news-img

Publicēšanas datums: 25.11.2021.

Skaista - svētkos un vienmēr

Kad gada nogalē sākam plānot svarīgākos notikumus nākamajam gadam, kā vienu no uzdevumiem vajadzētu izvirzīt rūpes par sejas ādas veselību un skaistumu. Mēs ļoti vēlamies, lai svētku laikā mūsu sejas āda būtu gluda, elastīga un veselīgi mirdzoša, tomēr par tās labsajūtu ir jārūpējas laikus, turklāt regulāri diendienā. Dodies pie dermatologa, lai izveidotu sejas ādas sakopšanas, ārstēšanas plānu un noskaidrotu individuāli piemērotākās procedūras. Konsultē ''Veselības centrs 4'' filiāļu ''Anti-Aging Institute'' un ''Dermatoloģijas klīnika'' dermatoloģe, metodiskā vadītāja Anda Apine.

Ideālā variantā ādas kvalitātes uzlabošanas procedūru kursu vajadzētu uzsākt vismaz trīs mēnešus pirms svarīgā pasākuma (kāzām, jubilejām, darba ballēm un citām svinībām). Arī mēneša laikā var pagūt novērst daudzas ādas problēmas. Ādas šūnas nomainās 28 dienu laikā, tāpēc, laikus rīkojoties, var gūt redzamu rezultātu.

9–12 MĒNEŠI PIRMS. Apmeklē estētiskās medicīnas speciālistu, dermatologu, lai izveidotu ādas kopšanas plānu.

3–6 MĒNEŠI PIRMS. Labākais laiks, kad veikt botulīna toksīna injekcijas. Tā ādai tiek dots pietiekami daudz laika, lai tā izlīdzinātos. Ja nepieciešams, veic apjomu atjaunojošas filleru injekcijas. Ādas kvalitātes uzlabošanai ir vērts uzsākt mezoterapijas un citu biostimulantu injekcijas. Lai atjaunotu ādas struktūru un reljefu, piemēram, uzlabotu sejas ovāla kontūru, piemērotas ir procedūras ar lāzeru vai augstas enerģijas iekārtām – radiofrekvenci un HIFU, kas savelk un paceļ augšup audus, radot redzamu liftinga efektu bez ķirurģiskas iejaukšanās. Ādas reģenerācija un kolagēna veidošanās sākas jau procedūras laikā un turpinās apmēram vēl pusgadu pēc procedūras.

1–3 MĒNEŠI PIRMS. Veic botulīna toksīna injekcijas ne vēlāk kā 4–5 nedēļas pirms pasākuma. Botulīna toksīna terapija, mazinot muskuļu aktivitāti, neļauj veidoties grumbiņām, un āda pakāpeniski izlīdzinās. Ja nepieciešams, vēl var pagūt piekoriģēt kādu asimetrisku detaļu, bet tam vajadzētu būt ne vēlāk kā divas nedēļas pirms pasākuma. Turpini biostimulantu vai mezoterapijas injekciju kursu. Lai izlīdzinātu ādas toni, padarītu to vienmērīgāku, ieteicams veikt ķīmisko pīlingu, piemērotāko palīdz izvēlēties dermatologs vai kosmetologs. Ādas dziļā tīrīšana uzlabo ādas krāsu un mirdzumu, visi ārstnieciskie un kosmētiskie līdzekļi iedarbojas dziļāk un efektīvāk. Sejas, kakla un dekoltē ādas izskata uzlabošanai ļoti noderīgs ir fotoatjaunošanas procedūru kurss, kas ātri un saudzīgi novērš dažādas ādas problēmas – mazina pigmentu un asinsvadu plankumus, novecošanas pazīmes un stimulē kolagēna veidošanos. Pat pēc divām procedūrām āda izskatās ievērojami labāk. Nevēlamus pigmenta plankumus un paplašinātus asinsvadus, kas izpaužas kā sarkani punktiņi vai redzams kapilāru tīklojums, var likvidēt ar lāzerterapiju. Sīkas krunciņas, kuru dēļ āda izskatās kā saburzīts pergamenta papīrs, virspusēji var noslīpēt ar CO2 lāzeru. Ja skaistumam traucē kāds ādas veidojums – papilomas vai keratomas, kas bieži veidojas, piemēram, uz plakstiņiem –, to var noņemt mēnesi vai trīs nedēļas pirms pasākuma ar lāzera, kriodestrukcijas vai elektroķirurģijas palīdzību. Lielākus veidojumus, piemēram, gaišās, nepigmentētās dzimumzīmītes uz sejas ādas, vēlams likvidēt divus trīs mēnešus iepriekš, jo to dzīšanas process ilgst vismaz mēnesi. Arī lieko apmatojumu ar lāzerepilācijas palīdzību ieteicams likvidēt ne vēlāk kā mēnesi pirms svarīgā pasākuma, jo ir vajadzīgas vidēji divas trīs nedēļas, kamēr matiņi no epilētās zonas izkrīt un āda nomierinās.

