news-img

Publicēšanas datums: 18.01.2021.

Kā kopt sausu ādu?

Būtiskākie sausas ādas problēmas rašanās cēloņi ziemas un rudens sezonā ir sausais gaiss telpās, kā arī pārāk agresīvā ādas kopšana. Papildus tam ''Veselības centrs 4'' filiāļu ''Anti-Aging Institute'' un Estētiskās medicīnas klīnika ''4.Dimensija'' dermatoloģe Lauma Valeine atgādina, ka nedrīkst aizmirst arī par pilnvērtīgu uzturu un pietiekamu ūdens uzņemšanu.

Sausas ādas problēmas gadījumā ir bojāta ādas barjera, kas var radīt gan ādas virspusēju lobīšanos, gan arī velkošu un niezošu sajūtu. ''Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties pareizu formu ārēji lietojamiem ādu mīkstinošiem līdzekļiem – losjona, krēma vai spreja,'' teic dermatoloģe. Viņa norāda, ka spreja forma ir pateicīga ar to, ka līdzekļa uzklāšanai uz ādas nav nepieciešami pieskārieni, tāpēc spreju var izmantot gadījumos, kad ir izteikta sausas ādas problēma un, piemēram, bērnam nav patīkami, ja viņam pieskaras.

Līdzeklis spreja formā mitrina, mīkstina, aizsargā ādu, kā arī nodrošina niezes un kairinājuma mazināšanos.
Laura Valeine iesaka nelielākiem ādas laukumiem, piemēram, lūpām, elkoņiem, rokām izmantot specifiskākas ādas emaljantu formas, piemēram, ziedi vai lūpu balzāmu, kas paredzēts īpaši sausām ādas vietām un palīdzēs atjaunot lipīdus jeb trūkstošās taukvielas, kā arī radīs ādas aizsardzību.

Vēl viens palīgs sausas ādas kopšanā ir ziedes formas līdzekļi. ''Tie ir ar ļoti nelielu ūdens daudzumu, bet satur augstu lipīdu apjomu, tāpēc labi ietauko ādu un rada aizsargslāni, kas sausas ādas gadījumā ir bojāts,'' saka ārste.

Saistītas ziņas

news-img
18.02.2021.

Smaguma sajūta vēderā

news-img
18.02.2021.

Stostīšanās: veiksmes atslēga ir laicīga tās pamanīšana un terapijas uzsākšana

news-img
11.02.2021.

Kādi ir nekvalitatīvu dezinfekciju līdzekļu lietošanas riski?

news-img
10.02.2021.

Atvilnis - iemesls sakārtot uzturu un dzīvesveidu

news-img
10.02.2021.

Spiež krūtīs pēc fiziskas slodzes?

news-img
09.02.2021.

Kas palīdzēs mazināt sausas ādas izpausmes?

news-img
08.02.2021.

Izgulējumi

news-img
08.02.2021.

Kā neapjukt plašajos maisījumu klāstos?

news-img
04.02.2021.

Kāpēc galvas ādai vajag skrubi?

news-img
04.02.2021.

Kāpēc ir svarīgi zināt estrogēnu līmeni?

Visas ziņas