news-img

Publicēšanas datums: 09.03.2023.

Pasaules kolposkopijas augstākais sasniegums ''ATMOS i View 21 COLPO'' - tagad arī ''Capital Clinic Riga''

''Capital Clinic Riga'' turpina paplašināt ginekoloģisko tehnoloģiju klāstu un ir iegādājusies unikālu iekārtu - binokulāro kolposkopu ATMOS i View 21 COLPO (Vācija), kas ir liels ieguvums agrīna pirmsvēža slimību diagnostikā un ļauj to daudz precīzāk diagnosticēt, tādējādi nodrošināt savlaicīgāku un efektīvāku ārstēšanu.

Kolposkopijas izmeklējumus veiks ginekoloģe, Latvijas Kolposkopijas biedrības valdes priekšsēdētāja ar starptautisku pieredzi un Eiropas sertifikātu kolposkopijas metodē dr. Kristīne Pčolkina. Viņa atzīst: ''Šī ir pasaules līmeņa, jaunākās paaudzes kolposkopijas iekārta ar modernākajām, inovatīvākajām funkcijām un tehnoloģiskajiem risinājumiem, kas sniedz iespēju ļoti precīzi vizualizēt dzemdes kakla/maksts/vulvas un/vai anālā apvidus bojājuma apjomu un zonas, kurām nepieciešama padziļināta izmeklēšana. Paņemot audu paraugus no bojājuma zonas un izmeklējot tos, var precīzi spriest par dzemdes kakla pirmsvēža izmaiņu pakāpi un pielāgot tālāko ārstēšanas taktiku. ATMOS i View 21 COLPO iekārta ir vienkārši un ērti lietojama ikdienas praksē. Augsta attēla izšķirtspēja ļauj pārliecinoši vizualizēt bojājumu un noteikt tā pakāpi. HD kamera dod iespēju kvalitatīvi iemūžināt izmeklējuma attēlus, kurus nākotnē iespējams izmantot kvalitatīvai kolposkopijas speciālistu apmācībai.''

ATMOS i View 21 COLPO

Binokulārs kolposkops ATMOS i View 21 COLPO (Vācija) ir šī brīža pasaules kolposkopijas augstākais un novatoriskākais sasniegums, kurā apvienotas modernākās LED apgaismojuma, augstas izšķirtspējas optikas un HD kameras tehnoloģijas, kas nodrošina kvalitatīvu attēlojumu un inovatīvas funkcijas. Nozīmīga priekšrocība ir hemoglobīna absorbcijas spektrālās attēlveidošanas (H.A.S.I.) filtrs, kas uzlabo asinsvadu un gļotādas vizuālo kontrastu efektīvākai agrīnas dzemdes kakla vēža bojājumu noteikšanai.

Kolposkopija

Kolposkopija ir detalizēta dzemdes kakla, maksts, vulvas jeb ārējo dzimumorgānu un anālā rajona apskate. Kolposkopija nav skrīninga metode, to pielieto gadījumos, ja ir konstatētas izmaiņas skrīninga ietvaros veiktos dzemdes kakla izmeklējumos vai aizdomām par maksts/vulvas vai anālā kanāla gļotādas bojājumu. Dzemdes kakla vēzis ir novēršama saslimšana, bet diemžēl, Latvijā joprojām, bieži tiek konstatēts dzemdes kakla vēzis novēloti, kad ārstēšana ir sarežģīta un bieži vien nav pat iespējama. Kolposkopija ir izmeklējums, kas tiek veikts, lai izvērtētu dzemdes kakla/maksts/vulvas un anālā apvidus gļotādas bojājumu, tādējādi laikus identificējot saslimšanu un izvēlēties piemērotāko novērošanas/ārstēšanas plānu.

Ņem vērā!

  • Kolposkopijas izmeklējuma laikā dzemdes kakls un maksts tiek apstrādāts ar vairākiem šķīdumiem, kas var radīt īslaicīgu diskomforta sajūtu makstī. Vairums sieviešu atzīmē, ka kolposkopija ir nesāpīga, bet atsevišķos gadījumos tā var būt nedaudz nepatīkama. Izmeklējums ilgst 10 – 15 minūtes.
  • Izmeklējumu nav vēlams veikt menstruāciju laikā, ieteicams 7 dienas pirms izmeklējuma nelietot vaginālus medikamentus.
  • Ja izmeklējot, tiek atrasti apvidi ar izmaiņām, iespējams tiks veikta biopsija –padziļināta audu analīze, tieši no bojātās gļotādas zonas.
  • Kolposkopija ir drošs izmeklējums arī grūtniecības laikā.

 

Elektroekscīzija

Efektīva dzemdes kakla ārstēšanas procedūra kolposkopa kontrolē - elektroekscīzija - ir dzemdes kakla gļotādas izmainītās zonas izgriešana. Ārstēšanas efektivitāte ir augsta un priekšvēža izmaiņas mēdz atkārtoties reti. Procedūra tiek veikta lokālā anestēzijā, kad atsāpināts tiek tikai dzemdes kakls, ekscīziju veic pāris minūšu laikā.

Vulvoskopija

Kolposkopijas metodi padziļinātākai izvērtēšanai pielieto arī gadījumos, ja sievietei ir ilgstošas sūdzības par vulvas niezi un/vai dedzināšanu, kā arī, ja medikamentozā terapija nav efektīva vai ginekologs ir konstatējis veidojumu vulvā.


Pieteikties konsultācijai
:
Tālr.: + 371 66333333, +371 29334224
E-pasts: [email protected]
vai elektroniski: https://capitalclinicriga.lv/lv/specialisti/pieteikties/

 

  • Ārstniecības iestāžu reģistra kods: 0100-01518
  • Nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem un vecākiem ar bērnu ratiņiem (ieeja no ēkas otras puses, kur iekārtota uzbrauktuve).
  • Klīnikas klientu ērtībām pieejama plaša, bezmaksas autostāvvieta. 

Saistītas ziņas

news-img
16.04.2024.

Gatavošanās dzemdībām- ceļš uz pozitīvu dzemdību pieredzi

news-img
03.04.2024.

''Veselības centrs 4'' – inovācijas, tehnoloģijas, pieredze, kvalitāte: jau 30 gadus

news-img
26.03.2024.

Mākslas terapija bērniem un pusaudžiem

news-img
04.03.2024.

Pasargā sevi no ērču encefalīta!

news-img
05.03.2024.

Domāt un rūpēties par veselību preventīvi ilgtermiņā ir izdevīgāk

news-img
20.02.2024.

Vērtīgs ieguvums ''Jelgavas pilsētas slimnīcai'' - jauna magnētiskās rezonanses iekārta ar unikāliem mākslīgā intelekta risinājumiem!

news-img
09.02.2024.

Ārstē sāpes ar aukstumu: krioablācija

news-img
06.02.2024.

Mākslas terapija palīdz labāk justies šajā pasaulē

news-img
07.02.2024.

Biorevitalizācija: jauns pakalpojums filiālē ''Mārupe''

news-img
02.02.2024.

Triecienviļņu terapija sāpju ārstēšanai

Visas ziņas