news-img

Publicēšanas datums: 23.10.2023.

Sporta ārsts filiālē ''Diagnostikas centrs''

''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs'' pieejamas sporta ārsta konsultācijas,  diagnostika un ārstēšana. Konsultācijas sporta medicīnā sniedz sporta ārsts, ultrasonogrāfijas speciālists dr. Ģirts Mandrovicks.

Sporta ārsts Ģirts Mandrovicks

Ar ko nodarbojas sporta ārsts?

Sporta ārsts galvenokārt nodarbojas ar muskuļu - skeleta sistēmas traumām un slimībām, kas radušās sporta nodarbību rezultātā. Tas nozīmē, ka sporta ārstam nepieciešamas zināšanas dažādās medicīnas nozarēs, piemēram, traumatiskos sporta veidos, tādos kā bokss, futbols, ārstam ļoti labi jāzina traumatoloģija, bet skriešanā un slēpošanā svarīgāk ir pārzināt cilvēka sirds - asinsvadu un elpošanas sistēmas.

Ļoti bieži traumu un slimību ārstēšanā sporta ārsts cieši sadarbojas ar citiem speciālistiem – traumatologu, radiologu, ģimenes ārstu, fizioterapeitiem, fiziskās sagatavotības treneriem. Taču pamatu pamatā, novērtējot visu izmeklējumu rezultātus, sporta ārsts sniedz slēdzienu par fizisko veselību, fiziskā spēka izvērtējumu, ieteikumus par individuāli piemērotākajiem sporta veidiem, slodzes intensitāti, ilgumu, sportista uzturu un citiem jautājumiem. Traumu vai pārslodzes gadījumos nozīmē labāko ārstēšanu un rehabilitāciju.

Lai noteiktu piemērotu fizisko aktivitāti, jāņem vērā pacienta vecums, veselības stāvoklis, pašreizējās un pārslimotās slimības, fiziskās sagatavotības līmenis, sporta iemaņas, pašreizējās fiziskās aktivitātes, personīgā motivācija, mērķi un iespējas. Tāpēc konsultācijas laikā ārsts izvērtē cilvēka fizisko veselību un sakarības starp organisma funkcijām un fizisko slodzi, veic ar fiziskajām aktivitātēm un sportu saistīto slimību, traumu un fiziskās pārslodzes diagnostiku.

Ārsts iztaujā pacientu par vispārējo veselības stāvokli, fiziskajām aktivitātēm, to ietekmi uz veselību, par izvēlēto sporta veidu. Ja vēlas uzsākt treniņus, ārsts veic un nozīmē nepieciešamo diagnostiku – asinsspiediena mērīšanu, pulsa noteikšanu, elektrokardiogrammu, veloergometriju vai kardiopulmonālo (komplekso) slodzes testu, nepieciešamības gadījumā nozīmē cita veida izmeklējumus – analīzes, konsultācijas pie citiem speciālistiem u. c. Dodoties uz konsultāciju, ieteicams ņemt līdzi pēdējā gada laikā veikto izmeklējumu rezultātus, lai bez liekas nepieciešamības nav jāveic atkārtoti izmeklējumi.

''Veselības centrs 4'' filiālēs un grupas uzņēmumos pieejami pilna spektra diagnostikas izmeklējumi, kā arī citu speciālistu konsultācijas, ja tādas nepieciešamas, un rehabilitācija.

Kad jāapmeklē sporta ārsts?

 • Ja esi sportists vai veselīga dzīvesveida piekritējs, bet tev vēl nav sava uzraugošā sporta ārsta.
 • Ja vēlies sākt aktīvas sporta nodarbības.
 • Ja tava profesija (policists, ugunsdzēsējs, lidotājs, autovadītājs u.c.) ir saistīta ar paaugstinātu fizisko un emocionālo slodzi.
 • Ja ir gūta sporta trauma vai ir pārslodze.
 • Ja parādās kādas sūdzības par sirds darbību, elpošanas problēmas, asinsspiediena novirzes no normas vai citas sūdzības sportisku aktivitāšu laikā vai ārpus tām.
 • Bērniem un jauniešiem pirms iesaistīšanās aktīvos sporta treniņos.

