news-img

Publicēšanas datums: 04.08.2023.

Atbrīvojies no nagu sēnītes ar ''Rapido Podia'' lāzeru!

Arvien atjaunojot medicīnas tehnoloģiju klāstu, ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' iegādājusies jaunāko lāzeriekārtu ''Rapido Podia'' ''Medency'' (Itālija) daudziem pacientiem tik aktuālas veselības problēmas - nagu sēnītes - ārstēšanai.
Tā ļauj vēl kvalitatīvāk, saudzīgāk un ātrāk  cīnīties ar šo izplatīto veselības un pēdu estētikas problēmu -  inovatīvie risinājumi, ārstējot nagu sēnīti, nodrošina iekļūšanu dziļāk audos, nepalielinot sāpju sajūtu un nebojājot apkārtējos audus.
Ar ''Rapido Podia'' iespējams izmantot fotobiomodulāciju, kas stimulē vai kavē šūnu darbību atkarībā gan no izvēlētās intensitātes, gan no lietošanas laika, mērķa un audu veida. Olbaltumvielu sintēzes stimulēšana nodrošina šūnu membrānas  modulāciju, kas mazina sāpes un cīnās ar vietējiem iekaisumiem.

Lāzeriekārta ''Rapido Podia'' - priekšrocības nagu sēnītes ārstēšanā:

 • ātrāka procedūras norise;
 • ātrāka sēnītes novēršana;
 • ātrāka audu sadzīšana;
 • mazinvazīvāka procedūra;
 • līdz 45 grādiem samazināta termiskā iedarbība;
 • nagu funkcionalitātes atjaunošana;
 • mazāk sāpju, mazāk pietūkuma.

Nagu sēnītes ārstēšana ar lāzeru


Kāju nagu sēnīte - kas tas ir?

Kāju nagu sēnīte ir viena no visbiežāk sastopamajām nagu slimībām. Tā ir lipīga, veidojas siltā, mitrā vidē, kurā mīt nelabvēlīgas baktērijas un mikrobi. Nagu sēnītes infekcija var radīt lielu diskomfortu un nepatīkamus brīžus nagu nepievilcīgā izskata dēļ - ja slimība netiek diagnosticēta un ārstēta laikus, nagi tiek ļoti bojāti, kļūst biezi, dzeltenīgi brūni, tie drūp, palēninās to augšana, un tādos gadījumos ārstēšanas process ir salīdzinoši ilgstošs un visai sarežģīts. Tas prasa pacietību un lielu pacienta līdzestību, lai sasniegtu vēlamo rezultātu un novērstu atkārtotu inficēšanās risku. Ja sēnīšu slimības netiek atbilstoši ārstētas, var attīstīties arī citas kaites – ādas iekaisums, dermatīts u.c.

Svarīgi ir atcerēties, ka nagu sēnīte pati no sevis nepāries – ja infekcija nagus ir skārusi, situācija tikai pasliktināsies. Tādēļ, ja pamanāt kaut mazākās izmaiņas nagu krāsā, struktūrā, konsultējieties ar speciālistu, kurš veiks apskati, nozīmēs analīzes, izmeklējumus, lai noteiktu, vai nagi ir sēnītes skarti vai arī pamanītajām izmaiņām ir cits iemesls. Dažkārt kāju nagu sēnītes simptomi ir ļoti līdzīgi alerģiskā dermatīta simptomiem, nagu psoriāzei vai kādiem no ādas vēža veidiem, kas var veidoties ap vai zem nagiem (melanoma, plakanšūnu karcinoma).

 

Kādi ir nagu sēnītes simptomi?

 • nags kļūst dzeltenīgs vai dzeltenīgi brūns;
 • uz naga parādās plankumi vai svītras;
 • notiek izmaiņas naga virsmā, tas kļūst ciets, biezs, nelīdzens;
 • nags sāk drupt;
 • lēnāka naga augšana;
 • nepatīkams aromāts, valkājot apavus u.c.

 

Kuri cilvēki ir riska grupā?

 • gados vecāki cilvēki (pēc 60 gadu vecuma), kad nagi kļūst cietāki un sausāki, kā arī pavājinās imunitāte un palielinās risks saslimt ar dažādām infekciju slimībām;
 • hronisko slimību, piemēram, cukura diabēta pacienti;
 • sportisti un cilvēki, kuri apmeklē publiskas vietas - sporta zāles, peldbaseinus, pirtis u.c.;
 • ģimenes locekļi, ja mājās netiek ievērota personīgā higiēna - saslimšanas risks pastāv visiem, ja kādam no ģimenes locekļiem ir kāju nagu sēnīte.

Nagu sēnītes ārstēšana

Nagu sēnīti parasti konstatē dermatologs vai podologs, veicot nagu analīzi (naga paraugu noņemšanu uz patogēna sēnes izmeklējumu, lai precīzi zinātu sēnītes sugu, pēc tam nosakot  ārstēšanas algoritmu). Ārstēšanai tiek  pielāgots individuāls plāns, visbiežāk iekļaujot tajā vairākas metodes – gan medikamentozu (iekšķīgi lietojamas zāles un ārēji lokāli lietojamie līdzekļi) ārstēšanu, gan lāzerterapiju, gan atsevišķos retos gadījumos – bojātā naga ķirurgisku noņemšanu.

