko slimību ārstēšanai.

Lāzerterapijas lāzeris

Pielietojot speciālu gredzenveida zondi, iespējams ārstēt plīsumus, sakokoku fistulas (sinus pilonidanilis), polipus un audzējus. Piemēram, perianālās fistulas ārstēšanā endokavitārais lāzers nodrošina saudzīgu fistulas aizvēršanu, pasargājot ānusa iekšējo sfinktera slēdzējmuskuli un gļotādu. Procedūru iespējams veikt pāris minūšu laikā un iespējams to apvienot ar citām ārstēšanas metodēm. Pēc tās nav jālieto brūces pārsēji un jāievēro īpašas higiēnas prasības.  Procedūra nodrošina ātru atlabšanu. 

Ginekoloģijā. ''Veselības centrs 4'' Ginekoloģijas nodaļā pieejama procedūra MonaLisa Touch® ar ''DEKA'' lāzeriekārtu ''DUOGlide''. Ar to ārstē maksts atrofiju (maksts sausums, nieze, dedzināšanas sajūta, atkārtotas maksts infekcijas, sāpīgs dzimumakts), novērš menopauzes simptomus, slodzes urīna nesaturēšanu, uzlabo dzimumdzīves kvalitāti un seksuālo baudu. Tā ir neatsverama metode vulvas leikoplākijas ārstēšanā. ''DEKA'' lāzeriekārtu pielieto arī dažādu veidojumu, cistu, kondilomu, papilomu izņemšanai, kaunuma lūpu korekcijai.

Dermatoloģijā lāzertehnoloģijas pielieto ļoti plaši – gan ādas veselības, gan estētisko problēmu risināšanai:

 • dažādu labdabību ādas jaunveidojumu (dzimumzīmes, papilomas, fibromas u.c.) noņemšanai;
 • ādas izskata uzlabošanai un novecošanās pazīmju mazināšanai;
 • nagu sēnītes ārstēšanai;
 • lāzerepilācijai jeb liekā apmatojuma noņemšanai;
 • rētu/striju mazināšanai, likvidēšanai;
 • paplašinātu dziļo asinsvadu un ieaugušu matiņu likvidācijai;
 • pigmentu, patoloģisko asinsvadu, ''portvīna'' plankumu likvidēšana, permanentā make – up un tetovējumu likvidēšanai;
 • plastiskajai ķirurģijai līdzvērtīgu lāzerprocedūru veikšanai – ādas veselības un skaistuma atjaunošanai, ādas toņa un svaiguma uzlabošanai, poru sašaurināšanai un izlīdzināšanai, novecošanās pazīmju novēršanai un grumbu izlīdzināšanai uz sejas, kakla, rokām un krūtīm u.c.

Podoloģijā lāzerus izmanto nagu sēnītes ārstēšanā. Tā ir ļoti efektīva un ātri veicama metode.  Ārstēšanas kursā jāiekļauj vismaz trīs līdz astoņas nagu apstrādes reizes. Ir svarīgi ārstēšanas procesu paveikt līdz galam, lai novērstu atkārtotu inficēšanās risku. Lāzera enerģija dziļi iedarbojas uz nagu un audiem, termiski tiek apstrādāta infekcijas zona, iznīcinot slimības izraisītāju. Ārstēšanā ietilpst trīs vienkārši soļi: vispirms tiek noņemta deformētā un sabiezējusī naga kārta; nags tiek apstrādāts ar lāzeru; noslēgumā ar lāzeru tiek apstrādāta arī naga sakne. Apstrādājot nagu ar lāzerstaru (45 °C), paaugstinās audu temperatūra, un nagu sēnīšu micēlijs neatgriezeniski iet bojā. Taču tas nerada sāpes, nebojā apkārtējos audus un neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību. Lāzerterapiju var izmantot gandrīz visām sēnītes formām.

Pieteikties