Skatīt galeriju

Publicēšanas datums: 05.03.2019.

Skaisti nagi ir veseli nagi! Aplūkojiet 6 mēnešu laikā panākamu rezultātu!

Nagu sēnīte nav ātri izārstējama, tādēļ ir svarīga cilvēka paša iesaistīšanās, cieša sadarbība ar ārstu un precīza terapijas un higiēnas ievērošana. Ievērojot to un izmantojot piemērotākās metodes, kā arī jaunākās tehnoloģijas nagu sēnītes ārstēšanā, ir panākami lieliski rezultāti.

Attēlā redzams rezultāts, kas panākts apmēram sešu mēnešu laikā, pielietojot lokālos līdzekļus, medikamentus un lāzerterapiju.

Nags kolaza Copy

Konsultē SIA ''Veselības centrs 4'' dermatoloģe Tatjana Ļiņova
Nagu sēnīšu infekcija jeb onihomikoze ir hroniska roku un kāju nagu slimība, kura mūsdienās ir ļoti bieži sastopama – tā skar 10% no iedzīvotājiem un aptuveni piekto daļu no cilvēkiem vecumā virs 60 gadiem. Bieži tai netiek pievērsta pietiekami liela uzmanība – ne tās profilaksei, ne arī ārstēšanai, uzskatot tikai par kosmētisku defektu. Nagu sēnīte nav dzīvībai bīstama slimība, taču tā ir nopietna infekcioza kaite, kas ievērojami pasliktina pacienta dzīves kvalitāti un nagu estētisko izskatu.
Nagu sēnīte nav ātri izārstējama, un, nenovēršot atkārtotas inficēšanās riskus, tā var sākties no jauna. Tādēļ ir svarīga cilvēka paša iesaistīšanās, cieša sadarbība ar ārstu un precīza terapijas un higiēnas ievērošana.
Sēnīte ir lipīga slimība, un to viegli var iegūt, valkājot svešus apavus, uzturoties basām kājām baseinā, sporta zālē, dušas telpās vai slaukoties ar kopēju dvieli. Neārstēta nagu infekcija pamazām izplatās uz blakus esošajiem nagiem un ādas.
Visbiežāk nagu sēnītes infekcija sākas kāju pirmajā vai piektajā nagā no naga brīvās malas kaktiņa, vispirms mainās naga izskats, nags maina krāsu - kļūst bāli dzeltenīgs, var parādīties arī svītras, kļūst ciets, sabiezēts, veidojas nelīdzenas virsmas, nags var sadrupt.
Jāuzsver, ka pacients, kurš neārstē nagu sēnīti, apdraud arī citu cilvēku veselību, it īpaši tuvinieku, ar kuriem dala kopēju dzīvojamo platību. Bez ārstēšanas nagu sēnīte pati no sevis nepāriet, tāpēc, ja rodas aizdomas par šo slimību, ir jādodas pie dermatologa, lai novērtētu nagu bojājumu un izvēlētos piemērotāko terapiju. Dermatologs pēc konsultācijas un laboratoriskās diagnostikas veikšanas nosaka terapijas veidu vai dažādu veidu kombināciju.
Onihomikozes terapijā izmanto lokālos līdzekļus - uz bojātās virsmas aplicējamas vielas šķīduma, lakas u. tml. formā; medikamentus; lāzerterapiju un mūsdienās reti - ķirurģisko terapiju - ar sēnīti bojātās naga plātnītes pilnīgu vai daļēja noņemšanu jeb ablāciju.

Iesoļojiet pavasarī un vasarā ar veseliem un skaistiem nagiem!

 

Saistītas ziņas

news-img
21.05.2020.

Taupi laiku, izmanto iespēju!

news-img
18.05.2020.

Eiromelanomas nedēļas laikā ir iespēja bez maksas pārbaudīt dzimumzīmes

news-img
13.04.2020.

Atjaunots ''Veselības centrs 4'' pakalpojumu klāsts

news-img
24.04.2020.

Ārstu attālinātas konsultācijas ir labs veids, kā atšķirt akūtu saslimšanu

news-img
08.05.2020.

Kāpēc visas krioliopolīzes procedūras NAV vienādas!

news-img
08.05.2020.

Atgūstot kontroli! Nākotnes tehnoloģijas Tavam skaistumam.

news-img
08.05.2020.

Iznīcini spītīgākos taukus - kriolipolīze ar Cooltech Define

news-img
08.05.2020.

Anti-SARS-CoV-2 IgA un IgG klases antivielu diagnostika ''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmumā ''Capital Clinic Riga''

news-img
30.04.2020.

Staro ar DermaClear!

news-img
07.05.2020.

Attālinātās ārstu konsultācijas – jaunā dzīves realitāte un iespēja

Visas ziņas