news-img

Publicēšanas datums: 27.07.2021.

Uzzini, kā uzlabot ķermeņa formu!

Lai iegūtu kāroto fizisko formu, ne vienmēr pietiek ar veselīgu uzturu un fiziskajām aktivitātēm. Atkarībā no ķermeņa īpatnībām liekie tauciņi var uzkrāties arī zonās, kas nepakļaujas pat visbargākajiem treniņiem un diētām. Konsultē ''Veselības centrs 4'' filiāles ''Dermatoloģijas klīnika'' un grupas uzņēmuma ''Capital Clinic Riga'' plastikas ķirurģe Laura Liepiņa

Liposakcija ir viena no populārākajām estētiskās ķirurģijas procedūrām, jo tās efekts ir tūlītējs, turklāt saglabājas visa mūža garumā, likvidētajām tauku šūnām neatjaunojoties.

Liposakcija jeb tauku atsūkšana ir zemādas tauku slāņa samazināšana. Ar šo metodi ir iespējams konturēt jeb piekoriģēt tās ķermeņa zonas, kuru izskatu neizdodas uzlabot ar fizisko aktivitāšu un veselīga uztura palīdzību. Vienlaikus gan jāņem vērā — liposakcija nav paredzēta svara zaudēšanai, bet gan ķermeņa konturēšanai.

Vai der visiem?

Kā jebkurai operācijai, arī liposakcijai ir kontrindikācijas. Ja pacientam ir hroniskas saslimšanas, piemēram, cukura diabēts, operāciju nav ieteicams veikt, taču tas nenozīmē, ka tā ir kategoriski aizliegta. Viss atkarīgs no vispārējā veselības stāvokļa, kā arī tā, kurai ķermeņa daļai liposakciju plānots veikt. Šajā gadījumā ieteicams ķermeņa zonas apstrādāt pakāpeniski, ilgstošā laika posmā veicot vairākas nelielas operācijas, nevis vienu apjomīgu. Liposakciju nerekomendē veikt apakšstilbu zonai, jo šajā ķermeņa daļā tauku slānis parasti nav tik liels, lai redzētu uzskatāmus rezultātus, kā arī ir vieglāk iedzīvoties komplikācijās, pēc operācijas parādoties nelīdzenam ādas reljefam.

Kad kļūst redzami rezultāti?

Pilnībā redzami liposakcijas rezultāti kļūst pēc trim līdz sešiem mēnešiem. Atveseļošanās ilgums pēc operācijas atkarīgs no tās apjoma, taču to paātrinās dažādas ķermeņa procedūras. Pēc liposakcijas rekomendē veikt vakuummasāžu, ,,LPG'', kā arī radiofrekvences procedūras un limfodrenāžu, kas mazinās tūskainību un palīdzēs ātrāk sasniegt kāroto efektu. Tāpat tās mazinās rētošanos un ādas neregularitātes, novēršot bedrīšu veidošanos. Pacientam piemērotākās aparātprocedūras tiek izvēlētas speciālista vadībā atkarībā no ķermeņa apjoma un ādas stāvokļa.

Citas procedūras ķermeņa apjoma samazināšanai

Limfodrenāža

Limfodrenāža principiāli atšķiras no citām masāžas tehnikām. Tā ir ne pārāk spēcīga, lēna, virzīta pa limfas plūsmas līnijām. Lai nenospiestu limfvadus, masāžas laikā muskuļi netiek mīcīti, bet drīzāk glaudīti. Limfodrenāžas masāža nodrošina vienmērīgu šķidruma sadali audos, uzlabojot mikrocirkulāciju, palīdzot izvadīt lieko šķidrumu, atslogojot problemātiskās zonas un organismu kopumā. 

''LPG''

,,LPG'' masāža ir procedūra, kas tiek veikta ar Francijā ražotu un patentētu ''LPG'' aparatūru, ļaujot likvidēt sevišķi noturīgus taukus, ko nav iespējams mazināt ar diētu un fiziskajām aktivitātēm.