Sporta ārsts Ģirts Mandrovicks veic diagnostiku un sniedz konsultāciju

Sporta ārsts, ultrasonogrāfijas speciālists Ģirts Mandrovicks

 • sniedz konsultācijas sporta medicīnā;
 • veic diagnostiku (nepieciešamības gadījumā nozīmē papildu izmeklējumus);
 • veic ultrasonogrāfijas izmeklējumus;
 • sastāda ārstēšanas un rehabilitācijas plānu;
 • sniedz ieteikumus par sportistiem un fiziski aktīviem cilvēkiem individuāli piemērotāko fizisko slodzi u.c.
 Pieņem pacientus no 12 gadu vecuma.    


Noderīgi!

Jāatceras, ka veselība ir fiziska, garīga un sociāla labklājība. Piemērotas fiziskās slodzes labvēlīgā ietekme uz veselību ir zinātniski pierādīta - to pamato daudzi klīniski, epidemioloģiski un fizioloģiski pētījumi. Fiziskas slodzes laikā cilvēka organismā notiek daudzas izmaiņas - paātrinās sirdsdarbības frekvence, paaugstinās asinsspiediens, paātrinās un padziļinās elpošana, paaugstinās muskuļu tonuss, pieaug vielmaiņas intensitāte, kā arī citi procesi. Atbilstoša fiziska slodze paaugstina cilvēka darbaspējas un uzlabo veselību.

Pārāk maza fiziska slodze darbaspējas nepaaugstina, bet pārāk liela slodze darbaspējas var pazemināt un izraisīt lielu nogurumu, kas var nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka imūnsistēmu un veicināt slimību attīstību. Tāpēc svarīgi ar funkcionālās diagnostikas testu palīdzību noteikt katram cilvēkam optimālo fizisko slodzi. Un vismaz vienu reizi gadā atkārtoti konsultēties ar sporta ārstu. Ja atklātas kādas izmaiņas vai parādījušās jaunas sūdzības, tad nepieciešama biežāka kontrole.

Svarīgi arī atcerēties, ka fiziskās aktivitātes ar lielu slodzi bez sagatavošanās var būt ļoti traumatiskas, piemēram, reizi gadā doties kalnu slēpošanas atvaļinājumā un mesties lejā no grūtākās pakāpes trases, ir ļoti bīstami. Tāpat ļoti nepārdomāti ir bez iepriekšējas sagatavošanās piedalīties populārajos maratona skrējienos, taku skrējienos vai velobraucienos.

Zvaniet, uzziniet vairāk un pierakstieties! 

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Diagnostikas centrs''
Adrese: Grebenščikova iela 1, Rīga
Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313.
E-pasts vizītes pieteikšanai: [email protected]

Saistītas ziņas

news-img
25.04.2024.

Darba laiks svētkos

news-img
07.06.2024.

JAUNUMS! Otolaringologa (LOR) pakalpojumi tagad pieejami arī filiālē ''Valdlauči''

news-img
31.05.2024.

Konference ''Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība''

news-img
29.05.2024.

Vasarā izmaiņas grupu nodarbību grafikā

news-img
28.05.2024.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' Jūrmalā atklāj ''Magnētiskās rezonanses centru''

news-img
24.05.2024.

''Veselības centrs 4'' valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds pasniedz Rūdolfa Skaidrā balvu

news-img
23.05.2024.

Kolposkopija ar ''DEKA'' ColpoScan: augsta precizitāte, ātrums, drošs pielietojums

news-img
23.05.2024.

Melanomas piesardzība – profilaktiskajām pārbaudēm ir liela nozīme!

news-img
21.05.2024.

Kā bērniem ar autiskā spektra traucējumiem var palīdzēt mākslas terapija?

news-img
20.05.2024.

Sāpes nav jācieš! Uzziniet, kā jums var palīdzēt algologs un citi speciālisti

Visas ziņas