news-img

Publicēšanas datums: 19.05.2022.

Vēl saudzīgākas pēdu kauliņu operācijas ''Baltijas Vēnu klīnikā''

''Baltijas Vēnu klīnikas'' tehnoloģiju sastāvu papildinājis jaunums - unikālā Arthrex® DrillSaw Highspeed 200™ sistēma maksimāli saudzīgai pēdu kauliņu ķirurģijai. Jaunā tehnoloģija ļauj veikt mazinvazīvas kājas īkšķa kauliņa (hallux valgus) korekcijas un citas ortopēdiskās operācijas, nezaudējot rezultāta augsto kvalitāti. Par jaunajām iespējām stāsta ''Baltijas Vēnu klīnikas'' ķirurgs, traumatologs ortopēds Juris Jukonis.

Operācijas norise
Pateicoties jaunajai sistēmai, operācijas laikā veiktais iegriezums ir ļoti neliels, tajā tiek ievadīts griezošais instruments, kas pārdala kaulu, vienlaikus saudzējot apkārtējos mīkstos audus un ādu. Kaula novietojums tiek koriģēts atbilstoši anatomiskajai asij. Ar speciālu stiprinājumu kauls tiek nofiksēts pareizajā stāvoklī. Operācija ar jauno metodi ir piemērota vidējas deformācijas pakāpei.

Ieguvumi
- Pēc operācijas neveidojas tūska vai arī tā ir neliela un īslaicīga. Lai arī operācija neietekmē kaula saaugšanas ātrumu (4 nedēļas), brūces dzīšanas un mīksto audu atjaunošanās process kļūst ievērojami ātrāks – dažas dienas divu nedēļu vietā. Tas ir būtiski pacienta labsajūtai un dzīves kvalitātei, jo tūska pēdu zonā parasti ir ilgstoša un, lai to mazinātu, pacientam jāatrodas miera stāvoklī ar paceltu pēdu, kas ievērojami un ilgstoši samazina kustību brīvību.
- Īsāks rehabilitācijas laiks pēc operācijas. Mazāka operācijas brūce nozīmē mazāku asinsizplūdumu, līdz ar to mazāku tūsku, spiedienu, sāpes un ātrāku pēdas pielāgošanos koriģētajam stāvoklim.

Jaunas iespējas ortopēdiskajā ķirurģijā
Arthrex® DrillSaw Highspeed 200™ sistēma tiks izmantota ne tikai pēdas pirmā pirksta jeb īkšķa operācijām, bet arī metatarsalģijas gadījumā. Ko tas nozīmē? Pēdai normāli jābalstās  uz 1. un 5. pleznas kaula locītavas. Metatarsalģijas gadījumā  2. un 3. pleznas kaula locītava maina stāvokli, noslīdot uz leju un pārslogojot 2., 3. pleznas kaula locītavas. Staigājot pacients jūt dedzinošas sāpes pēdas apakšpusē. Tas var novest pie pleznas kaulu lūzumiem. Ja šāds stāvoklis tiek konstatēts, tiek veikta korekcija – locītavu kauliņi tiek atgriezti pareizajā līmenī.
Arthrex® DrillSaw Highspeed 200™ sistēma var tik izmantota arī t.s. āmurveida pirkstu (kad pirksti cieši saskaras vai pat krustojas viens pār otru) gadījumā stāvokļa atvieglošanai.

Uzziniet vairāk un piesakieties konsultācijai!
''Baltijas Vēnu klīnika''

Tālr.: 67847200
E-pasts: venuklinika@vc4.lv
Adrese: K. Barona iela 115, Rīgā

Saistītas ziņas

news-img
20.06.2022.

Oligo Check tests - rekordātra mikroelementu diagnostika

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

''Veselības centrs 4'' Mārupē: ārsts māju tuvumā

news-img
01.06.2022.

Jaunums! Mezoterapija ar Nithya S-line

news-img
25.05.2022.

Filiālē ''Anti-Aging Institute'' darbu uzsāk speciāliste no Ukrainas - klientu menedžere Daria Morozova

news-img
19.05.2022.

''Juglas klīnikā'' darbu uzsāk urologs Georgijs Kirakozovs

news-img
10.05.2022.

Pirmais Baltijā - SmartPico lāzers tikai pie mums - ''Dermatoloģijas klīnikā''

news-img
23.05.2022.

Sniedzam palīdzību Ukrainai kopā ar labdarības fondu SirdsFonds.lv

news-img
19.05.2022.

Dūņu aplikācijas palīdz mazināt garā Covid-19 sekas

news-img
10.05.2022.

Virtuālais asistents ''Veselības centram 4''

Visas ziņas