2–3 NEDĒĻAS PIRMS. Divas nedēļas pirms pasākuma drīkst veikt tikai mazinvazīvas procedūras, lai āda pagūst nomierināties. Var veikt hialuronskābes injekcijas, augļskābju pīlingu, plazmas injekcijas, PRX-T33 – trihloretiķskābes procedūras, kas, netraumējot epidermu, stimulē dermas slāņu atjaunošanos. Vērtīga ir IPL fotoatjaunošana, kas viegli izlīdzinās ādas toni, taču jāņem vērā, ka āda pēc procedūras 10 dienas var viegli lobīties. Ādas kvalitāti efektīvi atsvaidzina mezoterapija, to veic, vēlākais, divas nedēļas pirms pasākuma.

NEDĒĻU PIRMS. Ieteicams izvēlēties tikai kosmētiskās procedūras, ko piedāvā skaistumkopšanas saloni un kosmētiskie kabineti. Ja šādas iespējas nav, labu efektu varam sasniegt, lietojot intensīvas iedarbības kosmētiku – ampulas, serumus, maskas, pīlingus un krēmus, kas aktīvi šūnu līmenī iedarbojas ādas virskārtā un zemādā, stimulējot ādas atjaunošanos.

DIENU PIRMS. Noderīgas būs sarkanā paklāja jeb salonos pieejamās ekspresprocedūras, kas attīra ādu, izlīdzina ādas toni, piešķirot tai īpašu svaigumu un veselīgu mirdzumu. Tās ieteicams veikt dienu pirms pasākuma vai pasākuma dienā no rīta. Noturīgāku rezultātu sniedz modernās aparātprocedūras, kas ar dažādu fizikālu metožu palīdzību palīdz attīrīt ādu, dziļi tajā ievadīt augstas koncentrācijas kosmētiskās vielas, tā atjaunojot ādas elastību, tvirtumu un sejas krāsu. Labu efektu sniedz arī masāžas, ko papildina intensīvas iedarbības plastificējošās maskas.

Procedūras ilgtermiņa rezultātam

• Lai efektīvi ilgtermiņa uzlabotu ādas kvalitāti, estētiskajā medicīnā izmanto dažādas augstas enerģijas iekārtas, kas ļauj vienas procedūras laikā apstrādāt ādu ar vairākiem fizikāliem faktoriem vienlaikus, tā gūstot maksimāli labu efektu. Populārākās ir radiofrekvence, ultraskaņa, IPL -fotoatjaunošana.

• Lielisku efektu sniedz plazmas - PRP vai PRF - injekcijas, kas stimulē kolagēna atjaunošanos. Tās var sekmīgi kombinēt ar fotoatjaunošanas procedūrām, jo PRP - trom-bocītiem, leikocītiem, augšanas faktoriem un cilmes šūnām bagāta plazma - uzlabo audu dzīšanas un reģenerācijas procesu.

• Redzamu efektu sniedz arī citas injekciju procedūras, piemēram, kolagēna injekcijas Nithya, NCTF135 (aktīvo vielu kokteilis, kura pamatā ir kolagēns, hialuronskābe un 59 aktīvas vielas) un biorevitalizācija, kas veicina dermas un ādas mitruma līmeņa atjaunošanos. Injekciju procedūras ieteicams veikt apmēram reizi mēnesī. Atbilstoši ādas tipam injekcijas var veikt gan visai sejai, gan konkrētās problēmzonās ap acīm, uz kakla, dekoltē zonā, jo NCTF ir paredzēts ļoti plānām, jutīgām zonām, pat tumšo loku likvidēšanai acu zonā.

• Lai novērstu taukainas ādas klasiskās problēmas, izsitumu radīto sārto rētiņu un pigmentu korekciju, var veikt fotorejuvenāciju. Procedūra labi izlīdzina ādu, sašaurina poras un līdzsvaro tauku izdalīšanos.

 

Visu rakstu lasiet žurnāla ''Santa'' 2021. gada novembra numurā

 

Saistītas ziņas

news-img
01.12.2021.

Imunoloģe Tatjana Ļiņova: ar balsta vakcīnu saistītās blakusparādības ir individuālas

news-img
25.11.2021.

Regulāras profilakses vizītes - svarīgas nopietnu veselības problēmu novēršanā

news-img
29.11.2021.

Zane Rēvalde ''Porsche'' kustības SHIFT dalībniece: ''Izcilu Latvijas sieviešu portreti un iedvesmas vārdi''

news-img
30.11.2021.

Vai nosirmošanu var aizkavēt? Konsultē trihologs

news-img
26.11.2021.

Neveselīgie miega un uztura paradumi ietekmē kopējo veselību un labsajūtu

news-img
22.11.2021.

Maska atstāj pēdas sejā: ko darīt?

news-img
12.11.2021.

Cukura diabēts un Covid-19: skaidro endokrinologs

news-img
05.11.2021.

Covid-19: izslimots, bet ieildzis: ārsta komentārs

news-img
16.11.2021.

Vai ziemas peldes ir veselīgas visiem?

news-img
17.11.2021.

Vecuma plankumi uz sejas un rokām? Dermatologa ieteikumi

Visas ziņas