news-img

Publicēšanas datums: 15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

Parastās varžacis ir lokāli ādas sabiezējumi uz pēdām, kas dažkārt mēdz būt sāpīgi. Tādos gadījumos vajadzīga ārstēšana, tāpat nepieciešams atslogot vietas, kas rada nepatīkamās sajūtas. Turklāt pacientam jāievēro podologa ieteikumi. Atbildot uz laikraksta ''Tautas Veselības Avīze'' lasītājas jautājumu, skaidro ''Veselības centra 4'' filiāles ''Mārupe-centrs'' podoloģe Kristīna Brūma.

Jautājums

Pēdējā laikā man ir arvien grūtāk staigāt, jo traucē varžacs uz pēdas. Izmēģināju dažādus aptiekā pieejamos līdzekļus pret varžacīm. Pirmās dienas pēc to lietošanas staigāt ir vieglāk, bet tad problēma atgriežas atkal. Kāds ir vislabākais variants, kā no varžacs varētu atbrīvoties?

Atbilde

Ne tikai varžacis, bet arī kārpas un ieauguši nagi ir tās pamatproblēmas, ar kurām vajadzētu vērsties pie podologa. Dažkārt cilvēki, ja viņiem varžacs traucē, pērk aptiekā speciālos plāksterus vai izmērcē kājas un paši griež varžacis ārā. Šajā ziņā varu paskaidrot – ikvienam, kurš pats sev grib kaut ko ārstēt, varbūt pat piededzināt vai izgriezt, vispirms ir obligāti jāvēršas pie podologa.

Vēl viena būtiska lieta – dažreiz cilvēkam šķiet, ka uzradusies varžacs, un viņš sāk to ārstēt ar saviem spēkiem vai, nedod Dievs, kaut ko tur griezt ārā. Taču vēlāk izrādās, ka tā nav varžacis, bet kārpa, proti, vīrusu infekcija. Ar kārpu griešanu vai citām manipulācijām cilvēks var izprovocēt multikārpu parādīšanos, tā ka jāatceras, ka kārpa ir cilvēka papilomas vīrusa infekcija, kas ir viegli pārnesama kontaktceļā.

Pēdu aprūpes speciālists, redzot problēmu, sapratīs, kas tas ir par sabiezējumu, un varēs konkrētajā situācijā ieteikt pareizu ārstniecisko pieeju.

Lasiet laikraksta ''Tautas Veselības Avīze'' 2022. gada 9. jūnija publikācijā

 

Saistītas ziņas

news-img
23.05.2024.

Melanomas piesardzība – profilaktiskajām pārbaudēm ir liela nozīme!

news-img
06.02.2024.

Mākslas terapija palīdz labāk justies šajā pasaulē

news-img
18.08.2023.

Vesels ēdis skolas bērns!

news-img
17.07.2023.

Melanoma pielavās nemanot. Paliec dzīvs!

news-img
22.05.2023.

Maijs – melanomas piesardzības mēnesis: pārbaudi dzimumzīmes!

news-img
24.04.2023.

Skolēna atbrīvojums no eksāmena – nepieciešamība un izvairīšanās

news-img
14.04.2023.

Grūtniecība pēc 35 un 40 gadu vecuma. Kas jāņem vērā?

news-img
01.09.2022.

Uz skolu - VESELS!

news-img
15.06.2022.

Rēvalds: jāiesaista privātie vairāk

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

Visas ziņas