news-img

Publicēšanas datums: 18.11.2019.

Kompresijas zeķes - kāju veselībai un labsajūtai

Kāju vēnu veselības problēmas ir aktuālas ļoti daudziem. Ja visu dienu darbā nekustīgi jāsēž vai jāstāv kājās, lielā slodze uz vēnām var veicināt venozo mazspēju.

Riska faktori: būtisks riska faktors ir ģenētika, lielu smagumu cilāšana, liekais svars, vecums, sievietēm – grūtniecība un hormonālās kontracepcijas lietošana. Par vēnu mazspēju liecina ne tikai varikozas jeb paplašinātas vēnas, vēnu mezgli, bet arī tūska un izmaiņas ādas pigmentācijā.

Risinājums: kāju vēnu veselībai un labsajūtas uzlabošanai palīgā nāk kompresijas zeķes – tās lietojamas gan profilaktiski, piemēram, lidojuma vai ilgstoša brauciena ar automašīnu laikā trombu riska mazināšanai, gan ārstēšanas nolūkā. Kompresijas zeķes saspiež vēnas, tādējādi veicinot vārstuļu darbību, uzlabojot asinsriti virspusējās un dziļajās vēnās, kā arī samazinot tūsku un trombozes risku. Mūsdienās, pateicoties jaunākajām operāciju metodēm un tehnoloģijām, kompresijas zeķes pēc operācijām vairs nav jāvalkā vienmēr, taču ir reizes, kad tās ir būtisks atbalsts atveseļošanās procesā, īpaši, ja ir tūska, kas kavē dzīšanas procesu. Ja bijusi dziļo vēnu tromboze ar posttrombotisko sindromu, kompresijas zeķes jāvalkā dienas laikā ilgstoši. Čūlas gadījumos, arī, ja tā izārstēta, noteikti jāievēro ārsta norādījumi par tālāko kompresijas terapiju, jo, pārstājot valkāt kompresijas zeķes, čūla var rasties atkārtoti. Grūtniecības laikā atslābst vēnu gludā muskulatūra, kā arī palielinās ķermeņa svars un augļa spiediens uz iegurņa vēnām, kas apgrūtina venozo asiņu atteci. Kompresijas zeķes palīdz mazināt tūsku un venozās mazspējas risku.

Konsultē ''Veselības centrs 4'' Diagnostikas nodaļas, filiāļu ''Baltijas Vēnu klīnika'', ''Valdlauči'', ''Diagnostikas centrs'', ''Dermatoloģijas klīnika'' un grupas uzņēmuma ''Privātklīnika ''Ģimenes veselība''''  asinsvadu ķirurgs, flebologs Žoržs Žabūrs.
''Euroaptieka'' 2019. gada rudens/ziemas katalogs.

Saistītas ziņas

news-img
14.07.2021.

Karstums un tu: atvēsinies gudri

news-img
14.07.2021.

Būt drošam par zarnu veselību

news-img
26.07.2021.

Covid-19 sekas jāuztver nopietni!

news-img
24.07.2021.

Ceļgalu sāpes un traumas

news-img
23.07.2021.

Micelārais un termālais ūdens - kas piemērotāks?

news-img
20.07.2021.

Iepazīsti savu gremošanas sistēmu

news-img
16.07.2021.

Neaizmirsti par bērna drošību!

news-img
16.07.2021.

Vai uzticēties dzeramajam kolagēnam?

news-img
15.07.2021.

Karstajā laikā saudzē savu un tuvinieku sirdi!

news-img
13.07.2021.

Pārbaudi kuņģa un zarnu veselību

Visas ziņas