news-img

Publicēšanas datums: 01.09.2023.

Aknu sonoelastogrāfija - jauns pakalpojums ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs''

Sonoelastogrāfija ir ultrasonogrāfijas (USG) metode, kuras pamatā ir audu elastīguma mērījumi reālajā laikā. Tā kā audu elastībai ir dažādas raksturīpašības, veicot sonoelastogrāfiju, iespējams atšķirt normālus audus no fibrotiskiem audiem.

Sonoelastogrāfija nav atsevišķs izmeklējuma veids, bet gan izmeklējuma režīms, kas papildina ierasto ultrasonogrāfijas izmeklējumu. Tiek izmantota  speciāla programma, kas spēj noteikt atšķirīgus elasticitātes modeļus konkrētai audu grupai. Šādā veidā ir iespējams noteikt aknu fibrozi un akni cirozi tās agrīnā stadijā. Metodes galvenā priekšrocība ir paaugstināta jūtība.

Aknu sonoelastogrāfijas izmeklējums ir rekomendēts pacientiem, kuriem bez skaidri zināma iemesla laboratoriski ir paaugstināti aknu rādītāji: ALAT, ASAT, GGT, sārmainā fosfatāze, bilirubīni, kā arī pacientiem ar aknu aptaukošanos.


Zinot aknu fibrozes pakāpi, atsevišķos gadījumos ir arī iespējams izvairīties no punkcijas biopsijas.

Sonoelastogrāfija ir nesāpīga, neinvazīva metode, lai gan tās procesā uz audiem iedarbojas ar paaugstinātu spiedienu.  Sākotnēji šī metode tika radīta krūts vēža agrīnai diagnostikai, bet tagad to izmanto arī citu orgānu izmeklēšanā – piemēram, vairogdziedzera un kakla mīksto audu, prostatas, urīnpūšļa, taisnās zarnas, dzemdes, olnīcu, cīpslu un muskuļu, nieru, liesas, kā arī aknu izmeklēšanā.

Filiālē ''Diagnostikas centrs'' pieejams padziļināts aknu sonoelastogrāfijas izmeklējumus aknu blīvuma noteikšanai, fibrozes un aknu cirozes riska izvērtēšanai. Veicot aknu sonoelastogrāfiju kopā ar ierasto USG, iespējams aplūkot vispārējo aknu veselību un to stāvokli, kā arī apkārtējos audus un vēdera dubuma orgānus.

Aknu sonoelastogrāfijas veikšanai nav ierobežojumu, to veic visu vecumu pacientiem, kā arī grūtniecēm.

Jāņem vērā! Četras stundas pirms aknu sonoelastogrāfijas veikšanas nedrīkst ēst.

Slēdziena saņemšanas forma:

  • diagnostikas aparatūras izdruka;
  • rakstisks slēdziens.

Slēdziena saņemšanas laiks: uzreiz pēc izmeklējuma.

Aknu sonoelastogrāfijas izmeklējumus ''Veselības centrs 4'' filiālē ''Diagnostikas centrs'' ar USG iekārtu ''Philips EPIQ 5G''  veic gastroenterologs, ultrasonogrāfijas speciālists Oskars Bulmanis.


Zināšanai!

Izmeklējumu veikšanai tiek izmantota bīdes viļņu (angliski Shear Wave) elastogrāfija, kura balstās uz ultrasonogrāfijas iekārtas ģenerētu fokusētu ultraskaņas viļņu – t.s. akustiskā spēka starojuma impulsa – radītām iekšējām audu elastības pārmaiņām, kas ļauj veikt daudz objektīvākus, kvantitatīvākus iekšējās audu elastības mērījumus. Šī veida elastogrāfija ir objektīva arī tāpēc, ka tiek izmantoti ultraskaņas impulsi ar noteiktiem parametriem, tātad šis izmeklējums nav subjektīvi atkarīgs no ultraskaņas speciālista – viņa veikto palpācijas kustību spēka un biežuma. Share Wave elastogrāfijas veikšanai ir nepieciešamas specializētas ultraātras ultrasonogrāfijas iekārtas.
''Veselības centrs 4'' ārstu rīcībā esošās Premium segmenta ''Philips Epique 5'' un ''Philips Epique 7'' ultrasonogrāfijas iekārtas ļauj izmantot ElastPQ Shear Wave šķērsviļņu elastogrāfijas tehnoloģiju. Tā balstās uz unikālām pulsācijas shēmām, kurām pateicoties, iespējams iegūt absolūtus audu blīvuma mērījumus. Tās pašlaik ir efektīvākās no elastogrāfijas tehnoloģijām.


Zvaniet, uzziniet vairāk un pierakstieties izmeklējumiem!
 

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Diagnostikas centrs''
Adrese: Grebenščikova iela 1, Rīga
Tālr: 67144031; 67143550; 67144046; 29296313.
E-pasts vizītes pieteikšanai: [email protected]

Saistītas ziņas

news-img
25.04.2024.

Darba laiks svētkos

news-img
07.06.2024.

JAUNUMS! Otolaringologa (LOR) pakalpojumi tagad pieejami arī filiālē ''Valdlauči''

news-img
31.05.2024.

Konference ''Bērnu un jauniešu psihoemocionālā veselība''

news-img
29.05.2024.

Vasarā izmaiņas grupu nodarbību grafikā

news-img
28.05.2024.

SIA ''Vizuālā diagnostika'' Jūrmalā atklāj ''Magnētiskās rezonanses centru''

news-img
24.05.2024.

''Veselības centrs 4'' valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds pasniedz Rūdolfa Skaidrā balvu

news-img
23.05.2024.

Kolposkopija ar ''DEKA'' ColpoScan: augsta precizitāte, ātrums, drošs pielietojums

news-img
23.05.2024.

Melanomas piesardzība – profilaktiskajām pārbaudēm ir liela nozīme!

news-img
21.05.2024.

Kā bērniem ar autiskā spektra traucējumiem var palīdzēt mākslas terapija?

news-img
20.05.2024.

Sāpes nav jācieš! Uzziniet, kā jums var palīdzēt algologs un citi speciālisti

Visas ziņas