news-img

Publicēšanas datums: 27.10.2021.

Plakstiņu operācija ikvienam!

Augšējo un apakšējo plakstiņu operācija sen vairs nav ārzemju kinozvaigžņu kaprīze. Ik dienu pie mums estētisku un funkcionālu iemeslu dēj tiek veiktas daudzas šādas operācijas. Turklāt plakstiņus operē ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Konsultē ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' plastikas ķirurģe Laura Liepiņa

Iedzimtība, dzīvesveids & novecošana

Pirmais un galvenais iemesls, kāpēc sievietes vēršas pie plastikas ķirurga, lai izteiktu vēlmi veikt augšējo vai/un apakšējo plakstiņu operāciju, ir novecošanās — augšējie plakstiņi ir noslīdējuši, radot bēdīga, novecojuša, noguruša cilvēka skatienu, savukārt apakšējie ir pietūkuši, veidojot maisiņus zem acīm, varbūt izveidojušies arī tumšāki loki zem acīm. To, cik drīz problēmas attīstās, ietekmē gan iedzimtība, gan dzīvesveids. ''Daudzi pacienti, kuri ierodas uz konsultāciju, saka — man tas ir iedzimts, jo mammai vai tētim arī tā ir. Bet tad jau varētu teikt, ka arī novecošanās mums ir iedzimta,'' stāsta plastikas ķirurģe Laura Liepiņa.

Noslīdējums un traucēts redzes lauks

Pamatā augšējo plakstiņu operāciju veic estētisku iemeslu dēļ, lai koriģētu plakstiņu noslīdējumu. Daļai sieviešu vērojams pietūkums virs iekšējiem plakstiņiem, atsevišķos gadījumos virs iekšējiem kaktiņiem var redzēt pat maisiņus, kas pildīti ar taukaudiem, kurus operācijas laikā ārsts izņem. ''Virs ārējiem acu kaktiņiem visiem pacientiem taukaudus neņemu ārā, jo pufīgums šajā vietā ir ļoti svarīgs, lai acis neizskatītos iekritušas. Izņemot visus taukaudus, var panākt, ka cilvēks izskatās vecāks, nevis jaunāks,'' stāsta plastikas ķirurģe. Retos gadījumos plakstiņi noslīdējuši tik zemu, ka daļēji aizsedz redzes lauku.

Pēc 60 — divas operācijās

''Augšējo un apakšējo plakstiņu operāciju parasti veic reizē, tomēr cilvēkiem pēc 60 gadu sasniegšanas neiesaku to darīt vienas operācijas laikā, jo šajā vecumā dzīšanas process norit sliktāk un atveseļošanās process ir ilgāks, arī tūska saglabājas ilgāk,'' teic plastikas ķirurģe Laura Liepiņa.

Atkārtota operācija — pēc 10 gadiem

Augšējos plakstiņus dzīves laikā var koriģēt divas trīs reizes, tomēr to neiesaka darīt piecu gadu laikā pēc iepriekšējās operācijas veikšanas. Parasti paiet vidēji desmit gadi, kad sieviete atkal meklē plastikas ķirurga palīdzību, lai operāciju atkārtotu. Tomēr ir gadījumi, kad atkārtota operācija vairs nekad nav nepieciešama.

Savukārt apakšējos plakstiņus neiesaka operēt vairāk par vienu reizi mūžā, tāpēc to nevajag darīt pie minimāla pietūkuma, jo, atkārtoti operējot, izveidojas daudz rētaudu, kas velk apakšējo plakstiņu uz leju, āda vairs tik labi netur formu un plakstiņš nepieguļ acs ābolam. To izlabot ir ārkārtīgi sarežģīti.

Vairāk lasiet žurnālā ''Una'' novembra izdevumā.

Saistītas ziņas

news-img
06.02.2024.

Mākslas terapija palīdz labāk justies šajā pasaulē

news-img
18.08.2023.

Vesels ēdis skolas bērns!

news-img
17.07.2023.

Melanoma pielavās nemanot. Paliec dzīvs!

news-img
22.05.2023.

Maijs – melanomas piesardzības mēnesis: pārbaudi dzimumzīmes!

news-img
24.04.2023.

Skolēna atbrīvojums no eksāmena – nepieciešamība un izvairīšanās

news-img
14.04.2023.

Grūtniecība pēc 35 un 40 gadu vecuma. Kas jāņem vērā?

news-img
01.09.2022.

Uz skolu - VESELS!

news-img
15.06.2022.

Rēvalds: jāiesaista privātie vairāk

news-img
20.06.2022.

Anti-eidžings nav tikai skaistumkopšana

news-img
14.06.2022.

Plikpaurība? Matu pārstādīšana palīdz

Visas ziņas