Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 05.03.2019.

Skaisti nagi ir veseli nagi! Aplūkojiet 6 mēnešu laikā panākamu rezultātu!

Nagu sēnīte nav ātri izārstējama, tādēļ ir svarīga cilvēka paša iesaistīšanās, cieša sadarbība ar ārstu un precīza terapijas un higiēnas ievērošana. Ievērojot to un izmantojot piemērotākās metodes, kā arī jaunākās tehnoloģijas nagu sēnītes ārstēšanā, ir panākami lieliski rezultāti.

Attēlā redzams rezultāts, kas panākts apmēram sešu mēnešu laikā, pielietojot lokālos līdzekļus, medikamentus un lāzerterapiju.

Nags kolaza Copy

Konsultē SIA ''Veselības centrs 4'' dermatoloģe Tatjana Ļiņova
Nagu sēnīšu infekcija jeb onihomikoze ir hroniska roku un kāju nagu slimība, kura mūsdienās ir ļoti bieži sastopama – tā skar 10% no iedzīvotājiem un aptuveni piekto daļu no cilvēkiem vecumā virs 60 gadiem. Bieži tai netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība – ne tās profilaksei, ne arī ārstēšanai, uzskatot tikai par kosmētisku defektu. Nagu sēnīte nav dzīvībai bīstama slimība, taču tā ir nopietna infekcioza kaite, kas ievērojami pasliktina pacienta dzīves kvalitāti un nagu estētisko izskatu.
Nagu sēnīte nav ātri izārstējama, un, nenovēršot atkārtotas inficēšanās riskus, tā var sākties no jauna. Tādēļ ir svarīga cilvēka paša iesaistīšanās, cieša sadarbība ar ārstu un precīza terapijas un higiēnas ievērošana.
Sēnīte ir lipīga slimība, un to viegli var iegūt, valkājot svešus apavus, uzturoties basām kājām baseinā, sporta zālē, dušas telpās vai slaukoties ar kopēju dvieli. Neārstēta nagu infekcija pamazām izplatās uz blakus esošajiem nagiem un ādas.
Visbiežāk nagu sēnītes infekcija sākas kāju pirmajā vai piektajā nagā no naga brīvās malas kaktiņa, vispirms mainās naga izskats, nags maina krāsu - kļūst bāli dzeltenīgs, var parādīties arī svītras, kļūst ciets, sabiezēts, veidojas nelīdzenas virsmas, nags var sadrupt.
Jāuzsver, ka pacients, kurš neārstē nagu sēnīti, apdraud arī citu cilvēku veselību, it īpaši tuvinieku, ar kuriem dala kopēju dzīvojamo platību. Bez ārstēšanas nagu sēnīte pati no sevis nepāriet, tāpēc, ja rodas aizdomas par šo slimību, ir jādodas pie dermatologa, lai novērtētu nagu bojājumu un izvēlētos piemērotāko terapiju. Dermatologs pēc konsultācijas un laboratoriskās diagnostikas veikšanas nosaka terapijas veidu vai dažādu veidu kombināciju.
Onihomikozes terapijā izmanto lokālos līdzekļus - uz bojātās virsmas aplicējamas vielas šķīduma, lakas u. tml. formā; medikamentus; lāzerterapiju un mūsdienās reti - ķirurģisko terapiju - ar sēnīti bojātās naga plātnītes pilnīgu vai daļēja noņemšanu jeb ablāciju.

Iesoļojiet pavasarī un vasarā ar veseliem un skaistiem nagiem!

 

Saistītas ziņas

news-img
09.07.2019.

JAUNUMS! Izmeklējumi ar jaunākās paaudzes osteodensitometru''Hologic Horizon W''

news-img
12.06.2019.

''Veselības centrs 4'' atbalsta CSDD kampaņu ''Ballējam - izguļam''.

news-img
04.06.2019.

Ādas vēža gadījumu skaits pieaug. Sabiedrība kļūst vērīgāka

news-img
08.05.2019.

''Veselības centrs 4'' dalās ar pieredzi pasaulē: sadarbības memorands ar Uzbekistānu!

news-img
05.04.2019.

''Veselības centrs 4'' medicīnas centrs T/c ''Akropole''

news-img
02.04.2019.

Izmanto iespēju! Dermatologa konsultācijas Daugavpilī

news-img
28.03.2019.

Jaunākā hemoroīdu ārstēšanas metode - medicīniskā (ciānakrilāta) līme

news-img
18.03.2019.

Ķirurģe dr. Aleksandra Kušpelo RigaTV24 studijā

news-img
12.03.2019.

Dr. Aleksandra Kušpelo saņem apbalvojumu - ''Gada balva medicīnā 2018''

news-img
12.03.2019.

''Veselības centrs 4'' iegādājies 160 slāņu datortomogrāfu

Visas ziņas