news-img

Publicēšanas datums: 10.02.2022.

Atbildes vīriešiem par neierasto - lāzerepilācija un matu transplantācija

Vēlme saglabāt skaistu matu rotu un savaldīt pārējo ķermeņa apmatojumu 21.gs. nav tikai sieviešu kaprīze. Visiem patīk kopta āriene, vēl vairāk – pašpārliecība, ko tā sniedz. Atbrīvošanās no liekā apmatojuma vai matu transplantācija ir estētiskā un psiholoģiskā komforta jautājums. Lūdzām divas atšķirīgu un tomēr saistītu jomu speciālistes -  ''Veselības centrs 4'' matu transplantācijas speciālisti Kristu Upīti un filiāles  ''Mārupe'' dermatoloģi Agnesi Veilandi pastāstīt par vīriešiem aktuālu, bet ne plaši apspriestu tēmu – matu transplantāciju un lāzerepilāciju.

Plikpaurība ir uzveicama! Alopēcija jeb pastiprināta matu izkrišana skar gan vīriešus, gan sievietes, tomēr kungiem matu zudumu nomaskēt ir grūtāk. Matu izkrišana visbiežāk ir saistīta ar ģenētiku, novecošanos, hroniskām slimībām, ilgstošu stresu un citiem faktoriem. Ja matu augšanu neizdodas veicināt ar terapeitiskām metodēm, tos iespējams pārstādīt, izmantojot matus no klienta pakauša daļas. Šajā zonā tie nav pakļauti izkrišanai un šo īpašību saglabā arī pēc pārstādīšanas citā zonā. ''Veselības centrs 4'' matu transplantāciju veic pieredzes bagātākā komanda Baltijā, izmantojot pasaulē efektīvāko FUE matu pārstādīšanas metodi.

Transplantējamos matus var iegūt ar motorizēto metodi, kas samazina procedūras laiku, bet ir traumatiskāka un ar lielāku bojāto matu folikulu koeficientu, vai manuālo metodi, kura ir lēnāka, bet saudzīgāka un ļauj iegūt maksimāli kvalitatīvu transplantējamo materiālu. No pakauša iegūtie mati, veicot mikroiegriezumus mērķa zonā, tiek pārstādīti graftu veidā (1 – 4 matu kopas), kas nodrošina matu kuplumu un iespaidīgu rezultātu. Metode ir piemērota matiņu transplantācijai arī bārdas un uzacu zonā. Arī šajā gadījumā tiek izmantoti pakauša daļas mati – pārstādīto matu folikulas pielāgojas konkrētajai zona un kļūst par attiecīgā mata tipu (bārdas rugāju vai uzacu matiņu).

Procedūras ilgums un izmaksas ir atkarīgas no apstrādājamās zonas – apjomīgu manipulāciju ir iespējams sadalīt vairākos posms. Ikdienas gaitas pēc procedūras iespējams atsākt jau nākamajā dienā, savukārt pilnvērtīgs rezultāts būs novērojams gada laikā pēc matu transplantācijas. Matu transplantācijas izmaksas sākas no 1000 EUR, kas, vērtējot izmaksu diapazonu starptautiskā līmenī, tiek uzskatīta par izdevīgu cenu. Turklāt šī procedūra kļūt arvien populārāka, līdz ar to pieaug arī izdevīgo piedāvājumu iespējas.

