Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 10.01.2024.

Dr. Matīss Mežals gūst pieredzi prestižā klīnikā Taivānā

''Veselības centrs 4'' filiāles ''Diagnostikas centrs'' fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, algologs, ultrasonogrāfijas speciālists dr. Matīss Mežals nesen atgriezies no mācībām vienā no vadošajām klīnikām Āzijas reģionā – Nacionālajā Taivānas universitātes slimnīcā, kur, pateicoties iegūtajai Zariņu medicīnas studiju ceļojuma stipendijai, mēneša garumā varēja iegūt jaunu pieredzi, zināšanas un prasmes.

Nacionālā Taivānas universitātes slimnīca ir viena no prestižākajām muskuloskeletālajām klīnikām mūsdienās, tur ir ļoti attīstīta arī zinātnes joma, tiek veikti plaša spektra preklīniskie un klīniskie pētījumi dažādās jomās, arī rehabilitācijā, ultrasonogrāfijā un algoloģijā.

Dr. Matīss Mežals pie NTUH ultrasonogrāfijas centra

Dr. Matīss Mežals pie NTUH ultrasonogrāfijas centra

Dr. Matīss Mežals kopā ar pasaules slaveno dr. Ke Vin Chang

Dr. Matīss Mežals kopā ar pasaules slaveno dr. Ke Vin Chang

Chueh Hung Wu dr. Matīsam Mežalam pasniedz sertifikātu un savu grāmatu

Chueh Hung Wu dr. Matīsam Mežalam pasniedz sertifikātu un savu grāmatu

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, algologs Dr. Matīss Mežals pastāstīja:

''Uzaicinājumu no dr. Chueh-Hung Wu stažēties klīnikā saņēmu jau 2019. gadā, kad piedalījos ultrasonogrāfijas kursos Lisabonā, Portugālē, tomēr saistībā ar Covid-19 ierobežojumiem šo pieredzes apmaiņas projektu izdevās īstenot tikai 2023. gadā. 

Lielāko daļu laika pavadīju muskuloskeletālās ultrasonogrāfijas nodaļā, kur varēju iepazīties ar vairāku ārstu darba niansēm, veicot ultrasonogrāfijas izmeklējumu, kā arī iegūstot zināšanas jaunās injekciju tehnikās. Pieredze bija sevišķi noderīga, jo ļāva praksē pieredzēt pasaulē labi pazīstamu ārstu  - dr. Ke-Vin Chang, dr. Wei-Ting Wu un dr. Chueh-Hung Wu ārstēšanas pieeju. Šeit būtisks uzsvars tiek likts uz reģeneratīvās medicīnas injekcijām kā proloterapija un PRP (patelate rich plasma). Ļoti noderīgu pieredzi ieguvu arī, piedaloties botulīna toksīna injekciju veikšanā, tas ļāva uzzināt jaunas nianses, kā padarīt šīs injekcijas efektīvākas savā praksē.

Patīkami pārsteidza ļoti spēcīgi attīstītā zinātniskā darbība: katram ārstam, kurš strādā universitātes slimnīcā, ir obligāta prasība veikt zinātnisko darbību. Pētījumu tēmas galvenokārt saistītas ar  jaunu medikamentu izstrādi, neirorehabilitāciju, kā arī fizikālo procedūru un injekciju tehniku attīstību.

Taivānā medicīnas sistēma ir ļoti pieejama un ar augstu kvalitāti, tā ir plaši atzīta pasaulē, tomēr arī šāda līmeņa medicīnas sistēma saskaras ar Latvijā labi pazīstamām problēmām - liela ārstu noslodze, kā arī salīdzinoši īsi pieņemšanas laiki vienam pacientam. Vērtējot medicīnas sistēmas salīdzinājumā, jāuzsver, ka ir daudz kopīgu iezīmju ar Latviju, līdzīgi, kā pie mums, valsts sektors darbojas līdzās privātajam medicīnas sektoram, turklāt atsevišķās medicīnas nozarēs vērojama izteikta publiskā – privātā partnerība.

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts Taivānā ir viena no prestižākajām profesijām, jo rezidentūras laikā ārsts apgūst arī tādas papildu metodes kā muskuloskeletālo ultrasonogrāfiju, neirogrāfiju un elektromiogrāfiju, kā arī dažādas injekciju tehnikas, kas kopumā pēc rezidentūras beigšanas ievērojami paplašina fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta sniegto veselības aprūpes pakalpojumu klāstu.

Jāatzīst, ka Latvija var lepoties ar augstas kvalitātes moderniem rehabilitācijas centriem, Taivānā šādi centri atsevišķi izdalīti nav, to sniegtie pakalpojumi tiek integrēti rehabilitācijas nodaļās universitātes slimnīcās vai piedāvāti ambulatori.''

Priecājamies par mūsu speciālistu profesionālo izaugsmi!


Uzziniet vairāk un piesakieties konsultācijai pie fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta, algologa, ultrasonogrāfijas speciālista dr. Matīsa Mežala

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Diagnostikas centrs''
Adrese: Grebenščikova iela 1, Rīga
Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313.
E-pasts vizītes pieteikšanai: [email protected]

Saistītas ziņas

news-img
16.04.2024.

Gatavošanās dzemdībām- ceļš uz pozitīvu dzemdību pieredzi

news-img
03.04.2024.

''Veselības centrs 4'' – inovācijas, tehnoloģijas, pieredze, kvalitāte: jau 30 gadus

news-img
26.03.2024.

Mākslas terapija bērniem un pusaudžiem

news-img
04.03.2024.

Pasargā sevi no ērču encefalīta!

news-img
05.03.2024.

Domāt un rūpēties par veselību preventīvi ilgtermiņā ir izdevīgāk

news-img
20.02.2024.

Vērtīgs ieguvums ''Jelgavas pilsētas slimnīcai'' - jauna magnētiskās rezonanses iekārta ar unikāliem mākslīgā intelekta risinājumiem!

news-img
09.02.2024.

Ārstē sāpes ar aukstumu: krioablācija

news-img
06.02.2024.

Mākslas terapija palīdz labāk justies šajā pasaulē

news-img
07.02.2024.

Biorevitalizācija: jauns pakalpojums filiālē ''Mārupe''

news-img
02.02.2024.

Triecienviļņu terapija sāpju ārstēšanai

Visas ziņas