news-img

Publicēšanas datums: 23.04.2021.

Lai āda atgūst spēku!

Pandēmijas laiks ir ieviesis zināmas korekcijas arī estētiskajā medicīnā. Kamēr turpinām valkāt maskas, kas aizsedz sejas apakšējo daļu, lielākā uzmanība tiek veltīta acu zonas kopšanai. Tāpēc populārāko procedūru topa augšgalā ir botulīna toksīna injekcijas, dažāda veida hialuronskābes injekcijas un fotoatjaunošana. Stāsta ''Veselības centrs 4'' filiāļu ''Anti-Aging Institute'', ''Dermatoloģijas klīnika'' un grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' Dr. Jana Janovska

TENDENCE – DABISKS IZSKATS

Joprojām ļoti populāras ir botulīna toksīna injekcijas, jo ar to palīdzību varam novērst tā dēvētās vārnu kājiņas acu kaktiņos, izlīdzināt pieres horizontālās rievas, piepacelt uzacis – respektīvi, piekoriģēt visu, ko nenoslēpj maska. Tomēr preventīvās medicīnas ārste Jana Janovska uzsver, ka botoksa pielietojumā vērojama jauna tendence: ''Mūsdienās sievietes arvien vairāk vēlas, lai injekciju efekts ir pēc iespējas dabiskāks un nevar redzēt, ka veiktas izskata korekcijas. Tāpēc speciālistam ir ļoti būtiski izvērtēt pacienta personīgo anatomiju, lai saglabātu dabiskās emocijas un smaidu.'' 

HIALURONSKĀBES INJEKCIJAS

Šobrīd liela interese ir arī par iespēju koriģēt asaru rievas un mazināt iekritušo acu efektu. Zemacu zona ir ļoti delikāta, tāpēc Jana Janovska iesaka tai izvēlēties hialuronskābes injekcijas, papildinātas ar kalcija hidroksiapatīta kristāliem, kas stimulē kolagēna sintēzi. Joprojām pieprasīta ir biorevitalizācija: ādā ievada hialuronskābes preparātus, lai nodrošinātu intensīvu mitrināšanu dziļākos dermas slāņos. Tā iespējams atbrīvoties no ādas sausuma un noguruma, novērst pelēcīgu toni. Šī metode efektīvi samazina arī krunciņas acu zonā. Tiesa, pēc biorevitalizācijas procedūras uz ādas paliek nelielas pāpulas, taču tās uzsūcas dienas vai divu laikā un efekts ir ilgnoturīgs. 

KOLAGĒNA PREPARĀTI

Hialuronskābi jau esam labi iepazinuši kā kosmētikā un kosmetoloģijā, tā arī estētiskajā medicīnā, savukārt kolagēna preparāti ir salīdzinoši jauna tendence. Kolagēns ir olbaltumviela, kas veido ādas karkasu, piešķirot tai stingrumu un elastību. ''Ar gadiem dabīgā kolagēna sintēze organismā samazinās un vienlaikus pastiprinās arī tā noārde kaitīgu ārējo faktoru ietekmē. Viens no negatīvākajiem faktoriem, kas stimulē kolagēna sabrukšanu, ir ilgstoša uzturēšanās saules staros. Tāpēc tiem, kuri mīl sauli, pirms vasaras sezonas būtu vērts padomāt par to, kā stimulēt kolagēna sintēzi, piemēram, veicot kolagēna injekcijas. Tās palīdzēs arī atjaunot zudušo ādas karkasu, atgūt tās tonusu un elastību,'' stāsta Jana Janovska. 

NOZARES INOVĀCIJAS

Viens no aktuālākajiem jaunumiem ir DECA RedTouch procedūra – tā ir īpaša lāzersistēma, kas izraisa kolagēna šķiedru sadalīšanu un aktivizē jauna kolagēna sintēzi. Procedūra nav sāpīga, netraumē ādas virskārtu un neprasa atkopšanās laiku. Vēl viena nozares inovācija ir ultraskaņas SMAS liftings ar Ulthera iekārtu. Šī metode ar fokusētu ultraskaņu iedarbojas uz dziļākajiem sejas muskuļiem, kas veido sejas karkasu, tādejādi nodrošinot vērā ņemamu liftinga efektu un vienlaikus stimulējot ādas atjaunošanos.

LABĀKAM REZULTĀTAM

Pirms uzsākam ādas atjaunošanas kursu ar injekcijām un aparātprocedūrām, ieteicams veikt padziļinātu ādas attīrīšanu, izvēloties, piemēram, DermaClear vai Hydrafacial procedūras, kas ir saudzējošākas un efektīvākas par klasisko dermabrāziju vai hidrodermabrāziju. Šīs procedūras attīra, atjauno un aizsargā ādu, izmantojot kopjošus un mitrinošus līdzekļus. Labu rezultātu dos arī pīlinga procedūras ar skābēm, kuras gan labāk veikt pie speciālista, nevis mājas apstākļos. ''Es ieteiktu sākt ar ādas attīrīšanu, lai vispirms nolobītu ādas virsējo kārtu, tad veikt aparātprocedūru un to kombinēt ar injekcijām. Kursā parasti ir divas aparātprocedūras un trīs injekciju procedūras – tas sniegs rezultātu vidēji uz pusotru gadu,'' skaidro Jana Janovska. 

Vairāk lasiet žurnāla ''Pastaiga'' 2021. gada aprīļa izdevumā 

Saistītas ziņas

news-img
13.07.2022.

Procedūras ar KOKO Dermaviduals® dermatoloģisko kosmētiku

news-img
12.07.2022.

Estētiskās medicīnas klīnikas ''4. Dimensija'' svinīgā atklāšana pulcē viesus

news-img
15.06.2022.

Rēvalds: jāiesaista privātie vairāk

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
13.06.2022.

Sirds veselības pārbaudes - vēlamas ne tikai senioru vecumā

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

news-img
15.06.2022.

Kā atbrīvoties no varžacs?

news-img
15.06.2022.

Migrēna un tās komplikācijas

news-img
03.06.2022.

Lāzerterapija un injekcijas intīmajai zonai

news-img
03.06.2022.

Kādu dzeramo ūdeni labāk izvēlēties?

Visas ziņas