Lāzera spēks pret lieko apmatojumu
Pretstatā kuplai matu rotai, bagātīgs ķermeņa apmatojums nereti izrādās vairāk traucējošs, nekā pašapziņu ceļošs. Vīrieša tēls mūsdienās ir ļoti svarīgs gan sabiedriskajā, gan personīgajā dzīvē – pār mēru intensīvs apmatojums rada brutālu un neuzticamu priekšstatu. Negodīgi, bet fakts. Apjomīga liekā apmatojuma skūšana, depilācijas krēmi vai vaksācija nozīmē lieku laika patēriņu, ieaugušus matiņus un sāpes. Nepieciešams jaudīgs risinājums vārda tiešajā nozīmē. Šeit lielisks palīgs ir mūsdienu estētiskās medicīnas tehnoloģijas – lāzerpilācijas risinājumi.
Lāzrepilācijas pamatā ir lāzera stara spēja iznīcināt mata folikulu, praktiski uz visiem laikiem pārtraucot mata augšanu. Lai arī procedūras laikā tiek izmantota augstas enerģijas iekārta, lāzerpilācijas platformas ir aprīkotas ar dzesēšanas risinājumiem, kas procedūru padara mazsāpīgu – iespējams jūs jutīsiet kņudēšanai vai retiem nātres pieskārienam līdzīgas sajūtas, bet ne vairāk. Šobrīd viens no jaudīgākajiem un vienlaicīgi saudzīgākajiem risinājumiem ir Soprano ICE lāzerepilācijas platforma (ražotājs ''Alma Lasers''), kas pielāgojama dažādiem matiņu tipiem un nodrošina spēcīgu dzesēšanu. Jāņem vērā, ka viss apmatojums neaug vienlaicīgi un lāzers spēj iznīcināt tikai augšanas fāzē esošos folikulus – vidēji 15-20% vienas sesijas laikā. Tāpēc ilgstoša rezultāta sasniegšanai nepieciešams veikt pilnvērtīgu lāzerepilācijas kursu, kas atkarībā no apstrādes zonas un individuālajiem faktoriem ir vidēji 8 procedūras ik pa 4-8 nedēļām. Ja lāzerepilācija veikta kvalitatīvi, izvēloties ādas un matiņu tipam piemērotāko lāzera jaudu un veidu, no liekajiem matiņiem iespējams atbrīvoties teju uz mūžu, iespējams, reizi gadā vai divos veicot vienu uzturošo procedūru.
Lāzerepilācijas piedāvājums šobrīd ir ļoti plašs, tādēļ daži ieteikumi, kā izvairīties no zemas kvalitātes pakalpojuma, bezjēdzīga naudas tēriņa un apdegumu riska:
lāzerepilāciju veiciet tikai pie kvalificēta specialista - procedūru drīkst veikt ārsts ar atbilstošu pieredzi vai ārsta palīgs/medicīnas māsa ārsta uzraudzībā; lāzerepilācijas iekārtām jābūt ar CE drošības marķējumu, kas apliecina iekārtas atbilstību Eiropas Savienības (ES) normatīvajos aktos noteiktām prasībām; neveiciet procedūras pie speciālista mājas apstākļos; neticiet solījumiem par lāzerepilācijas kursu vien dažu procedūru garumā – tas neatbilst matiņu fizioloģijai; izvēlieties klīnikas procedūru veikšanai – medicīnas iestādes spēj nodrošināt kvalitatīvas, daudzveidīgas tehnoloģijas un uzticamus speciālistus.

Izmanto iespēju!
Lai arī rūpes par ārējo izskatu trauksmainajā ikdienā var šķist otršķirīgas, jūs esat pelnījis labāko! ''Veselības centrs 4'' speciālisti aicina februāri veltīt sev un izmantot tieši kungiem aktuālos klīniku piedāvājumus ''Vīriešu veselības'' akcijas ietvaros. Spēks un panākumi sākas veselībā un pārliecībā par sevi!

AKCIJAS PIEDĀVĀJUMS >>
 

Saistītas ziņas

news-img
25.04.2024.

Darba laiks svētkos

news-img
07.06.2024.

JAUNUMS! Otolaringologa (LOR) pakalpojumi tagad pieejami arī filiālē ''Valdlauči''

news-img
31.05.2024.

Konference ''Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība''

news-img
28.05.2024.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' Jūrmalā atklāj ''Magnētiskās rezonanses centru''

news-img
24.05.2024.

''Veselības centrs 4'' valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds pasniedz Rūdolfa Skaidrā balvu

news-img
23.05.2024.

Kolposkopija ar ''DEKA'' ColpoScan: augsta precizitāte, ātrums, drošs pielietojums

news-img
23.05.2024.

Melanomas piesardzība – profilaktiskajām pārbaudēm ir liela nozīme!

news-img
21.05.2024.

Kā bērniem ar autiskā spektra traucējumiem var palīdzēt mākslas terapija?

news-img
20.05.2024.

Sāpes nav jācieš! Uzziniet, kā jums var palīdzēt algologs un citi speciālisti

news-img
15.05.2024.

Rūpes par bērnu attīstību, fizisko un psihoemocionālo veselību

Visas ziņas