news-img

Publicēšanas datums: 10.03.2021.

Jaunums! Acu lāzeroperācijas ar Optimis FUSION kombinēto YAG/SLT lāzeru glaukomas ārstēšanai

''Veselības centrs 4'' grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' oftalmoloģijas kabinets ir papildināts ar ''Quantel Medical'' jaunākās paaudzes kombinēto YAG/SLT lāzeru ''Optimis FUSION'' glaukomas un sekundārās kataraktas ārstēšanai. Lāzeroperācijas veic oftalmoloģe Dr. Solveiga Čivljaka.

''Optimis FUSION'' lāzera iespējas

  • Selektīvā lāzertrabekuloplastika (SLT) ar YAG lāzeru

Selektīvā lāzertrabekuloplastika ir procedūra,  kas samazina acs iekšējo jeb intraokulāro spiedienu pacientiem ar glaukomu. SLT ir tā saucamais ''aukstais'' lāzers, un to izmanto kā primāru  agrīnas glaukomas ārstēšanas metodi, to var lietot kombinācijā ar glaukomas medikamentozo terapiju vai arī kā alternatīvu, ja acs iekšējais spiediens ar acu pilieniem netiek pietiekami samazināts.

Kā notiek selektīvā lāzertrabekuloplastikas procedūra? Pirms procedūras tiek iepilināti anestezējoši acu pilieni. Zīlītes netiek paplašinātas, līdz ar to tuvuma redze  netiek īslaicīgi ietekmēta. Uz acs uzliek ar gēlu piepildītu lāzerkontaktlēcu, caur kuru ar lāzera staru iedarbojas uz acs iekšējā šķidruma drenāžas sistēmu, kā rezultātā tiek  radītas  bioķīmiskas izmaiņas, kas uzlabo acs iekšējā šķidruma atteci un samazina spiedienu. Pēc procedūras profilaktiski tiek iepilināti acs spiedienu pazeminoši pilieni, jo viena no iespējamām, bet retām un īslaicīgām komplikācijām var būt ''spiediena pīķis''. Pēc procedūras vienu nedēļu profilaktiski jāpilina pretiekaisuma acu pilieni.

  • Lāzeriridotomija ar YAG lāzeru

Izmanto šaura jeb slēgta kakta glaukomas ārstēšanai, kas  veidojas, kad acs priekšējās kameras kakts, kas atrodas starp radzeni un varavīksneni ir pārāk šaurs, un tādējādi  varavīksnene bloķē acs iekšējā šķidruma drenāžu, palielinot acs iekšējo spiedienu. Lāzeriridotomijas laikā  varavīksnenē tiek izveidota neliela atvere, tiek atbloķēts acs priekšējās kameras kakts un tiek efektīvāk  aizvadīts  acs iekšējais šķidrums, tādējādi samazinot acs iekšējo spiedienu. Lāzeriridotomijas procedūra notiek līdzīgi kā selektīvā lāzertrabekuloplastika. Pirms tās tiek izmantoti anestezējoši acu pilieni, procedūra ir nesāpīga.

  • Sekundārās kataraktas lāzerdiscīzija ar YAG lāzeru.

Pēc kataraktas operācijas, izņemot apduļķoto lēcu, var lēnām apduļķoties mugurējā kapsula un radīt miglošanos, līdzīgi kā katarakta. Ar sekundārās kataraktas lāzerdiscīzijas jeb mugurējās kapsulotomijas palīdzību tiek veidota atvere apduļķotās kapsulas  centrā un atjaunota redze.

Kā notiek sekundārās kataraktas lāzerdiscīzijas procedūra? Pirms procedūras tiek iepilināti acs zīlīti paplašinoši pilieni, kas rada īslaicīgu redzes miglošanos tuvumā un gaismas jūtību, tāpēc pēc šīs lāzerterapijas nedrīkst vadīt automašīnu un aptuveni divas stundas ir redzes miglošanās tuvumā un palielināta jūtība pret gaismu.  Pēc tam tiek iepilināti anestezējoši un profilaktiski arī  acs iekšējo spiedienu  samazinoši un pretiekaisuma acu pilieni.

Procedūras dienā acs var būt nedaudz jūtīga, reti, bet iespējami ir īslaicīgi acs iekšējā spiediena pīķi, kurus veiksmīgi ārstē ar  īslaicīgu lokālu acu pilienu kursu. Pēc procedūras vienu nedēļu profilaktiski  jālieto pretiekaisuma acu pilieni.

Kad nevar veikt lāzerterapiju? Lāzerterapijas indikācijas un kontrindikācijas izvērtē nosaka un acu ārsts. Tehniski to nav iespējams veikt, ja pacients nevar nosēdēt pie spraugas lampas jeb biomikroskopa, kā arī ja nav spējīgs izpildīt ārsta norādījumus lāzerterapijas laikā.

Cenas:

  • Glaukomas selektīva lāzertrabekuloplastija 85.00 €
  • Glaukomas lāzeriridotomija 60.00 €
  • Sekundārās kataraktas šķelšana ar YAG lāzeru 45.00 €

Lai pieteiktos vizītei un saņemtu vairāk informācijas, zvaniet:

Saistītas ziņas

news-img
10.06.2021.

''Veselības centrs 4'' filiāļu un grupas uzņēmumu darba laiks Līgo svētkos

news-img
07.06.2021.

Četri jautājumi un atbildes: kā vasarā saudzēt ausis, kaklu, degunu

news-img
07.06.2021.

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Mārupe'' jauni pakalpojumi!

news-img
04.06.2021.

''Anti - Aging Institute'' piedāvā gludu ādu bez celulīta un tauku nogulsnēm ar ONDA tehnoloģiju

news-img
01.06.2021.

Nekas nav nokavēts! Skaistuma vasara klāt!

news-img
01.06.2021.

Uztura bagātinātāji – izvēlies gudri

news-img
26.05.2021.

Informācija par Covid-19 vakcinācijas apliecinājuma saņemšanu

news-img
26.05.2021.

''Veselības centrs 4'' dermatologi: agrīnai diagnostikai ir neatsverama loma melanomas atklāšanā un ārstēšanā

news-img
07.05.2021.

Rozācija? Akne? Atopiskais dermatīts? Dermatologi skaidro, ''BIODERMA'' iesaka

news-img
06.05.2021.

Sarunas ar ''Veselības centrs 4'' aplikācijā ''Clubhouse''

Visas ziņas