Liposāža

Liposāža ir modelējoša masāža, kas tiek veikta ar rokām un palīdz pret lieko ķermeņa apjomu, samazina celulītu, padara tvirtāku ādu. Masāžas laikā tiek stimulēts zemādas tauku slānis, ķermeni masējot pa zonām. 

Kavitācija

Kavitāciju nereti mēdz dēvēt par alternatīvu plastiskajai operācijai. Kavitāciju drīkst izmantot nelieliem ādas laukumiem. Tās laikā ar ultraskaņas palīdzību tiek šķeltas tauku šūnas, kas vēlāk caur asinsriti un limfātisko sistēmu tiek izvadītas no organisma. Procedūras laikā plīst tās tauku šūnas, kas ir vislielākās un vispilnīgākās savā apjomā.

''Velashape 2''

Procedūrā tiek izmantota radiofrekvence, un tās laikā aktivizējas kolagēna izstrāde, uzlabojoties ādas tonusam un panākot liftinga efektu. Procedūra šķeļ taukus, kā arī nodrošina ādas mikrocirkulācijas un limfas atteces uzlabošanos.

''Ultrashape''

Procedūras iedarbību veido uz konkrētu problēmzonu fokusēta ultraskaņa, sildot un masējot zemādas tauku slāni. Procedūras laikā konkrētajā ādas laukumā var būt jūtams siltums un neliela kņudēšana, lokāli paaugstinoties ķermeņa temperatūrai. Paplašinās asinsvadi, asinsritei darbojoties ar lielāku efektivitāti. 

''eTwoo''

''eTwoo'' ir jaunākās paaudzes multifunkcionāla estētiskās medicīnas ''ELOS'' tehnoloģijas iekārta, kas nodrošina visaptverošu sejas un ķermeņa ādas atjaunošanu un izskata uzlabošanu. Procedūras laikā, iedarbojoties uz dziļākajiem sejas ādas slāņiem un tos sildot, tiek stimulēta kolagēna un elastīna veidošanās. Ķermeņa kopšanā ''eTwoo'' mazina strijas un veicina ādas savilkšanos, savukārt, veicot procedūru sejai, uzlabojas tās ovāls un izlīdzinās krunciņas mutes un acu rajonā.

KO VAR DARĪT MĀJĀS, LAI ĀDA NEZAUDĒTU ELASTĪBU...

  • Nepieļauj straujas svara svārstības.
  • Zaudējot svaru, pastiprināti rūpējies par ādas tvirtumu jau laikus.
  • Dzer pietiekami daudz ūdens — 300 mililitru uz kilogramu svara.
  • Uzņem omega-3 un omega-6 taukskābes, kas atrodamas zivīs, riekstos, zaļumos un citos veselīgos produktos.
  • Apmeklē ūdens aerobiku, masāžas un citas procedūras, kā arī peldi.

Vairāk lasiet žurnāla ''Una'' 2021.gada augusta numurā.

Saistītas ziņas

news-img
08.10.2021.

Kas liek veidoties polipiem?

news-img
27.09.2021.

Intīmā veselība un laba pašsajūta

news-img
05.10.2021.

Vai tu izmērīji holesterīna līmeni?

news-img
04.10.2021.

Mamogrāfija: viens izmeklējums var glābt tavu dzīvību!

news-img
04.10.2021.

Akūta caureja: kas jāņem vērā

news-img
04.10.2021.

Aizdomas par trombiem? Pārbaudies!

news-img
01.10.2021.

Iemesli kāju tūkšanai

news-img
01.10.2021.

Antibiotikas - bieds vai palīgs?

news-img
29.09.2021.

Kakls jākopj tik pat rūpīgi kā seja

news-img
28.09.2021.

Autiņbiksīšu dermatīts mazajiem

Visas ziņas