Līdzās klasiskajām ārstēšanas metodēm speciālisti izmanto inovatīvo lāzerterapiju. Tā ir ļoti efektīva un ātri veicama, tomēr ārstēšanas kursā jāiekļauj vismaz trīs līdz astoņas nagu apstrādes reizes. Ir svarīgi ārstēšanas procesu paveikt līdz galam, lai novērstu atkārtotu inficēšanās risku.

Lāzerterapija ir pacientiem draudzīga metode un izmaksu ziņā nebūt ne dārgāka par medikamentozo terapiju.

Lāzerterapija īpaši ieteicama pacientiem, kuriem ir:

 • pretsēnīšu medikamentu nepanesamība vai alerģija pret šiem preparātiem;
 • aknu, nieru un kuņģa zarnu trakta slimības;
 • mijiedarbības dēļ ar citiem medikamentiem neiespējama pretsēnīšu sistēmiskā terapija;
 • rētainas naga audu izmaiņas, kas apgrūtina zāļu piegādi sēnītes skartajām zonām;
 • tā ir pirmā izvēles terapijas metode bērniem.

Lāzera enerģija audos pārveidojas siltumā, izraisot audu temperatūras paaugstināšanos. Termiskās iedarbības rezultātā notiek neatgriezeniskas izmaiņas sēnīšu šūnās, likvidējot slimības ierosinātāju.Lāzerterapija ir labi panesama, tā ir mazsāpīga, nebojā apkārtējos audus, neatstāj nelabvēlīgu ietekmi uz veselību un veicina arī ātrāku naga augšanu.
Sēnītes apstrāde ar lāzeru balstās tikai un vienīgi uz fizikālajiem parametriem. Parasti ar to pietiek, lai salīdzinoši īsā laikā atbrīvotos no naga sēnītes, bet, lai panāktu ātrāku un efektīgāku izveseļošanos, lāzerterapija var tikt kombinēta ar  medikamentiem un ārstniecisko pēdu aprūpi. Pirmie terapijas rezultāti  parādās aptuveni pēc diviem mēnešiem, bet visas naga plātnītes atjaunošanās notiek 6-12 mēnešu laikā.
Ārstēšanās procesā ietilpst arī strikta pēdu un nagu higiēnas ievērošana, vismaz reizi dienā jādezinficē pēdas un nagi ar speciālajiem dezinfekcijas līdzekļiem. Pēc pēdu un nagu apstrādes vienmēr jāvelk tīras zeķes un dezinficēti apavi.

 Svarīgi!

 • Pirms lāzerprocedūras ir jāveic analīzes, lai apstiprinātu sēnīšu infekciju un noteiktu tās veidu. Pirms analīzēm mēnesi nedrīkst lietot lokālos medikamentus.
 • Ārstēšana tiek nozīmēta, ņemot vērā sēnītes tipu, bojājuma smagumu un pacienta veselības stāvokli.
 • Vidējais procedūru skaits ir 3 - 8 procedūras ar četru līdz sešu nedēļu intervālu. Procedūras ilgums ir aptuveni 20 minūtes. Vēlams apstrādāt visus nagus.
 • Vispirms, lai noņemtu deformēto un sabiezējušo naga kārtu, ieteicams veikt ārstniecisko pēdu aprūpi (vēlams reizi 4-6 nedēļās).


Uzzini vairāk un piesakies!

''Veselības centrs 4'' filiāle ''Dermatoloģijas klīnika''
Adrese: Skanstes iela 50, Rīga
Tālr.: 67847102
E-pasts: [email protected]
www.dermaclinic.lv

Saistītas ziņas

news-img
15.05.2024.

Rūpes par bērnu attīstību, fizisko un psihoemocionālo veselību

news-img
14.05.2024.

Konference ''Sāpju multiprofesionāla ārstēšana'' - vērtīga informācija ārstiem

news-img
03.05.2024.

''Veselības centrs 4'' ārstes saņem Ministru kabineta un Veselības ministrijas Atzinības rakstus

news-img
16.04.2024.

Gatavošanās dzemdībām- ceļš uz pozitīvu dzemdību pieredzi

news-img
24.04.2024.

''Veselības centrs 4'' valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds saņem LDDK atzinību!

news-img
03.04.2024.

''Veselības centrs 4'' – inovācijas, tehnoloģijas, pieredze, kvalitāte: jau 30 gadus

news-img
26.03.2024.

Mākslas terapija bērniem un pusaudžiem

news-img
04.03.2024.

Pasargā sevi no ērču encefalīta!

news-img
05.03.2024.

Domāt un rūpēties par veselību preventīvi ilgtermiņā ir izdevīgāk

news-img
20.02.2024.

Vērtīgs ieguvums ''Jelgavas pilsētas slimnīcai'' - jauna magnētiskās rezonanses iekārta ar unikāliem mākslīgā intelekta risinājumiem!

Visas ziņas