news-img

Publicēšanas datums: 03.06.2021.

Kāpēc atkal uzrodas cistīts?

Par cistītu pacienti parasti dēvē to, ko mēs, mediķi, saucam par primāru nekomplicētu apakšējo urīnceļu infekciju. Tā izraisītāja visbiežāk ir cilvēka zarnu trakta bakteriālā mikroflora, kas no zarnu trakta, kur tā dabiski atrodas, ir nonākusi urīnceļos, kur šīm baktērijām nav jābūt. Stāsta ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Juglas klīnika'' urologs Edvīns Norvelis

Urīnceļu infekcijas izraisītu cistītu ārstē ar antibakteriāliem līdzekļiem.

Pirmreizēju cistītu sievietēm (iegurņa orgānu anatomisko atšķirību dēļ slimo biežāk nekā vīrieši) sāk ārstēt ar 5–7 dienu antibakteriālu terapiju. Pēc ārstēšanas kursa kontrolei nepieciešams veikt urīna analīzi. Par izārstētu no cistīta varam uzskatīt tikai tad, ja ir atgriezusies normāla pašsajūta un ir normālas analīzes.

Cistīti nereti atkārtojas, pat vairākas reizes gadā, un tādā gadījumā ir nepieciešama detalizēta izmeklēšana. Atkārtoti cistīti var būt sekas neatbilstošai antibakteriālajai terapijai vai nepilnīgai izārstēšanai (pašsajūta uzlabojas, bet analīzes nav kontrolētas). Mūsdienās daudzu slimību gadījumā ļoti plaši tiek lietotas antibiotikas, un nereti attīstās baktēriju rezistence pret kādu konkrētu antibiotiku.

Atkārtotu cistītu gadījumā ieteicama arī urīna bakterioloģiska izmeklēšana (nosaka arī baktēriju jutību uz konkrētiem antibiotiķiem).

Tomēr atkārtota cistīta gadījumā neiesaku uzreiz ķerties pie antibiotikām. Lai atvieglotu nepatīkamās sajūtas, palīdz nespecifiski pretiekaisuma līdzekļi, tautā saukti par pretsāpju līdzekļiem. Nepieciešams nodot analīzes un kopā ar ārstu meklēt recidīva iemeslu.

Ņem vērā! Vieglākos gadījumos un arī profilaksei var lietot dabas augu produktus gan tējas, gan kapsulu, gan dražeju formā.

Vairāk lasiet žurnāla ''100Labi padomi'' 2021. gada jūnija izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
14.07.2021.

Karstums un tu: atvēsinies gudri

news-img
14.07.2021.

Būt drošam par zarnu veselību

news-img
24.07.2021.

Ceļgalu sāpes un traumas

news-img
20.07.2021.

Mehāniskais spiediens noved pie varžacs

news-img
20.07.2021.

Iepazīsti savu gremošanas sistēmu

news-img
16.07.2021.

Neaizmirsti par bērna drošību!

news-img
16.07.2021.

Vai uzticēties dzeramajam kolagēnam?

news-img
15.07.2021.

Karstajā laikā saudzē savu un tuvinieku sirdi!

news-img
13.07.2021.

Pārbaudi kuņģa un zarnu veselību

news-img
14.07.2021.

Kad pareizāk ir ēst svaigus salātus?

Visas ziņas